Tegoroczne pożegnanie szkoły miało wyjątkowy wymiar. Świętowanie nadchodzących wakacji rozpoczęła uroczysta akademia, podczas której przedszkolacy oraz ich starsze koleżanki i koledzy śpiewem, i wyrecytowanymi wierszami przywoływali lato, i stworzyli wakacyjną atmosferę. Lecz ta radość przeplatała się ze łzami wzruszenia. Bowiem po 30 latach pracy na emeryturę odeszła pani dyrektor Jolanta Gerowska. Społeczność szkolna wyraziła wdzięczność i podziw za długoletnie zaangażowanie w proces kształcenia, wychowywania kolejnych pokoleń, ale również życzyła zdrowia i spełnienia się w nowej roli. To jednak nie było jedyne pełne żalu pożegnanie. Z zawodem nauczyciela rozstawała się również pani Violetta Andrzejewska, która także przez lata oddawała uczniom całe swe serce, rozwijając ich wiedzę i umiejętności. Słowa uznania oraz podziękowania dla obu pań wyraziła także Rada Rodziców. Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
Z kolei o godzinie 10.00 swoje chwile wzruszenia przeżywali uczniowie klasy VIII. Właśnie wtedy po raz ostatni mieli wystąpić jako uczniowie swojej pierwszej w życiu szkoły. Pożegnanie rozpoczęli od krótkiego występu artystycznego, podczas którego z przymrużeniem oka wspominali swą edukację, szczególnie w formie zdalnej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która podziękowała rodzicom za ich zaangażowanie oraz owocną współpracę. Następnie wręczyła uczniom świadectwa i nagrody a także życzyła sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej. Swą pożegnalną uroczystość ósmoklasiści zakończyli tradycyjnym rzuceniem biretów w górę.
Po części oficjalnej absolwenci wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.
20 czerwca 2022 r. przedszkolacy i uczniowie klasy II i klasy III wybrali się, na ostatnią w tym roku szkolnym, wycieczkę do Boszkowa.Na miejscu uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt.”Kolorowe makarony”. Dzieci poznały różne rodzaje makaronu. Samodzielnie wałkowały, ugniatały ciasto i wykrawały makaron. Nawlekały kolorowe rurki makaronu i tworzyły wisiorki oraz bransoletki . Między kolejnymi etapami warsztatów i zgłębiania wiedzy o makaronie dzieci doskonale bawiły się przy muzyce. Wykonywały różne zadania jak przejście z zakrytymi oczami po najdłuższej nitce makaronu.
Podczas warsztatów czekała na dzieci kulinarna niespodzianka. Wszyscy mieli okazję zajadać się kolorowymi naleśnikami oraz makaronem z sosem pomidorowym lub owocowym.
Niestety, mimo tak wspaniałych warsztatów, plany wycieczkowe pokrzyżowała nam deszczowa pogoda. Przez obfite ulewy musieliśmy zrezygnować z zabaw na leśnej polanie.
22 kwietnia 2022 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W kategorii młodszych uczniów szkół podstawowych II miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, w skład której wchodzili: Maria Jańczak, Maria Gbiorczyk, Dawid Gagawuzis i Nikodem Banaszak.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.
11 czerwca 2022 r. odbył się przygotowany przez Sołtysa i Radę Sołecką „Piknik rodzinny” dla mieszkańców Goli.
Na ten wspaniały dzień przygotowano wiele atrakcji. Był m.in. pokaz strażacki, zabawy dla dzieci z animatorką, dmuchany zamek. Podczas pikniku zbierano również fundusze na leczenie Zuzi Suleckiej z Piasków.
Uroczystość rozpoczął mecz piłkarski, który rozegrali uczniowie naszej szkoły z kolegami ze szkoły w Sikorzynie. Zaciętą walkę wygrała 2:0 drużyna z Goli.
Ten dzień uatrakcyjniły występy przedszkolaków i uczniów z naszej szkoły. Wszyscy podczas programu artystycznego zaprezentowali swoje talenty. Widzowie głośno oklaskiwali każdy z nich.
1 czerwca tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Patrona oraz długo wyczekiwany Dzień Dziecka. To podwójne święto rozpoczęliśmy świętować od Biegu Patrona, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie oraz przedszkolacy. Następnie dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach sportowych. Dla naszych pociech słodki poczęstunek ufundowała rada Rodziców.
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego w Goli uzyskała dotację w ramach programu rządowego
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3” udzieloną przez Wojewodę Wielkopolskiego.
W tym roku wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty 27 maja. Przedszkolacy i uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich rodziców własnoręcznie wykonane upominki oraz nagrali filmiki ze wspólnie zaśpiewanymi piosenkami. Wszyscy rodzice mogli je obejrzeć poprzez link zamieszczony w e-dzienniku.
20 maja 2022 r.
Uczniowie: klasa VIII SP Gola i SP Siemowo
Opiekunowie: Jolanta Gerowska i Małgorzata Stróżyńska
Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu gościł nas już kolejny raz, ale zawsze pierwszy dla obecnych ósmoklasistów. Stowarzyszenie Gen-i-już jest tworzone przez grupę naukowców z pasją, którzy na co dzień pracują w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.
Od wielu lat z powodzeniem organizują warsztaty dla przedszkolaków, seniorów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W tym roku, po długim okresie pandemii, ponownie udało nam się wrócić i uczestniczyć w warsztatach oraz zabawach dydaktycznych, których celem było poznanie i wyizolowanie własnego DNA oraz powtórzenie zagadnień z anatomii i fizjologii człowieka.
Zdjęcia pokazują zajęcia warsztatowe, pasjonujące gry dydaktyczne, zwiedzanie laboratorium oraz doskonałą integrację młodzieży z naszych obu szkół.
Dnia 28 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu odbył się Gminny Konkurs Informatyczny pod hasłem: „Bawimy się i uczymy bezpiecznie w Internecie”. Naszą szkołę reprezentowali:
Franciszek Kubiak,
Aleksandra Pasieracka,
Igor Wolniewicz.
