Szkoła Podstawowa
im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego
w Goli

WYDARZENIA SZKOLNE 2023/2024

DBAMY O ZDROWIE

Na początku marca dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały sposoby dbania o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważny jest ruch,  higiena i zdrowe odżywianie. 5 marca wspólnie przygotowały  na śniadanie  pyszny i zdrowych koktajl mleczno-bananowy.

ZAPRASZAMY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

BEZPIECZNE FERIE

Długo wyczekiwane ferie w końcu nadeszły. Czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy.
Ładujcie akumulatory nie zapominając o bezpieczeństwie!

BAL NA STO PAR

Lew, królewna, biedronka i inne postacie 9 lutego br. królowały w przedszkolu. po prostu przedszkolaki balowały.
Między utworami, które przygotował Pan Bartek były słodkie i słone przekąski. Zabawa udana!!!
Wszyscy zmęczeni po zabawie i tańcach układali puzzle. Zabawę przygotowała Pani Dyrektor.

WYCIECZKA DO ŚREMU

8 lutego 2024 r. uczniowie klasy 4, 5 i 6 wybrali się na wycieczkę do Śremu do Jump Space. 
Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki oraz integrowali się przez wspólne zabawy i gry zespołowe. Nad przedbiegiem gier i zabaw czuwał instruktor, który też udzielał cennych wskazówek. Po dwugodzinnej zabawie i wysiłku na trampolinach uczniowie chętnie odwiedzili McDonalda.

NASZ PRZYJACIEL PIES

6 lutego 2024 r. przedszkolaków odwiedził niezwykły gość. Była to pani Ewa Klupczyńska ze swoim podopiecznym, cudownym psem. Na co dzień pani Ewa zajmuje się dogoterapią. Dzisiaj z milusińskim pieskiem mogli zapoznać się przedszkolacy i starsi uczniowie. Wszyscy  wiele dowiedzieli się o tym, jak dbać o psy i jak się przy nich zachowywać. Docenili też, że pies to nasz wierny przyjaciel.

ALARM W SZKOLE

W piątek 2 lutego 2024 r. miała w naszej szkole miejsce niecodzienna akcja. Alarm!!! i wcale to nie były ćwiczenia. W szkole doszło do dużego zadymienia. Na szczęście wszyscy szybko ewakuowali się ze szkoły i wszystko skończyło się…. wspólnym zdjęciem.

BIEG PO ZDROWIE

Dnia 30 stycznia 2024 r. uczniowie szkoły i przedszkolaki wzięli udział w akcji przygotowanej przez uczniów klasy IV, która miała na celu promować aktywność fizyczną. Czwartoklasiści przygotowali konkurencje, tj. rzut do kosza tyłem, strzał do bramki, taniec solo, taniec w biegu, jak i przewroty siatkarskie. Dla najmłodszych czołganie się, raczki, rzuty piłką do kolegi. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a nade wszystko korzystali z uroków pięknego styczniowego dnia.

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. dwóch chłopców z oddziału przedszkolnego, Olek Dolata i Olek Wolniewicz,
zdobyło swój pierwszy pas w taekwondo.
Gratulujemy!!!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

26 stycznia 2024 r. przedszkolaki gościły Babcie i Dziadków. Z okazji ich święta przygotowały program artystyczny, piękne laurki oraz własnoręcznie wykonane upominki.

Mamy upiekły pyszne placki i zrobiły kawę, a dla przedszkolaków sok. 
Wspaniale świętowaliśmy  Dzień Babci i Dziadka.

ZAPRASZAMY DO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

WOŚP GRAŁA W NASZEJ SZKOLE

18 stycznia 2024 r w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Były licytacje, słodkości, dużo uśmiechu i zabawy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Wydarzenie przygotowały panie: Lidia Leśna i Bożena Walczak-Woźniak
ZEBRALIŚMY 969,72 ZŁ 

Co czeka na nas w szkole???

Pogoda wprowadza w nostalgiczny nastrój, ale my postanowiliśmy to zmienić!!!
W najbliższy wtorek, tj. 23 stycznia 2024 r. przychodzimy ubrani bardzo kolorowo 🙂
Żadnych szarości i czerni, niech królują wiosenne i letnie kolory.

