Szkoła Podstawowa
im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego
w Goli

WYDARZENNIA SZKOLNE 2023/2024 część II

Majowe Święto oraz rocznica Chrztu Polski

30 kwietnia 2024 r. uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Skorupskiej i pani Lidii Leśnej przygotowali uroczystą akademię podczas której przedstawili historię Chrztu Polski oraz uczcili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

WYCIECZKA W GÓRY SOWIE

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę w Góry Sowie.  Z wielką radością zdobyli szczyt Wielka Sowa.

POZNAJEMY ZAKŁAD " KACZMAREK" W MALEWIE

Trudny wybór w podjęciu decyzji, jaki zawód chcą wykonywać w przyszłości uczniowie klasy 8.
Aby im ten wybór ułatwić zorganizowano 24 kwietnia br. zwiedzanie zakładu ” Kaczmarek” w Malewie.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO GOSTYNIA

23 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Gostynia. Najpierw w GOK Hutnik obejrzały przedstawienie z Ambrożym Kleksem przygotowane przez Teatr Pana O. Po doskonałej zabawie spacerowały ulicami Gostynia i dotarły do Urzędu Pocztowego. Tam poznały pracę listonosza i poczty.
To był bardzo udany wyjazd.

ŻYJEMY ZDROWO, ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego  rozmawiały o ekologii. Dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, co to jest recykling….a także , jak zdrowo się odżywiać. Dlatego postanowiły zrobić pyszne zdrowe śniadanie. !8 kwietnia przygotowały pyszne owocowe szaszłyki, sałatkę owocową i smaczne koktajle. Zachęcały wszystkich do zdrowego odżywiania i częstowały  przygotowanym koktajlem.

WSPÓŁPRACA U NAJMŁODSZYCH

 W piątek 12 kwietnia br.  rozmawialiśmy w przedszkolu o zwierzętach domowych. Kto ma domowego przyjaciela. Jak o niego dbać, jak się nim zajmować. A także, co zrobić, gdy spotkamy obcego agresywnego psa. 
Wszyscy dobrze wiedzą o tym, że razem w grupie jest weselej. Dzisiaj przedszkolacy przekonali się też, że dzięki współpracy można dokonać wielkich rzeczy. Każdy swoją pracą wniósł małą cegiełkę i na koniec zajęć powstało nasze wspaniałe,  wspólne akwarium.

CZEKOLADA W ROLI GŁÓWNEJ

Przez wszystkich lubiana, przez wszystkich kochana – czekolada. W piątek 12 kwietnia,  obchodziliśmy jej święto. Nikt w tym dniu nie oparł się słodyczy i wszyscy z wielkim apetytem ją zajadali.
Największe łasuchy  chciałyby, aby ten dzień był codziennie.

A TYM CZASEM W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM POZNAJEMY ZAWÓD FOTOGRAFA

11 kwietnia 2024 r. gościliśmy w naszym oddziale p. Hannę Jankowską i pana Adriana Dolatę, którzy pokazali nam na czym polega zawód fotografa.
Dzieci poznały różne rodzaje fotografii. Samodzielnie mogły robić zdjęcia i być wspaniałymi modelami. Dowiedziały się też, jak zbudowany jest aparat fotograficzny i jakie jeszcze narzędzia są potrzebne fotografowi. To było bardzo udane i owocne spotkanie. 
Okazało się również, że nasz fotograf pani Hania, jest tak jak my- przedszkolacy, wychowanką pani Ewy  Biernat. To było pełne wrażeń spotkanie po latach.

Bardzo dziękujemy za miłą wizytę 🙂

PODSUMOWANIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO" BAJKA CYGAŃSKA" W POZNANIU

5 kwietnia 2024 r. odbyła się w Poznaniu Gala podsumowująca VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt.” Bajka cygańska”. W Gali uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Paweł Nowicki i Dawid Gron. Opiekunem była pani Lidia Leśna.

WARSZTATY Z PUBLICZNĄ BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ W GOSTYNIU

Dzisiaj, tj.27 marca odwiedziła nas pani z Publicznej Bivlioteki Pedagogicznej w Gostyniu.
Z klasą 8 rozmawiała o teatrze kamisihibai. Uczniowie stworzyli bajkę obrazkową o zajączku wielkanocnym, z którą odwiedzili przedszkolaków. Młodsze klasy rozmawiały o wielkanocnych tradycjach i symbolach, a dla utrwalenia wiadomości uczniowie wykonali lapbooka.

STROIK WIELKANOCNY -PODSUMOWANIE KONKURSU

26 marca 2024 r. podczas krótkiego apelu, nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Wszystkie prace zachwycały swą urodą, a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i nagrodzeni drobnymi upominkami.
Zwycięzcom gratulujemy!!!

POWITANIE WIOSNY

21 marca br. powitaliśmy kalendarzową Wiosnę. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w wesołych, wiosennych nakryciach głowy. Wzięli też udział w konkursie na najładniejszy kapelusz. Doskonale bawiliśmy  się podczas zabaw i gier ruchowych, malowania wiosennych plakatów i wspólnego śpiewania wiosennych piosenek.
W tym dniu nie zapomnieliśmy również o osobach z Zespołem Downa i każdy miał ubrane, na znak solidarności, kolorowe skarpetki. Aby nie opaść z sił posililiśmy się pysznymi kiełbaskami pieczonymi na ognisku, a ufundowała je szkolna Rada Rodziców. 

BIEG TROPEM WILCZYM

Dla uczczenia pamięci polskich bohaterów z okresu II wojny światowej i czasów powojennych zorganizowano w naszej szkole Bieg Tropem Wilczym. Wzięli w niej udział wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Wśród uczestników rozlosowano drobne upominki.

Dziękujemy Panu Leśnemu za zorganizowanie tego wydarzenia oraz podarowanie  prywatnego medalu z biegu tropem wilczym dla ucznia, który pokonał najwięcej okrążeń.

DZIEŃ KOBIET

Tradycyjnie 8 marca w całej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy w tym dniu składali serdeczne życzenia i wręczali swoim koleżankom, i paniom nauczycielkom kwiaty lub drobne upominki. Wszystkie kobiety, te duże i te najmniejsze były w tym dniu wyjątkowo serdecznie docenione przez męska część szkolnej społeczności. To był bardzo radosny i udany dzień.

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Dnia 6 marca br. gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków i kandydatów na przedszkolaków wraz z rodzicami. Podczas popołudniowego spotkania dzieci doskonale bawiły się i poznawały nowe otoczenie, a rodzice uzyskali informacje dotyczące funkcjonowania oddziału przedszkolnego.