Zadania konkursowe charakteryzowały się zróżnicowanym poziomem trudności, niektóre były dla naszych uczniów bardzo łatwe i szybko sobie z nimi poradzili, inne przysporzyły im nieco trudności. Musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz udziału w dogrywce nasi reprezentanci zajęli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy 😊
W ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, przedszkolacy obejrzeli spektakl malowania piaskiem. Następnie samodzielnie tworzyli piękne obrazy. To była super zabawa.
17 maja 2022 r. przedszkolacy i uczniowie klasy II i III spędzili cały dzień na wycieczce w Gostyniu. Najpierw uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt.:”Pinokio” w GOK Hutnik w Gostyniu. Dzieciom bardzo podobała się inscenizacja znanej wszystkim bajki o niesfornym pajacyku i wszyscy długo oklaskiwali grę aktorów. Następnie dzieci odwiedziły remizę Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Poznały tam strój i trudną pracę strażaków oraz poznały różne sytuacje, które mogą spowodować pożar. Wszystkie dzieci solennie obiecały, że będą ostrożne i będą dbały o bezpieczeństwo swoje i innych. Na zakończenie wizyty wszyscy mogli spróbować swoich sił jako strażacy i obsługiwać wąż gaśniczy. Z okazji Dnia Strażaka dzieci podziękowały strażakom za ich służbę i życzyły jak najmniej wyjazdów. Po pełnej emocji wizycie w remizie strażackiej uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum. Obejrzeli tam wystawę stałą, poznali historię miasta oraz obejrzeli też wystawę z okazji 20-lecia Zespołu Szkół w Brzeziu. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na deptak, gdzie z wielkim apetytem zajadali pyszne lody.
Konkurs na wykonanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego wygrała klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa III. Wyróżnienia zdobyły klasy: VIII, VII, II, IV. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy i „sportowe” nagrody, tj. talerze do rzucania i gumy do skakania. Służą one teraz uczniom do sportowych zabaw podczas przerw.
I miejsce: Oleg Grześkowiak, kl. IV
II miejsce: Dagmara Ruta, kl. IV
III miejsce: Wiktoria Grześkowiak, kl. VII
Wyróżnienia: Wiktoria Michalska, kl. IV, Oskar Filipiak, kl. III, Roksana Fechner, kl. VIII, Mateusz Kaźmierczak, kl. VII, Zofia Kaźmierczak, kl. III.
Udział: wszyscy uczniowie z kl. II i z kl. III.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom i piękną nagrodę.
Pamiętajcie – DBAJCIE O PLANETĘ – ZIEMIĘ I O SWOJE ZDROWIE. Parafrazując: „Na zdrowej planecie – zdrowy człowiek”.
W 2022 roku przypada 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy 6 przygotowali apel. Przypomnieli pozostałym kolegom ze szkoły o bohaterstwie patriotycznie nastawionych Polaków, którzy w krytycznym dla Rzeczypospolitej momencie próbowali ratować państwo. Uchwalili drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawę zasadniczą, która wzmacniała władzę króla oraz gwarantowała podstawowe prawa wszystkim stanom.
Dnia 25.04.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie odbył się gminny konkurs ekologiczny dla klas drugich. Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Pasieracka,
Julia Rybakowska oraz
Franciszek Kubiak.
Uczniowie pilnie przygotowywali się do uczestnictwa – poznawali rośliny i zwierzęta chronione, zachowania zagrażające naszej planecie, uczyli się segregować odpady, a nawet poznali takie pojęcia, jak smog, czy kwaśne deszcze. Nauka nie poszła w las, bo po części teoretycznej konkursu nasza reprezentacja wysunęła się na prowadzenie. Zadaniem drużyn było m. in. rozwiązanie krzyżówki, odpowiadanie na pytania otwarte, wyszukiwanie wśród podanych zwierząt, tych, które w Polsce są pod ochroną. Druga część konkursu miała charakter ruchowy: zbijanie kręgli, układanie puzzli, czy segregowanie śmieci. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Uczniowie otrzymali wspólny dyplom oraz indywidualne nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom.
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.
Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska.
Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią, dlatego w naszej szkole przygotowaliśmy kilka projektów uświadamiających, jak ważna jest ochrona środowiska. Każda klasa podjęła się innego zadania:
klasa II i III – quiz ekologiczny,
klasa IV – plakat: Jak dbać o środowisko?,
klasa VI – stworzenie hasła proekologicznego,
klasa VII – segregacja śmieci – przygotowanie koszy do segregacji śmieci z papieru oraz przyporządkowanie do nich odpowiednich odpadów,
klasa VIII – kolorowanka XXL pod hasłem „Dzień Ziemi”,
Samorząd Uczniowski – gazetka na korytarzu szkolnym oraz krótki apel.
Wielkie podziękowania dla wszystkich klas za udział i zaangażowanie 😊 Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi naszej planety!
21 kwietnia 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość. Sygnałami dźwiękowymi dał znać, by wszystkie dzieci wyszły na boisko szkolne. I wtedy okazało się, że czekał tam pan Policjant.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Chętnie też podziwiały samochód policyjny.
13 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II, i klasy III wyjechały na wycieczkę do Kościana. Tam w ” Nenufar Club” brały udział w warsztatach wielkanocnych pod hasłem „Zając kontra kurczak, czyli wielkanocne zaczepki”. Dzieci poznały tam wielkanocne tradycje, malowały jajka oraz uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych wraz z zajączkiem i kurczakiem oraz z panią Wiosną. Na zakończenie wspaniale bawiły się w sali zabaw.
W drodze powrotnej do szkoły zwiedziły zespół klasztorny w Lubiniu. W szkole natomiast czekała na wszystkich wspaniała niespodzianka. Wielkanocny zajączek zostawił dla wszystkich słodkie prezenty.
Dnia 8 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia ( obchodzonego pod tytułem „NASZA PLANETA – NASZE ZDROWIE”) uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono. Był to swoisty wyraz poparcia dla ekologii. W tym dniu pani pedagog zwróciła się do wszystkich z apelem, aby dbać o przyrodę i własne zdrowie. Zostały również ogłoszone konkursy proekologiczne.
