Szkoła Podstawowa
im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego
w Goli

Archiwum wydarzenia szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r.  uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.  Klasy młodsze spotkały się w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami. Tam nauczyciele podumowali całoroczną pracę i wręczyli długo wyczekiwane świadectwa i nagrody. 
O godzinie 9.30 w sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Fortuniak przedstawili krótki program artystyczny.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która życząc sukcesów na kolejnych etapach edukacji wręczyła świadectwa i nagrody. Podziękowała również rodzicom za wieloletnią współpracę i angażowanie się w życie szkoły.

Przekazanie sztandaru szkoły - 16.06.2021 r.

Dnia 22 czerwca 2021 r. uczniowie klasy ósmej uroczyście przekazali sztandar szkoły kolegom i koleżankom z młodszych klas.

Wycieczka do Hermanowa - 16.06.2021 r.

Dnia 16 czerwca uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę integracyjną do Hermanowa. W programie były wyścigi rzędów z wykorzystaniem takich atrybutów jak: narty wieloosobowe, spodnie potrójne, mega buty, worki. Następnie był przygotowany paintball łuczniczy, mega piłkarzyki, sumo/gladiatorzy, bramka celnościowa, mega dart, gra terenowa „Bitwa Plemion”. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Opiekunami były panie Lidia Leśna i Anna Fortuniak.

Wycieczka do Osiecznej - 11.06.2021 r.

Dnia 11 czerwca 2021 r.  przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Osiecznej.  Tam podczas warsztatów edukacyjnych poznawali zawód młynarza i piekarza. Dzieci miały okazję zobaczyć stary młyn  oraz samodzielnie piekły  pyszne bułeczki.

Nabór do ZHP -02.06.2021 r.

Osobą do kontaktu w sprawie Drużyny Harcerskiej jest Pani Kasia Mołczyńska, nr tel. 783069900.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego-01.06.2021 r.

Pierwszego czerwca tradycyjnie w naszej szkole zostały zorganizowane dla uczniów gry i zabawy oraz Bieg Patrona Szkoły.
Po uroczystym rozpoczęciu przez panią Dyrektor Jolantę Gerowską DNIA DZIECKA I DNIA SPORTU SZKOLNEGO nastąpiło przedstawienie zasad tej imprezy przez pana Stanisława Leśnego. Nadrzędnym celem był aktywny udział wszystkich dzieci w wesołej rywalizacji między zespołami klasowymi. Po wyłonieniu mistrzów szkoły w sześciu konkurencjach biegowych rywalizowano w następujących grach i zabawach:
-Pogoń za balonem,
-Wyścig z rozkładaniem namiotu,
-Zabawa z „szaloną stokrotą”,
-Gra w piłkę nożną na wesoło,
-Przeciąganie liny,
-Traf w cel.
Dodatkową atrakcją był słodki upominek i soczek ufundowane przez Radę Rodziców.

1 czerwca 2021 r. odbył się również ostatni etap konkursu czytelniczego dla klas I-III pt. ” Z Tuwimem za pan brat”

W konkursie zwyciężyły :

I miejsce Aleksandra Pasieracka
II miejsce- Julia Rybakowska
III miejsce Amelia Dudziak

 

Klasyfikacja uczniów po Biegu Patrona:

klasa 1

1 miejsce – Franek Kubiak
2 miejsce – Igor Wolniewicz
3 miejsce – Julka Rybakowska

klasa 2 i 3

1 miejsce – Zosia Kaźmierczak
2 miejsce – Wojtek Kaźmierczak
3 miejsce – Oleg Grześkowiak

klasa 5 i 6 dziewczynki

1 miejsce – Marysia Nowak
2 miejsce – Wiktoria Idkowiak
3 miejsce – Marysia Jańczak

klasa 5 i 6 chłopcy

1 miejsce – Dawid Roszak
2 miejsce – Mateusz Kaźmierczak
3 miejsce – Filip Witkowski

klasa 7 i 8 dziewczynki

1 miejsce – Weronika Kaźmierczak
2 miejsce – Julia Pietrowiak
3 miejsce – Klaudia Filipiak

klasa 7 i 8 chłopcy

1 miejsce – Szymon Roszak
2 miejsce – Szymon Kaźmierczak
3 miejsce – Stanisław Gbiorczyk

Wycieczka rowerowa do Belęcina i Rokosowa -25 i 27.05.2021 r.

25 i 27 maja chętni uczniowie naszej szkoły wykorzystali swój wolny czas aby pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego spalić trochę kalorii, poprawić swoją kondycję, pobawić się z rówieśnikami i utrwalić zasady ruchu drogowego. To wszystko można było osiągnąć na wycieczce rowerowej do miasteczka rowerowego w Belęcinie i wyprawie do Rokosowa.

Nowa forma wsparcia dla dzieci i młodzieży -20.05.2021 r.

 Nowa forma wsparcia dla dzieci i młodzieży, czyli terapiach indywidualnych i rodzinnych w ramach realizacji programu „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją”.-22 .04.2021 r.