Najbliższy  czwartek 25 stycznia 2024 r. będzie dniem zdrowia i nazwiemy go … owocowym czwartkiem.
To już wiecie, co ma znaleźć się w Waszych śniadaniówkach !!!

Do zobaczenia na kolorowo i zdrowo !

 

WYCIECZKA DO GOSTYNIA

Dnia 16.01.2024r. uczniowie klas IV-VI wybrali się wraz z opiekunami p. L. Leśną i p. B. Walczak-Woźniak na film „Akademia pana Kleksa” do kina, a następnie udali się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Wszyscy z ciekawością obejrzeli nie tylko bogaty księgozbiór, ale również zwiedzili bibliotekę. Ogromne zainteresowanie wzbudziły stanowiska VR, komputery gamingowe, a także tablety graficzne. Ciekawa okazała się także Komnata Historyczna i Salka Kinowa.

105 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

27 grudnia, dokładnie 105 lat temu, w 1918 roku wybuchło Powstanie wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po wielu latach zaborów. Na gostyńskim rynku odbyła się uroczystość upamiętniająca ten patriotyczny zryw, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

ŚWIĄTECZNIE....

23 grudnia br. w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. W klasach odbyły się tradycyjne wigilie z życzeniami, kolędami i prezentami…
A później cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się na Bożonarodzeniowych Jasełkach przygotowanych pod czujnym okiem pani Justyny Giernaś.

NIE JESTEŚ NA SPRZEDAŻ

Pod takim tytułem odbył się konkurs plastyczno-literacki zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu i Komendę Powiatową Policji w Gostyniu.
Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o problematyce handlu ludźmi, w tym wykorzystywaniu człowieka do pracy i usług o charakterze przymusowym.

21.12 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca:

W kategorii plastycznej- Plakat:
I miejsce: Wiktoria Borowska kl.8
III miejsce: Maria Gbiorczyk kl.8
II wyróżnienie: Maria Jańczak kl.8

Opowiadanie:
II miejsce: Kinga Burdajewicz kl.8
Gratulujemy sukcesów !!!

AKCJA MIKOŁAJE 2023

Jak każdego roku nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Mikołaje 2023.
9 grudnia nastąpiło przekazanie zebranych darów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w akcję.

ROCZNICOWE UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE EGZEKUCJĘ W KLONACH

8 grudnia udziałem we mszy świętej w Kościele p.w. św. Marcina  w Starym Gostyniu oraz złożeniem wiązanki kwiatów na cmentarzu parafialnym, uczciliśmy pamięć sześciu osób, które zostały zamordowane w Klonach.
Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, radni miejscy, rodziny osób zamordowanych w 1939 r., przedstawiciele oświaty, poczty sztandarowe.
W pięknej homilii proboszcz  Mirosław Nowak przybliżył osoby, które poniosły śmierć w starogostyńskim lesie. Naszym zadaniem jest dbanie o naszą małą ojczyznę, pamięć o bohaterach i podziękowanie, że możemy żyć w ojczyźnie wolnej od wojny.

foto: Agata Fajczyk

PRZEDSZKOLACY NA WYCIECZCE

6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Bożeny Walczak-Woźniak gościły w Bibliotece Publicznej w Gostyniu, a następnie odwiedziły Świętego Mikołaja w Centrum Ogrodniczym  Nowaccy. To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy:)

ŚWIĄTECZNE DRZEWKO W PRZEDSZKOLU

6 grudnia br. zjawiła się w przedszkolnej sali zielona panna – cudna choinka. To zielone drzewko podarowali przedszkolakom państwo Marciniak, a najmłodsi z wielką ochotą zabrali się za dekorowanie. Było wspaniale…. kolejne ozdoby pojawią się wkrótce.

MIKOŁAJKI 2023W SZKOLE

6 grudnia 2023 r. w szkole zrobiło się czerwono od mikołajowych czapek. Wszyscy uczniowie wesoło  świętowali Mikołajki. Przedszkolacy pojechali na spotkanie ze św. Mikołajem do Centrum Ogrodniczego Nowaccy – Rajskie Ogrody

KONKURS ZACHĘCAJĄCY DO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs pod hasłem ” Zachęć uczniów szkoły w Siemowie do przeczytania książki” rozstrzygnięty. Wygrała klasa 5, która nakręciła filmik o lekturze „Chłopcy z Placu Broni”.