Uczniowie z klasy II i III przyłączyli się do akcji ” Sprzątamy nasz świat”.
Dnia 22 marca 2022 r. z inicjatywy firmy ” Mondi Simet” z Grabonogu wyruszyliśmy porządkować teren przy parku w Goli oraz przy drodze na tzw. lotnisko. Otrzymaliśmy worki do segregacji w 5 różnych kolorach. Śmieci uzbieraliśmy sporo a wiosenna akcja okazała się doskonałym przykładem kształtującym świadomość i postawę proekologiczną.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.
Jeśli zapytamy przypadkowego przechodnia o dzień 21 marca z pewnością odpowie, że data ta kojarzy mu się z
pierwszym dniem wiosny,
i to prawda! Przedszkolaki oraz młodsi uczniowie naszej szkoły w kolorowych strojach powitały wiosnę na różne sposoby: śpiewem, tańcem, gaikami, wesołymi zabawami.Jednak nasza społeczność szkolna wie również, że 21 marca, to
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa,
zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki, dlatego na znak solidarności i szacunku dla osób z Zespołem Downa założyliśmy dwie różne, kolorowe skarpetki. Na korytarzu szkolnym przygotowana została też gazetka, z której uczniowie mogli dowiedzieć się kilku ważnych informacji o zespole.
Jednak to nie wszystko! W tym roku dnia 21 marca odbył się też szkolny konkurs
„Mam talent”.
Miał on na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy przedstawili mnóstwo talentów i pasji, nieco stremowani, jednak z wielką odwagą dzielili się nimi z widzami. Był śpiew, taniec, jazda na rolkach, ale także prezentacja prac plastycznych, zdjęć, czy skoki na skakance. Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali, dlatego jury postanowiło docenić każdego z nich – wszyscy otrzymali dyplomy oraz udali się na wspólny spacer i małą przekąskę. Natomiast Ci, którzy swoim występem szczególnie oczarowali jury zostali wyróżnieni i dodatkowo nagrodzeni.
W kategorii przedszkole-klasy II-III:
I miejsce – Emilia Kosowicz – prace plastyczne
II miejsce – Hanna Pasieracka – taniec
III miejsce – Dawid Gron – rysunek.
W kategorii klasy IV-VIII:
I miejsce – Mateusz Kaźmierczak – taniec
II miejsce – Dawid Gagawuzis – znajomość flag i stolic europejskich
III miejsce – Maria Gbiorczyk – rysunek.
Wyróżnienie zdobyła Dagmara Ruta za taniec na rolkach, natomiast nagrodę publiczności Mateusz Kaźmierczak.
Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
16 marca 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i klasy III pojechali na wycieczkę do Domachowa. Tam obejrzeli wspaniały zabytkowy, drewniany kościół i wysłuchali opowieści księdza proboszcza o jego historii. Następnie w Biskupiańskim Gościńcu wzięli udział w lekcji regionalnej, gdzie poznali tradycje ludowe regionu biskupizny, strój, instrumenty a także zrobili kopki i kapelusze z papieru. Na dzieci czekał placek drożdżowy i herbata. Wszyscy radośnie śpiewali i tańczyli na ludową nutę oraz szukali za drzewami niespodzianki ukrytej przez zajączka.
Uczniowie naszej szkoły są bardzo wrażliwymi, młodymi osobami i nie mogli przejść obojętnie wobec nieszczęść , jakie spotkały mieszkańców Ukrainy, dlatego postanowili włączyć się do ogólnopolskiej akcji pomocy. W dniach 7 -11 marca została zorganizowana zbiórka środków higienicznych. Wolontariuszki odbierały od uczniów żele pod prysznic, mydła, pasty do zębów, szczoteczki itp.
Wszystkie dary zostały posegregowane i spakowane, a następnie przekazane do punktu zbiórki w Gostyniu.
Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, siostry i matki,
dostają wtedy pachnące kwiatki.
… i w naszej szkole też tak było. Zapach kwiatków roznosił się na korytarzu od samego rana. Tulipany, róże, stokrotki, a także słodkie czekoladki, to wszystko dla kobiet z naszej szkoły. Wszyscy chłopcy stanęli na wysokości zadania, przez cały dzień chadzali po szkole z bukietami, by o żadnej kobiecie nie zapomnieć. Pamiętali o koleżankach z klasy, nauczycielkach i innych paniach pracujących w szkole.
Na dużej przerwie nadszedł czas na kilka konkursów dla dziewczyn. Najpierw musiały one rozpoznać logo różnych marek samochodów, co zrobiły całkiem dobrze. Jednak w drugiej konkurencji, poszło im nieco gorzej. Ich zadaniem było rozpoznanie narzędzi, które można znaleźć w warsztacie. O ile miara, czy pędzel nie sprawiły kłopotu, to już obcinaczki, czy klucze imbusowe już tak. Ostatnią konkurencją były skoki na skakance, w tym dziewczyny okazały się całkiem niezłe. Na koniec chłopcy odśpiewali głośne „Sto lat” i ze śpiewem na ustach wrócili na kolejne lekcje.
Dziękujemy panom i chłopcom za pamięć!!!
W tym roku bal przebierańców połączyliśmy z obchodami Tłustego czwartku, dlatego towarzyszyło nam mnóstwo słodyczy. Każdy uczestnik najpierw zaprezentował się pozostałym, którzy musieli odgadnąć, za jaką postać się przebrał. Później należało też narysować jedną z postaci, bawiącą się na balu. Jak zwykle tańce i pląsy przeplatane były poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w zabawach. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.
„Karnawał, karnawał, to taniec, zabawa…..”
18 lutego 2022 r. odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych. W oddziale przedszkolnym w tym dniu zjawiły się najróżniejsze postacie z bajek. Przybyły na zabawę m.in. królewny i księżniczki, pszczółka,strażak, Spider Man, traktorzysta i wielu innych bohaterów. Wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki. Dzieci brały też udział w wielu konkursach i zabawach. Przerwy w zabawie umilały słodkie pyszności przygotowane przez rodziców.