”Dzień Ziemi"-22 .04.2021 r.

22 kwietnia to bardzo ważna data dla naszej planety. Na całym świecie obchodzony jest wtedy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy I uczcili to wyjątkowe święto podczas zajęć rozmawiając o ważnych kwestiach dotyczących dbania o środowisko. Poza teorią, pokazali też w praktyce, że Ziemia jest dla nich ważna. Każdy na swój własny sposób pomaga planecie i dba  o nią, czego dowodem jest poniższa galeria.

” Zajączek w przedszkolu 31.03.2021 r.

Wesołego zająca co śmieje się bez końca,
Szczerbatego barana co beczy od rana,
Pisanek w koszyku
I mokrego ubrania  w dzień polewania.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na niespodziankę przygotowaną przez  „zajączka”, który ich nie zawiódł. Dzieci szukały swoich przystrojonych koszyczków z prezentami na placu zabaw. Biegały i szukały je w najróżniejszych zakamarkach.  Radości było co niemiara. Bardzo dopisała pogoda. Dzieci  w podziękowaniu za niespodzianki wyrecytowały wierszyki o świętach wielkanocnych, które nauczyły się przygotowując do tego wesołego  dnia.

Powitanie Wiosny w przedszkolu 22.03.2021 r.

Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat                                                                           gdy go w górę wznosi zielenieje świat !

Marzec kończy zimę i zwiastuje upragnioną  wiosnę . Na zajęciach przedszkolaki do tego dnia przygotowywały się od dawna. Siały rzeżuchę, malowały Marzannę, wykonywały motylki z bibuły, nauczyły się piosenki „ Maszeruje wiosna”… Wszystko to na jej powitanie. W ostatnim dniu wykonały kolorowe  gaiki.  Z zaangażowaniem przystrajały gałązki  wstążeczkami z bibuły oraz kwiatkami. Gdy wyszły na przemarsz wokół przedszkola ochoczo śpiewały, wznosiły okrzyki ” Precz zimo zła ” oraz głośno  grały na instrumentach perkusyjnych.  W ten sposób pragnęły pokazać wiosence, że na nią czekają  z utęsknieniem.

Powitanie Wiosny i Zajączek w szkole – 19.03.2021 r.

W tym roku ze względu na nadchodzące  obostrzenia pandemiczne, trochę wcześniej szukaliśmy nadchodzącej Wiosny. Uczniowie klas I-III ,  19 marca 2021 r.  zebrali się na boisku szkolnym, by tańcem  i piosenką przywołać nadchodzącą wiosnę. Pogoda niestety sprawiła nam psikusa i zamiast ciepłych promieni słonecznych, tego dnia wiał silny wiatr a nawet padał śnieg. Jak widać zima nie chce odchodzić, pomimo naszych starań.
Natomiast miłą niespodziankę sprawił uczniom zajączek wielkanocny, który zapewne słysząc komunikaty o rozpoczęciu zdalnego nauczania, pospieszył się i przyszedł w ostatnim dniu nauki w szkole.  

Dzień Kobiet – 08.03.2021 r.

8 marca br. obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Chłopacy z kas I-III przygotowali dla swoich koleżanek drobne upominki oraz niespodzianki w postaci zabaw i gier.  Również panowie  pracujący w szkole nie zapomnieli o święcie kobiet i od samego rana wraz z kwiatami złożyli  wszystkim paniom serdeczne życzenia.

Szkolny konkurs Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej – 05.03.2021 r.

Nasza szkoła uczestniczy w profilaktycznym „Programie dla szkół” w ramach, którego uczniowie otrzymują porcje warzyw i owoców oraz mleko. Poza tym realizujemy też inne działania na rzecz rozwijania świadomości uczniów i motywowania do zdrowego odżywiania. Jednym z nich było zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”. Uczniowie klas I-V mieli wykonać przestrzenne piramidy, pamiętając o odpowiednim ułożeniu poszczególnych pięter. Kryteriami branymi pod uwagę była też pomysłowość, czy wkład włożony w wykonanie. Wpłynęło bardzo dużo wspaniałych prac.
Oto wyniki:
I miejsce             Wiktoria Michalska – kl. III
II miejsce            Wiktoria Seiler – kl. I
III miejsce           Aleksandra Pasieracka -kl. I

 

Wyróżnienia:

Dominika Urbaniak, Dawid Gron, Hubert Bartkowiak.
Komisja uznała jednak, że wszystkie prace zasługują na uwagę, dlatego nagrodzono dyplomami i upominkami także pozostałych wykonawców piramid:  Franciszka Kubiaka, Julię Rybakowską, Igora Wolniewicza, Sylwestra Wróblewskiego, Wiktora Bartkowiaka, Nadię Marciniak, Dominikę Zimlińską, Olega Grześkowiaka, Dagmarę Rutę, Katarzynę Słomińską.

 

Gratulujemy pomysłowości i chęci działania

Gminny konkurs piosenki o zdrowiu – 1.03.2021 r.