Konkurs koordynowała pani Kamila Wiszniewska-Karkos

ZABAWY NA ŚNIEGU CIESZĄ WSZYSTKICH

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD FRYZJERA

27 listopada 2023 r. odwiedziła oddział przedszkolny pani Katarzyna Sztul. Dzieci były bardzo zaskoczone, gdy w sali pojawił się  niespodziewany gość z wielką walizką. Okazało się, że jest to pani fryzjerka, która zapoznała dzisiaj dzieci ze swoim zawodem. Pokazała wszystkim  narzędzia pracy oraz jak tą pracę trzeba wykonać. Przedszkolacy odważnie i z wielką radością poddali się fryzjerskim zabiegom. Pani Kasia wyczarowała wspaniałe fryzury a przedszkolacy przekonali się, że to wcale nie jest taki łatwy zawód. 

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Sztul za mile spędzony czas i wspaniałą lekcję fryzjerstwa!!!

EUROWEEK WAS COOL!!!

W dniach 18-22 listopada 2023 r. uczennice klasy ósmej wzięły udział w obozie języka angielskiego w Lądku Zdrój. Całodniowe warsztaty tylko po angielsku prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata m.in. Gruzji, Palestyny, Meksyku, Pakistanu. Dziewczyny tańczyły,  śpiewały, realizowały różne projekty, a przede wszystkim przełamywały własne bariery językowe. 
Zapytane stwierdziły, że było to ciekawe przeżycie, poznały wiele osób, panowała świetna atmosfera. Uczyły się języka obcego w inny sposób m.in. poprzez zabawę, pracę w grupie, parodię bajek. Polecają wyjazd każdemu kto będzie miał takie możliwości. Obóz kończył się otrzymaniem certyfikatów. 

MOJA RODZINA – TO CZARODZIEJSKA DRUŻYNA


Dnia 23 listopada 2023 roku odbyło się w szkole spotkanie pod hasłem: „Moja rodzina – to czarodziejska drużyna” . Celem spotkania było zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie wartości rodziny.
Na początku uczniowie szkoły zaprezentowali uczestnikom spotkania spektakl profilaktyczny pt. „Zrozumieć człowieka” (z tym spektaklem reprezentowali szkołę w eliminacjach gminnych konkursu teatralnego). Widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami i gratulacjami.
W ramach inicjatywy „Moja rodzina – to czarodziejska drużyna”, której autorami była Rada Rodziców, odbyły się pokazy konkursowe doświadczeń chemiczno – fizycznych i „czarodziejskich sztuczek”. W pokazach pierwsze miejsce zajęła rodzina Dawida Grona, a drugie miejsce rodzina Stanisława Jańczaka. Gratulujemy!
W tym dniu odbył się również ciekawy pokaz „sztuczek” w wykonaniu specjalisty oraz uczniów klasy VIII. Następnie każdy z uczestników „wyczarował” z narysowanych kółek różne fantastyczne postacie oraz zwierzątka.
Na zakończenie było podsumowanie działań, wręczenie pucharów i pamiątkowych medali oraz wspólne tańce i poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniu!

 

DZIEŃ PRAW DZIECKA

 W ciągu tygodnia uczniowie podczas lekcji wychowawczych rozmawiali i pogłębiali swoją wiedzę na temat praw dziecka. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto, które przypada 20 listopada. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego i wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko, na znak solidarności i wsparcia dla wszystkich dzieci, których prawa są łamane. W tym dniu przypominamy sobie, że wszystkie dzieci są równe w świetle prawa. Społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej na krótkim apelu, podczas którego przypomnieliśmy sobie wszystkie prawa  i umieściliśmy je na tablicy w formie piór , tworząc  skrzydła, które pozwolą nam wznosić się wysoko.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada 2023 r. miała miejsce XIII edycja Światowego  Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i biegłości w tej dziedzinie. Z zestawem pięciu zadań na mnożenie w zakresie 100, po uwzględnieniu różnic wiekowych, najlepiej poradzili sobie : Oleg Grześkowiak i Dawid Gron, którzy zdobyli po 64 punkty. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Marcin Ziółkowski -61 pkt., Nadia Marciniak – 60 pkt., Wiktoria Michalska – 59 pkt., Maria Gbiorczyk i Zofia Kaźmierczak po 57 pkt.

Gratulujemy wyników i dobrej zabawy 🙂

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2023 r. obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystościach w Gostyniu.

SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2023 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by o 11.11 wspólnie zaśpiewać hymn państwowy dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU

Święto Dyni, to coraz bardziej popularne święto w Polsce, jak i na świecie. 
Najczęściej obchodzone jest pod koniec października. W naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy ten dzień 31 października. Dzień Dyni to wyjątkowa okazja połączenia edukacji, kreatywności i dobrej zabawy w jedno. Dzieci od rana przyszły ubrane na pomarańczowo. Przyniosły ze sobą wspaniałe dynie z których urządziliśmy wystawę. Następnie porównywaliśmy je, segregowaliśmy wg. koloru, kształtu, wielkości i masy. Nie obyło się też bez przeliczania, których dyni jest więcej. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny skąd się biorą dynie i co można z nich zrobić. Wiadomości z filmów dzieci uzupełniły własnymi przepisami na pyszne i zdrowe dania. 
Kolejnym punktem dzisiejszego święta były wyścigi rzędów z dynią w roli głównej oraz tor przeszkód. Poznaliśmy również literę D, d  – jak dynia. 
To był bardzo ciekawy i wesoły dzień.

PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

27 października 2023 r.  świętowaliśmy ważny  dla przedszkolaków dzień – PASOWANIE.
W uroczystości wzięli udział rodzice, babcie, ciocie, którzy gromko oklaskiwali popisy swoich milusińskich.

Dzieci  już od wielu dni przygotowywały się do tego wydarzenia. Przedstawiły bardzo ciekawy program artystyczny. Były piosenki i wiersze,
a także bardzo żywiołowy taniec.

Następnie pani dyrektor Jolanta Przybył dokonała pasowania na przedszkolaka dzieci, które w tym roku szkolnym dołączyły do naszej grupy. Pogratulowała wszystkim udanych występów, wręczyła pamiątkowe dyplomy i medale. Pani Agata Jeniec w imieniu  rodziców wręczyła wszystkim dzieciom słodkie upominki.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rodziców

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - PIERWSZA POMOC

Dnia 24.10.2023 roku uczniowie klasy ósmej brali udział w warsztatach profilaktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ósmoklasiści mieli okazję poćwiczyć ratowanie ludzi w różnym wieku (tj. ratowanie osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka). Ważnym elementem spotkania było poznanie defibrylatora (AED) oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem tego aparatu. Zdobyte umiejętności mogą wykorzystać w codziennym życiu, gdy przyjdzie taka potrzeba. Pozostaje nam życzyć im zachowania zimnej krwi przy ratowaniu!

DZIEŃ SENIORA

17 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem artystycznym z okazji Dnia Seniora, który współorganizowała nasza szkoła z Sołectwem Goli i Czajkowa.
Dzieci przekazały, że wszystkie osoby starsze to dla nich przewodnicy -mistrzowie, którzy dają wskazówki do tego, jak żyć. Podziękowały za każde dobre słowo, radę, bajki na dobranoc, opowieści o dawnych czasach, ciepłe ciasto, pyszne obiady, wspólne spacery i długie rozmowy.

Były śmieszne scenki z życia seniora oraz wzruszające chwile nostalgii o minionych czasach.

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

Od początku października, dzięki naszym wolontariuszom, w szkole trwała akcja zbierania karmy  dla zwierząt ze schroniska „Noe” w Dalabuszkach. Całej społeczności szkolnej leży na sercu dobro wszystkich zwierząt, dlatego uczniowie, nauczyciele, rodzice  aktywnie uczestniczyli w akcji i nazbierali sporą ilość karmy, zabawek  a także koców.

Dzisiaj 17 października 2023 r. podsumowując akcję, przedszkolacy i uczniowie klasy VI, i VIII wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla zwierząt „NOE” w Dalabuszkach.

Tam przekazaliśmy uzbierane dary i obcowaliśmy z  podopiecznymi schroniska. Dzięki uprzejmości pań, które na co dzień zajmują się zwierzętami poznaliśmy warunki w jakich żyją, ich historie i charaktery. Najmłodsi dowiedzieli się również jak należy dbać o zwierzęta. Na zakończenie pobytu wszyscy narysowali portrety zwierząt, które najbardziej zapadły w ich sercach.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Odświętnie ubrani przedszkolacy i uczniowie, eleganccy nauczyciele i pracownicy obsługi, kwiaty, życzenia i uroczysta akademia, to wszystko odbyło się 13 października br. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud ich pracy, zaangażowanie i uśmiech, który mogą obserwować każdego dnia. 