Uczniowie kl. IV naszej szkoły realizują w tym roku szkolnym program oświatowo – zdrowotny pt. „Bieg po zdrowie”. W ramach programu wzięli udział w konkursie. Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu antytytoniowego. Wszyscy z zadaniem poradzili sobie świetnie i otrzymali drobne upominki. Prace uczniów ozdobią hol szkoły w miesiącu zdrowia.
Czy Walentynki są tylko dla zakochanych?
To pytanie trochę nas nurtowało, bo jeśli tak, oznaczałoby to, że dzieci i młodsi uczniowie, którzy się jeszcze nie zakochują, nie mogą wysyłać i otrzymywać walentynek. Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest negatywna. 14 lutego świętować mogą wszyscy, którzy chcą sprawić przyjemność komuś, kogo, nie tylko kochają, ale po prostu lubią.
Przez cały poprzedni tydzień do naszej skrzynki walentynkowej można było wrzucać kartki dla takich własnie osób. Z niecierpliwością czekaliśmy na jej otwarcie przez Samorząd Uczniowski, a kiedy to nastąpiło wszystkie walentynki trafiły do adresatów i sprawiły wiele radości. Były piękne, kolorowe, zawierały mnóstwo pozytywnych słów.
Oczywiście, że tak! Jednak tylko jeden dzień w roku – 9 lutego, gdyż wtedy przypada Dzień Pizzy. Około godziny 10:00 korytarz naszej szkoły wypełnił się cudownym zapachem sera i pieczonego ciasta. Podążając za nim można było znaleźć pyszną, świeżą pizzę. Królowała Margherita, nie zabrakło jednak również kilku sztuk z kurczakiem, czy szynką. Małe, pyszne trójkąciki zniknęły z kartoników w oka mgnieniu. Przy okazji uczniowie klas II-III obejrzeli film przedstawiający historię pizzy a przedszkolaki samodzielnie wykonały pizzę z plasteliny.
Serdecznie dziękujemy pizzerii Texas z Gostynia za przygotowanie dla nas tego włoskiego specjału. Pizza była przepyszna!
Tegoroczny XXX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny, niż te z poprzednich lat. Ze względu na panującą pandemię pierwszoplanowe było zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa, dlatego licytację gadżetów przenieśliśmy na platformę Teams. Pomysł okazał się wielkim sukcesem, tak jak wielkie są serca osób, które wzięły w nim udział. Swoją cegiełkę, poza uczniami szkoły, dołożyły też przedszkolaki, które stacjonarnie licytowały dla siebie gadżety z pomyślnością zasilając szkolną skarbonkę WOŚP. Wszystkie podjęte działania pozwoliły nam przekazać do gostyńskiego sztabu kwotę:
1377, 33 zł!!!
Nie wydarzyłoby się to bez zaangażowania uczniów, rodziców i pracowników szkoły, którym z całego serca dziękujemy!!! Podziękowania ślemy zarówno tym, którzy przynieśli gadżety na licytację, jak i tym, którzy aktywnie brali w niej udział.
Wszyscy razem przyczyniliśmy się do zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
„Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą,
bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”
Jan Amos Komeński
Już wiele lat temu jako optymistyczna, pełna energii, nauczycielka zarażała miłością do sztuki i tworzenia. Dziś, pani Jadwiga Janicka, bo o niej właśnie mowa, sama tworzy – pisze wiersze, opowiadania, powieści. Bywa gościem w naszej szkole przy okazji różnych uroczystości, ale dziś postanowiliśmy skupić całą uwagę na jej osobie i twórczości.
Podczas „Spotkania literackiego przy herbatce” autorka opowiedziała uczniom klasy II i III kilka słów o sobie . Z sentymentem wspomniała też lata, kiedy jeszcze była nauczycielką naszej szkoły. Następnie przeczytała kilka swoich wierszy, które mimo, trudnej tematyki, zainteresowały dzieci. Pani Janicka przyznaje, że pisanie jest dla niej sposobem wyrażania emocji, zwłaszcza w trudnych chwilach, których w jej życiu nie brakowało. Do dziś jednak pozostaje korzystającą z życia, optytymistką, cieszącą się każdym dniem. Napisała już wiele wierszy, zbiór opowiadań i powieść. Swoje emocje przelewa też na płótno, czasem maluje, ostatnio dużo szydełkuje.
Serdecznie dziękujemy za wizytę.
Gwiazdka w oddziale przedszkolnym – 20.12.2021 r.
I oto nadszedł długo wyczekiwany dzień. 20. grudnia 2021 r. przedszkolaki od samego rana przygotowywały się do wspólnej wigilii. Poznały polskie tradycje bożonarodzeniowe, nakrywały do stołu i wspólnie śpiewały polskie kolędy. Składając sobie życzenia zasiadły do stołu, gdzie przy słodkim posiłku dzieliły się spostrzeżeniami, jak w ich domach wyglądają święta.
Po posiłku wyglądały św. Mikołaja. Zapracowany święty niestety nie mógł spotkać się z dziećmi, ale dla wszystkich, zostawił pod choinką piękne prezenty.
Wycieczka do Wrocławia – 14.12.2021 r.
Dnia 14.12.2021 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym miejscem, które odwiedzili, było Hydropolis – interaktywne muzeum wody. Tu wszyscy wzięli udział w warsztatach. Na zajęciach mogli samodzielnie przygotować lampę lawową oraz tęczę. Zwieńczeniem warsztatów był zaś efektowny, ale zarazem prosty eksperyment – ,,woda gazowana. Później nastąpiło zwiedzanie obiektu, w czasie którego dzieci poznały potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także ludzkim ciele. Widziały m. in. symulator śniegu i ogień z pary wodnej.
Następnym miejscem, odwiedzonym przez uczniów naszej szkoły, była słynna Panorama Racławicka. Gigantyczny obraz Jana Matejki przedstawia panoramę bitwy pod Racławicami, epizod z powstania przeciwko Rosji, zorganizowanego przez generała Tadeusza Kościuszkę. Widok tak epickiego dzieła wywarł duże wrażenie na dzieciach.
Trzecim miejscem odwiedzonym w czasie wycieczki był Stary Rynek, na którym odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie zjedli tu obiad, rozejrzeli się wśród stoisk z pamiątkami i przekąskami oraz odszukali słynną atrakcję wrocławską – rozsiane po całym mieście krasnale.
Działania Młodzieżowych Liderów Profilaktyki – 12.2021 r.
Młodzieżowymi Liderami Profilaktyki są w naszej szkole uczennice: Roksana Fechner i Wiktoria Grześkowiak. Młodzieżowe Liderki zaplanowały i zrealizowały w szkole szereg działań dla młodzieży, m. in.:
Przygotowały prezentację pt. „Witaminy kontra używki” oraz wykonały plakat pod tym samym tytułem.
Przeprowadziły konkurs na plakat pod hasłem „Kolorowy świat witamin”.
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, a wyniki są następujące:
I miejsce – kl. VI
II miejsce – kl. VIII
III miejsce – kl. II
Wyróżnienia: kl. VII, kl. IV, kl. III
Nagrody klasowe– gry planszowe posłużyły do zorganizowania w szkole dnia z aktywnymi przerwami.
Gratulujemy!
Dzień Uśmiechu – 6 – 7.12.2021 r.
W ramach programu „Uzależnia mnie tylko uśmiech” finansowanego z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu nasza szkoła zorganizowała Dzień Uśmiechu. Działania swoim zasięgiem obejmowały klasy II oraz III. Celem akcji było zachęcanie uczniów do wzajemnego wsparcia, codziennego uśmiechu i dzielenia się nim z innymi, a także zagospodarowanie czasu wolnego dzieci. W związku z programem w dniach 6-7.12.2021r. przeprowadzono szereg działań mających wywołać UŚMIECH i przynosić radość.
Na korytarzu pojawiła się fotobudka przy której, każdy chętny uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie 6 grudnia – w klimacie świątecznym, a 7 grudnia – w ramce pełnej uśmiechów. Poza tym cała szkoła została udekorowna wesołymi buźkami. Odbył się też konkurs plastyczny na „Order uśmiechu”, podczas którego uczniowie zaprojektowali własny order, następnie wszystkie prace pojawiły się na szkolnym korytarzu.
Komisja konkursowa wyróżniła trzy prace:
I miejsce – Aleksandra Pasieracka
II miejsce – Mateusz Kostrzewski,
III miejsce – Oskar Filipiak
Klasy biorące udział w akcji wykonały też wspólnie galerię uśmiechów, przyklejając swoje zdjęcia na wielkie papierowe usta. Uwieńczeniem działań były zabawy muzyczne z wykorzystaniem „BumBumRurek”, które otrzymały w prezencie dzieci. Na zakończenie Dnia Uśmiechu wszyscy otrzymali też indywidualne upominki, a następnie zabrali ze sobą do domów karteczki z wesołymi buźkami, aby móc się nimi podzielić z rodziną.
Dzięki otrzymanym środkom finansowym zakupiliśmy też gry i stworzyliśmy w klasach „Kącik wesołej przerwy”, w które uczniowie mogą grać podczas przerw i w czasie wolnym od zajęć.
Akcja dała dzieciom wiele radości. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w proponowane działania. Doświadczyli w tym czasie mnóstwo pozytywnych emocji.
Mikołajki 2021 – 6.12.2021 r.
Mikołajki to bardzo miły i długo oczekiwany dzień. Szóstego grudnia wszyscy uczniowie i przedszkolacy zjawili się w szkole w mikołajowych czerwonych czapkach, by czekać na wizytę ulubionego przez wszystkich świętego, który rozdaje dzieciom prezenty. Czas oczekiwania umilały wszystkim wesołe zabawy, zdjęcia w fotobudce i wspólne śpiewanie zimowo – świątecznych piosenek.
W tym dniu została też zakończona akcja charytatywna ” Mikołaj 2021″. Przez cały miesiąc listopad uczniowie naszej szkoły zbierali słodycze oraz napoje dla ludzi starszych przebywających w domu opieki na terenie naszego powiatu. Udało nam się zebrać wiele słodkości: czekolady, żelki, batoniki i mnóstwo różnych ciastek. Dzieci z oddziału przedszkolnego spisały się doskonale przynosząc bardzo dużo soków owocowych.
W obecności Mikołaja przekazaliśmy dary przedstawicielkom PCPR w Gostyniu.
Mikołaj nie zapomniał o słodyczach dla wszystkich uczniów, a przedszkolakom przyniósł nowe zabawki.
Andrzejki w szkole i oddziale przedszkolnym 29.11.2021 r.
Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb – to noc andrzejkowa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaproponował kilka pomysłów na wspólną zabawę w naszej szkole. Każda klasa otrzymała „Kartę zadań andrzejkowych”, którą wykonywała w swojej klasie. Natomiast na sali gimnastycznej na wszystkich uczniów czekały wróżby nad których przebiegiem czuwała Rada Samorządu przy pomocy klasy IV. Było lanie wosku, przebijanie serc, zabawa w butelkę oraz układanie zaklęć, czy wróżenie z książki.
Wszyscy uczniowie, mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy z nich doskonale wiedział, że wróżba ma być przede wszystkim doskonałą zabawą.
Klasy II-III zabawy andrzejkowe zorganizowały już w piątek 26 listopada i również doskonale się bawiły. Przepowiadały sobie przyszły zawód, imię żony/męża, a dzięki wróżbie z butami uczniowie dowiedzieli się, kto w ich klasie pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się.
Dzieci przedszkolne również wykorzystały ten magiczny dzień na wspaniałe wróżby, zabawy, tańce. Przerwy w doskonałej zabawie spędzały przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez rodziców.
Czyste powietrze wokół nas-25.11.2021r.
Dnia 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego gościły u siebie panią pedagog Bożenę Walczak-Woźniak. W ramach programu profilaktyczno- oświatowego „Czyste powietrze wokół nas” rozmawiały o tym jak zadbać o czyste powietrze. Podczas spotkania dowiedziały się jak bardzo szkodliwe są spaliny i dym tytoniowy. Dzieci własnoręcznie przygotowały plakat.
Spotkanie w Pałacu Potworowskich 23.11.2021r.