Kuc, koń i wspaniała jazda....

12 października 2023 r. mieliśmy w naszej szkole niecodzienną wizytę. Odwiedziła nas instruktorka jazdy konnej pani Julita Marciniak ze Szkoły Nauki Jazdy Konnej i Hipoterapii w Bogusławkach.   Wraz z nią najbardziej oczekiwany kucyk Billy i koń Narwik.  Pomimo psikusów ze strony pogody i padającego deszczu, wszyscy byli bardzo zadowoleni z jazdy konnej i obcowania z tymi pięknymi zwierzętami. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich gości drobny upominek w postaci pysznych jabłek i  marchewek. Każdy oczywiście chciał nakarmić nimi Billy’ego i Narwika. Pewnie od dzisiaj wielu młodych miłośników koni zechce brać udział w zajęciach jeździeckich.
Gorąco polecamy!!!

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W pierwszym tygodniu października uczniowie na lekcjach matematyki obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu kilku minut mieli do rozwiązania krótkie działania z mnożenia i odwrotności, czyli dzielenia. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:
Aleksandra Pasieracka z kla. IV, Igor Wolniewiczkl.IV, Franciszek Kubiak kl.IV, Oleg Grześkowiak kl.VI, Dominika Zimlińska kl.VI, maria Jańczak  kl.VIII .

Gratulujemy!!!

SMACZNIE I ZDROWO W PRZEDSZKOLU

Nadeszła jesień a wraz z nią prace w ogródku i jesienne zbiory owoców i warzyw. W ubiegłym tygodniu przedszkolacy poznawali wybrane owoce i warzywa. opisywali ich kształt, kolor. Porównywali wielkość i ilość zebranych warzyw. Próbowali odgadnąć przy pomocy zmysłów co to za owoc. Dzisiaj tj. 9.10 .2023 r. wykonali pyszne sałatki, które z apetytem zjedli w ramach zdrowego śniadania. Dzieci swoimi pysznymi wytworami  poczęstowały nauczycieli, pracowników obsługi oraz koleżanki i kolegów ze starszych klas.
Postanowiły również, że na śniadanie będą częściej zabierały sałatki wykonane przez rodziców.

DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE

Nasi chłopcy w szkole 29 .09 br. mieli swoje święto – Dzień Chłopaka. Były życzenia od pań nauczycielek oraz koleżanek ze szkoły. Dziewczyny przyniosły upominki , a Samorząd Uczniowski przygotował konkursy uwieńczone dyplomami i słodkimi „Grześkami”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
 

Już tradycyjnie we wrześniu  obchodzimy Dzień Chłopaka, tym razem jednak nie 30, a w piątek 29 września. Od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! Chłopcy przyszli do przedszkola w krawatach, a dziewczynki czekały na nich z własnoręcznie przygotowanymi  pięknymi laurkami, by  wręczyć je swoim kolegom. Również rodzice dołączyli się do życzeń i obdarowali dzieci  drobnymi upominkami.
Następnie wszyscy brali udział w sportowych konkurencjach i wspólnych zabawach. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i radości.

A W PRZEDSZKOLU....

W środę 27 września br. przedszkolaków odwiedziła pani bibliotekarka, by w ramach Ogólnopolskiego Programu Czytelniczego zachęcać dzieci do sięgania po książki. Dzieci doskonale bawiły się, słuchając ciekawej lektury.

Dzisiaj także , dzieci odkrywały tajemnice wody. Eksperymentowały i badały, jaka jest woda, skąd się bierze deszcz oraz co pływa a co tonie…
to był dzień pełen wrażeń.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 26.09 nasza szkoła brała udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przesz szkołę podstawową w Kunowie. W turnieju wzięło udział pięć drużyn ze szkół podstawowych w Siemowie, Daleszynie, Sikorzynie, Goli i w Kunowie. Nasza szkoła zajęła w rozgrywkach  piąte miejsce. Poziom rozgrywek był w tym roku bardzo wyrównany, chłopcy strzelili kilka bramek oraz przywieźli ze sobą nagrodę w postaci piłki. 
W tym czasie, gdy chłopacy uczestniczyli w turnieju, reszta klasy ćwiczyła….akrobatykę.
Brawo!!!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

22 września br. obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym  Dzień Przedszkolaka. W tym dniu były życzenia, słodycze, a przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.