Dnia 19 października odbyło się spotkanie w Pałacu Potworowskich w Goli. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II- IV. Dzieci zwiedziły pałac, poznały historię Patrona szkoły oraz brały udział w konkursie na herb własnej rodziny.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 23.11.2021 r.
Wyniki konkursu na herb są następujące:
I miejsca Nadii Marciniak
II miejsce: Zofia Kaźmierczak
Trzecie miejsce zajmują dwie osoby ex aequo
Oleg Grześkowiak
Nikola Stefaniak
Wyróżnienia – 3
Dagmara Ruta
Wojciech Kaźmierczak
Amelia Dudziak
Gratulujemy!
Spotkanie w Pałacu Potworowskich 23.11.2021r.
Dnia 19 października odbyło się spotkanie w Pałacu Potworowskich w Goli. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II- IV. Dzieci zwiedziły pałac, poznały historię Patrona szkoły oraz brały udział w konkursie na herb własnej rodziny.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 23.11.2021 r.
Wyniki konkursu na herb są następujące:
I miejsca Nadii Marciniak
II miejsce: Zofia Kaźmierczak
Trzecie miejsce zajmują dwie osoby ex aequo
Oleg Grześkowiak
Nikola Stefaniak
Wyróżnienia – 3
Dagmara Ruta
Wojciech Kaźmierczak
Amelia Dudziak
Gratulujemy!
Wycieczka do Wrocławia klas II-III – 19.11.2021 r.
Polska jest pięknym krajem, z bardzo ciekawą historią, interesującą kulturą oraz niezwykłymi osiągnięciami nauki. Uczniowie klasy II i III przekonali się o tym na własne oczy wybierając się na wycieczkę do Wrocławia.
Pierwszym punktem zwiedzania było Hydropolis, które łączy ze sobą piękno, ekologię i edukację. Dzięki multimediom, interaktywnym instalacjom oraz technologii dzieci poznały potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także ludzkim ciele. Widziały m. in. symulator śniegu, ogień z pary wodnej, dowiedziały się ile wody zużywają mieszkańcy miast na całym świecie, jak powstają zjawiska atmosferyczne, przez chwilę odpoczęły też w strefie relaksu. Podczas warsztatów wykonali ekologiczne farbki do malowania.
Następnym punktem na mapie listopadowej wycieczki była Panorama Racławicka, która zrobiła wrażenie na wszystkich uczniach. Wielkość dzieła, jego realistyczne przedstawienie oraz historia bitwy pod Racławicami sprawiły, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali to miejsce.
Tego dnia pomiędzy wszystkim punktami wycieczki dzieci poruszały się pieszo, dzięki czemu mogły podziwiać piękno miasta Wrocławia oraz zapoznać się z kilkoma krasnalami, z których to miasto słynie. Na drodze wycieczki stanęli m. in. Ciastuś i Amorinek, Pierożnik, Rogalik, Lodek czy Krasnale Bankomatki. Te małe przyjazne figurki doprowadziły dzieci wprost na rynek, na którym właśnie rozpoczynał się Jarmark Bożonarodzeniowy.
Wszyscy uczestnicy pełni nowych doświadczeń, wiedzy, emocji i …. pamiątek, wsiadali do autokaru zastanawiając się, kiedy znów wrócą w to miejsce.
# Szkoła do hymnu! – 10.11.2021 r.
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Dnia 10 listopada o godzinie 11:11, cała społeczność szkolna, w odświętnych strojach, z kokardami narodowymi na piersi, dumnie zaśpiewała wszystkie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Ta niezwykle wzruszająca chwila i świadomość zjednoczenia się z uczniami z całej Polski była dla nas dumą i aktem podziękowania za wywalczenie wolnego kraju, w którym możemy teraz spokojnie żyć.
W tym roku mogliśmy zrobić to wspólnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. W ubiegłym roku ze względu na zdalne nauczanie śpiewaliśmy hymn łącząc się przez komunikatory internetowe.
Pasowanie przedszkolaków – 10.11.2021 r.
Środa 10 listopada 2021 roku, to bardzo ważny w życiu każdego przedszkolaka dzień, bowiem dzisiaj do grona przedszkolnej społeczności zostały przyjęte aktem pasowania dzieci, które w tym roku szkolnym pierwszy raz pojawiły się w naszym oddziale. Podczas uroczystości przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny w którym wykazali się swoimi talentami. Dzieci zaprezentowały liczne piosenki, wiersze i tańce.
Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Gerowska, jak dobra wróżka zaczarowała dzieci w prawdziwych przedszkolaków dokonując aktu pasowania. Każdy przedszkolak z okazji tej doniosłej chwili otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Na dzieci czekał również słodki poczęstunek. Szkoda, że w tak ważnym dniu nie mogli, ze względu na panującą pandemię, uczestniczyć Rodzice naszych przedszkolaków. Dla nich została przygotowana specjalna relacja zdjęciowa oraz filmowa.
Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – 09.11.2021 r.
„Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
to polski dom, polska szkoła.
Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. 103 lata temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj pojawił się znów na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez 123 lata zawłaszczona była przez Rosję, Austrię i Prusy.
Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy oddali swe życie. Dzięki nim, dzisiaj już nie musimy walczyć, możemy żyć w pięknym, wolnym kraju.
Mamo, Tato, co Wy na to? – 5.11.2021 r.
Przedszkolacy w ramach programu profilaktycznego ” Mamo, Tato co Wy na to?” uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Podczas spotkania dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci wykazały się też wiedzą na temat znajomości przepisów o ruchu drogowym. Potrafiły wskazać, gdzie i jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki odblaskowe, by być widocznym na drodze.
Przedszkolaki poznają właściwości wody – 2-5.11.2021 r.