WYCIECZKA NA FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE

W naszej szkole dbamy o to, żeby nasi uczniowie poznawali historię nie tylko z książek, ale mogli jej doświadczyć osobiście. Stąd też pomysł na jednodniową wycieczkę na Festyn Archeologiczny w Biskupinie, która odbyła się 19.09.2023 r. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną pradawną osadę. W tym roku motywem przewodnim Festynu było hasło „My Słowianie”. Mogliśmy zaobserwować tam różne obozowiska i osady pierwszych rolników. Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m. in. broń, szaty i narzędzia. Dzieci z zaciekawieniem oglądały proces przetapiania miedzi, wytwarzania narzędzi z krzemienia czy proces obróbki bursztynu i brązu. Każdy chętny mógł wykonać własnoręcznie ozdoby z miedzi. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy wioskę wczesnopiastowską. Tutaj uczniowie kupili pamiątki – chłopcy dzidy, łuki, strzały i topory, a dziewczynki biżuterię. Zawsze największym zainteresowaniem cieszą się wiadomości o  słowiańskiej sztuce wojny oraz  bitwa wojów. Jednym z założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym, a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. Opiekunami wycieczki byli:  L. Leśna, B. Walczak-Woźniak, J, Majchrzak.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie klasy VI I VII wraz z nauczycielką wychowania fizycznego panią Michaliną Grobelną 15 września 2023 r. dołączyli do akcji ” „Sprzątanie świata”.  zaopatrzeni w rękawiczki i worki wyruszyli na oczyszczenie naszego otoczenia.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Piątek 15 września 2023 r. okazał się pełen wielu aktywności.  Międzynarodowy Dzień Kropki, który symbolizuje odwagę, kreatywność i odkrywanie talentów, które drzemią w każdym z Nas!  Uczniowie i przedszkolacy w ten dzień swoim ubiorem ukazali tożsamość z tym nietypowym „świętem”. W czasie przerw przedszkolacy, uczniowie, jak i nauczyciele przyozdabiali boisko szkolne najrozmaitszymi rysunkami kredą. Pojawiły się skrywane zdolności artystyczne i kreatywność. To był ciekawie spędzony czas na świeżym powietrzu.

RUCH TO ZDROWIE

We wtorek 12 września 2023 r. czekała na maluchy niespodzianka. Do szkoły przybył pan Łukasz Walczak z Akademii Ruchu zvINNA i zaprosił przedszkolaków do wspólnych zajęć ruchowych. To była fantastyczna zabawa.

Bardzo dziękujemy!!!

DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK

6 września 2023 R. obchodziliśmy Dzień Czytania Książek. Chłodne początki jesieni sprzyjają leżeniu godzinami pod kocem z książką i herbatą. Jeśli pozostaje jeszcze choć odrobina lata, można chłonąć ją na dworze wraz z kolejnymi stronami lektury. Nasi uczniowie coś o tym wiedzą.
Koordynatorkami akcji były panie: Lidia Leśna, nasza polonistka i Kamila Karkos, nasza nowa bibliotekarka. 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września 2023 r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024 
Isaac Newton powiedział: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”. Zatem Drodzy Uczniowie z okazji nowego roku szkolnego życzymy Wam, abyście aspirowali wysoko i zdobywali coraz to nowe oceany. Wytrwałości i dużo  satysfakcji na tej drodze.

ROCZNICA WYBUCHU IIWOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 1 września 2023 r. uczciliśmy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W uroczystej mszy świętej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji z kwiatami, które zostały złożone pod pomnikiem Serca Jezusowego na gostyńskim rynku.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i pani Annie Fortuniak za opiekę nad uczniami w czasie trwania uroczystości.

WITAMY W PRZEDSZKOLU

Najmłodsi podopieczni 1 września 2023 r. rozpoczęli nowy rok przedszkolny od adaptacji. Uśmiechy dopisywały. Nowe przedszkolaki poznały szkołę oraz dzieci, które już do grupy chodziły w zeszłym roku. Dzieci wraz z rodzicami spędziły czas na wspólnych zabawach.