Rozmowy o pogodzie a zwłaszcza o jesiennej szarudze i padającym deszczu, stały się przyczynkiem do poznawania właściwości wody przez dzieci z oddziału przedszkolnego. W trakcie ubiegłego tygodnia nasi milusińscy słuchając opowiadania H. Bechlerowej pt. ” Jedna srebrna kropla” dowiedziały się, że woda krąży w przyrodzie. Raz jest w stanie ciekłym a innym razem zamienia się w parę wodną lub lód. By lepiej poznać to zjawisko przedszkolaki przeprowadziły eksperymenty i uważnie obserwowały zachodzące zmiany. Dowiedziały się również jakie właściwości ma woda, co w niej pływa a co tonie. To były super doświadczenia
„INNY – NIE ZNACZY GORSZY” DZIEŃ TOLERANCJI’ 2021
„Dzień Tolerancji” w naszej szkole odbył się 12 października 2021 roku. Symbolem dnia było serce – wzór akceptacji, tolerancji, życzliwości i dobroci.
„Dzień Tolerancji” rozpoczęto od wręczenia uczniom szablonu papierowego serca. Zadaniem uczniów było ozdobienie serca oraz umieszczenie w nim napisu związanego ze słowem tolerancja. Z prac dzieci wykonano „łańcuch życzliwych serc” oraz wręczono ich autorom nagrody. Kolejnym działaniem było zapoznanie uczniów z piosenką pt. „Każdy jest inny” oraz wspólne zaśpiewanie refrenu (tj.: „Każdy jest inny, każdy wyjątkowy; słowa lepszy, gorszy – wyrzuć ze swej głowy”).
Następnie odbyły się zabawy poznawcze dla klas, m. in. :
1. Na rozwiązanie krzyżówki pt. „Tolerancja” .
2. Kalambury z wyrazami związanymi ze słowem tolerancja.
Na zakończenie „Dnia Tolerancji” w szkole odbyła się zabawa integracyjna z wykorzystaniem piłeczek antystresowych.
#Szkoła pamięta – podziękowania
Prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii. Nasza szkoła również uczestniczyła w ty przedsięwzięciu. Ministerstwo Edukacji i Nauki podziękowało wszystkim szkołom uczestniczącym w akcji przesyłając pamiątkowy dyplom.
#Szkoła pamięta 2021 – 29.10.2021 r.
W ostatnich dniach października nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Jednym z takich bohaterów jest dla nas patron szkoły Gustaw Eugeniusz Potworowski. Przed grobowcem jego rodziny zapaliliśmy znicz i postawiliśmy piękny stroik. Podobnie uczciliśmy też pamięć lokalnych bohaterów zamordowanych podczas II Wojny Światowej, których upamiętnia pomnik na Klonach
Dzień Dyni w szkole – 29.10.2021 r.
Dnia 29 października 2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Dyni – wszyscy uczniowie przyszli ubrani na pomarańczowo (lub mieli jakiś pomarańczowy akcent garderoby). Rozstrzygnięto też konkurs na „Najpiękniejszą dynię”.
Laureatami zostali:
Igor Wolniewicz – I miejsce
Julia Rybakowska – II miejsce
Roksana Fechner – III miejsce
Wyróżnienia:
Weronika Walczak
Aleksandra Pasieracka
Wiktoria Grześkowiak
Sylwester Wróblewski
Społeczność szkolna okazała też swoje wielkie serce – autorzy prac wyrazili zgodę na poddanie swoich dzieł pod licytację, z której zebrane fundusze przekażemy na zbiórkę dla chorego Dawida Szymałki.
Życzymy dużo zdrowia!
Wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonanie prac oraz licytację serdecznie dziękujemy
Święto Dyni w oddziale przedszkolnym – 29.10.2021 r.
Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym oddziale przedszkolnym święto to obchodziliśmy w piątek 29 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję sprawdzić co znajduje się w środku dyni. Mnóstwo złotych pestek zrobiło na przedszkolakach wielkie wrażenie.
Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowania od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe wyścigi w turlaniu, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy. Przedszkolacy ochoczo śpiewali piosenkę o dyniowych pestkach, jednocześnie przeliczając je od 10 do 0 .
Z zapałem zabrały się również do pracy plastycznej. Najpierw wspólnie ozdobiły dynię papierem kolorowym -zrobiły oczy, wesoły uśmiech oraz włosy z liści. Następnie każdy samodzielnie pomarańczową i zieloną bibułą wyklejał duże dynie. Powstały piękne prace.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.
Spotkanie z muzykiem -22.10.2021 r.
W ramach realizacji projektu „Z kulturą mi do twarzy” klasy II i II zaprosiły na zajęcia muzyka p. Rafała Srokę. Dzieci poznały alfabet muzyków, czyli nuty. Wysłuchały krótkiego wykładu na temat muzyki i grania na instrumentach, po czym przeniosły się w świat dźwięków, grając na BumBum Rurkach. O ile na początku zadanie nie wydawało się łatwe, to już po kilku próbach uczniowie pięknie zagrali kilka utworów.
Serdecznie dziękujemy p. Rafałowi za poświęcony czas.
CodeWeek w naszej szkole – 21-22.10.2021 r.
W dniach 21-22 października 2021 r. w naszej szkole odbyły się działania pod hasłem: Kodujemy, bo umiemy! w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to inicjatywa, dzięki której w całej Europie świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.
W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. W holu szkoły zorganizowany został kącik CodeWeek, w którym umieszczono karty pracy o różnym stopniu trudności, a na nich zaszyfrowane hasła. Zadaniem uczestników było rozkodowanie lub zakodowanie haseł zgodnie z odpowiednim szyfrem. Zaangażowanie było tak duże, że już pierwszego dnia wykonane zostały wszystkie zaplanowane na ten czas zadania. Podobnie było w piątek – skrzynia z odpowiedziami zapełniona była po brzegi.
Wykonując najwięcej łamigłówek mistrzami kodowania zostali:
Klaudia Filipiak
Roksana Fechner
Mateusz Kaźmierczak
Wiktoria Grześkowiak
Zosia Kaźmierczak
Gratulujemy wszystkim dużego zaangażowania.
Najmłodsi na wcieczce – 15.10.2021 r.
Przedszkolacy oraz uczniowie klasy 2 i klasy 3 kolejny raz wyruszyli na wycieczkę, by poznawać świat. 15 października 2021 r. udali się najpierw do Schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach. Tu przywieźli ze sobą całą górę kołder, koców, narzut oraz karmy. Zbiórka tych potrzebnych zwierzętom podczas zimy rzeczy trwała w szkole przez cały miesiąc. Dzieci w schronisku dowiedziały się jak dbać o zwierzęta i dlaczego zdarza się, że nasi milusińscy nie mają swojego domu. Po chwili zabawy z kotkami i bardzo przyjacielskimi pieskami wesoła gromada ruszyła dalej.
Po krótkiej podróży znaleźliśmy się w Krainie Orła Białego. Tu dzieci poznały legendy o powstaniu państwa polskiego. Rozpoznawały znane postacie wyrzeźbione w drewnie. Obejrzały jak dawniej wyglądała izba mieszkalna z regionu biskupizny. Nie zabrakło obcowania ze zwierzętami i dobrej zabawy.
Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2021 r.
Dzień Edukacji Narodowej, inaczej zwany Dniem Nauczyciela, zawsze przypada w tym samym dniu tj. 14 października. W tym roku uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy 4 i 6, pod kierunkiem pani Anny Fortuniak. Tradycyjnie uczniowie uraczyli wszystkich wspaniałymi wierszami i piosenkami. Nie zabrakło również serdecznych życzeń i kwiatów.
Po uroczystej akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie miło spędzili czas na wspólnych grach i zabawach.
Wycieczka do lasu – 8.10.2021 r.
8 września 2021 r. chętne dziewczynki z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do lasu, gdzie spędziły miło i zdrowo czas na łonie przyrody. Bawiąc się z koleżankami i wykorzystując przeszkody terenowe poprawiły swoją sprawność fizyczną i odporność na zmęczenie
„@Poczta zaufania”.
Od października została uruchomiana kolejna forma pomocy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „@Poczta zaufania”. W holu szkoły jest skrzynka, do której uczniowie mogą wrzucać kartki ze swoim adresem e-mailowym i prośbą o kontakt z psychologiem.
„Z kulturą mi do twarzy”-30.09.2021 r.
Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Jego uczestnikami są przedszkolaki oraz uczniowie klas II-III. Przez cały rok będziemy wykonywać różne zadania podnoszące kulturę osobistą, dzięki czemu nasza postawa będzie godna naśladowania.
Dnia 30.09.2021 r. uczniowie klas II-III wykonali pierwsze zadanie, dzięki któremu dowiedzieli się, jak należy zachować się przy stole, jak prawidłowo ułożyć zastawę oraz, w jaki sposób odkładać sztućce po skończonym posiłku. Od teraz żaden elegancki obiad im niestraszny. Warto dodać, że uroczysty posiłek odbył się z okazji Dnia Chłopaka, więc nie zabrakło też tańców i wesołych zabaw.
Dzień Chłopaka w szkole -30.09.2021 r.
30 września to data wyjątkowa w kalendarzu mijającego miesiąca. To dzień, na który chłopcy czekają cały rok, spodziewając się, że spotka ich coś wyjątkowego. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka przygotował konkursy i zabawy, zapewniając dużo śmiechu. Chłopcy witani byli już przy bramie i wraz z życzeniami otrzymywali odznaki. Później mogli wykazać się zdolnościami artystycznymi rysując z zasłoniętymi oczami, następnie zdolnościami kosmetycznymi, malując paznokcie oraz dobrym gustem, odpowiednio dobierając damski strój. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny będą z pewnością miło wspominać ten dzień.
Jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym -30.09.2021 r.
30 września br. przedszkolacy uroczyście obchodzili Dzień Chłopaka. Od samego rana dziewczynki pieczołowicie przygotowywały dyplomy „Super chłopaka” dla swoich kolegów. Gdy wszystko było gotowe zaśpiewały głośno „Sto lat” i złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły drobne upominki ufundowane przez rodziców. Następnie odbyła się wspaniała wspólna zabawa i tańce w dyskotekowych rytmach. Z życzeniami i słodkimi cukierkami dla młodszych kolegów przybyły starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.
Wycieczka na Piaski -27.09.2021 r.
W poniedziałek 27 września 2021 r. przedszkolacy oraz uczniowie klasy 2 i klasy 3 wybrali się na wycieczkę, by odkrywać świat . Dzieci młodsze jako pierwsze odwiedziły Centrum Kultury i Bibliotekę w Piaskach. Tam dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, pisarza, ilustratora. Zobaczyły w jaki sposób można wypożyczać książki do domu. Podczas lekcji bibliotecznej przedszkolaki wysłuchały również fragmentu bardzo ciekawej książki o dwóch dziewczynkach i psotnym kocie Kaktusie. W tym czasie uczniowie klasy 2 i 3, poznawali przyrodę w Nadleśnictwie Piaski. Obserwowali zmieniającą się przyrodę, szukali oznak jesieni. Dowiedzieli się również, w jaki sposób mierzy się grubość drzew oraz kto i co szkodzi środowisku, a także wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. Następnie grupy zamieniły się miejscami. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do szkoły i już nie mogą się doczekać, kiedy wyruszą na kolejną wyprawę.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 24 września 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosiły:
Dagmara Ruta – kl. IV
Dominika Zimlińska – kl. IV
Maria Jańczak – kl. VI
Kinga Burdajewicz – kl. VI
Weronika Walczak – kl. VII
Klaudia Filipiak – kl. VIII.
W wyniku głosowania w skład Samorządu na rok szkolny 2021/2022 weszły:
Klaudia Filipiak – przewodnicząca,
Dagmara Ruta – zastępca,
Dominika Zimlińska – skarbnik.
Opiekunem została p. Ilona Gorynia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022
Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 8.00 w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2021/2022.
W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy trzeciej.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego i hymnu szkolnego. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Gerowska, która powitała uczniów i rodziców przybyłych na uroczystość. Później przystąpiono do części artystycznej, która zawierała wiersze i piosenki tematycznie związane z rozpoczęciem roku szkolnego.
Uroczystość zakończono złożeniem życzeń z okazji nowego roku szkolnego.
Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
Chociaż trochę żal, że wakacje dobiegły końca, wszyscy bardzo cieszyli się z ponownego spotkania w murach szkoły.