Dnia 23.02.2021r. odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu piosenki o zdrowiu. Kandydaci musieli wykazać się, nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale również aktorskimi i tanecznymi. Z oddziału przedszkolnego zaprezentował się zespół w składzie: Jadzia Beczkowiak, Hania Pasieracka, Marcelina Rybakowska, Kornelia Idkowiak śpiewając piosenkę „Bal jarzynowy”, natomiast ze szkoły podstawowej obejrzeliśmy dwie grupy w składzie: Dagmara Ruta, Dominika Urbaniak, Sylwester Wróblewski w autorskiej piosence: „Rusz się ze mną”,
Wiktoria Seiler, Aleksandra Pasieracka, Julia Rybakowska, Franciszek Kubiak, Igor Wolniewicz w autorskiej piosence: „Nasza klasa jest zdrowa”.

Dnia 01.03.2021 r. rozstrzygnięto konkurs na etapie gminnym, a jego laureatami w grupie klas I-III zostali nasi uczniowie z grupy „Rokowe dziewczyny”. Wiktoria, Ola, Julka, Franek oraz Igor zajęli I miejsce, pokonując talentem swoich rywali.

Serdecznie wszystkim gratulujemy odwagi i talentu!!!

Dosięgnij gwiazd i rozwijaj swoje pasje!!! – 1.03.2021 r.

Dosięgnąć gwiazd może każdy realizując swoje marzenia. Wcale nie chodzi o to, by uczęszczać do najlepszych szkół w miastach wojewódzkich wspieranych przez ośrodki akademickie. Niewątpliwie uczniowie z tak zwanej prowincji potrafią rywalizować z najlepszymi z polskich i europejskich szkół. Wystarczy, pasja i chęć osiągnięcia sukcesu. Każdy z Was, Wasz kolega czy koleżanka z ławki może być laureatem konkursu, olimpiady, turnieju jeżeli tylko w siebie uwierzy.
Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, walczy jak równy z równym w konkursie CANSAT organizowanym przez Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej. W przeciągu sześciu miesięcy od podstaw budują sondę łazika. Tym samym rozwijają zainteresowania, poszerzają wiedzę i nabywają nowe kompetencje techniczne. Zdobywają doświadczenia i w końcu rywalizują na najwyższym światowym poziomie.

To Oni: Dawid Betka, Kacper Grobelny, Mikołaj Koralewski, Mikołaj Krzyżostaniak, Piotr Skoracki, wspierani przez swoich nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020 ,zrzucili podczas finałów ogólnopolskich swoją pierwszą sondę kosmiczną. Jeżeli dostaną się po raz drugi do ogólnopolskich finałów, to w marcu 2021 planują wystrzelić model łazika marsjańskiego zdolnego poszukiwać śladów wody. Nie opuści on co prawda orbity Ziemi, ale po osiągnięciu zadanej wysokości 3-5km opadnie na spadochronie i zasymuluje warunki marsjańskie na Pustyni Błędowskiej.

Skrót z prac w tegorocznej edycji konkursu

https://youtu.be/5eMVS9Up0WM

Bądź jak najlepszy w tym co robisz i nie zrażaj się porażkami. Bo życie to przecież przechodzenie od porażki do porażki bez tracenia entuzjazmu. Daj z siebie wszystko i osiągnij szczyty swoich możliwości, jak członkowie drużyny Starliner, rywalizujący w zmaganiach Cansat!!!

Smak sukcesu : finały ogólnopolskie w roku szkolnym 2019/2020 na lotnisku w Lesznie w dniu 22. 07.2020.
https://www.youtube.com/watch?v=-VeFvHLK2VU  

"Co robię codziennie dla zdrowia? " – 04.03.2021 r

W lutym 2021 roku pedagog wspólnie z wychowawcami klasy I, III i VII  przeprowadzili w szkole konkurs oświatowo – zdrowotny  pt. „Co robię codziennie dla zdrowia?” Podsumowanie konkursu odbyło się 4 marca 2021 roku. Nagrody z rąk pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej odebrali uczniowie klas I – III, natomiast laureatce  konkursu z kl. VII Roksanie  Fechner nagroda zostanie przekazana  w terminie późniejszym.
Gratulujemy!

Wyniki konkursu plastycznego „Co robię codziennie dla zdrowia?”

W kategorii kl. I- III

I miejsce: ex aequo
Aleksandra Pasieradzka, kl. I
Julia Rybakowska, kl. I

II miejsce: ex aequo

Dagmara Ruta, kl. III
Dawid Gron, kl. II

III miejsce: ex aequo

Dominika Zielińska, kl. III
Wiktoria Michalska, kl. III
Wiktoria Seiler, kl. I

Wyróżnienia: Oleg Grześkowiak, kl. III, Nadia Olejniczak, kl. III, Hubert Bartkowiak, kl. III, Amelia Dudziak, kl. II, Dominika Urbaniak, kl. I.

W kategorii kl. V- VIII

I miejsce

Roksana Fechner, kl. VII

"Konkursowy Dzień Przyjaźni" – 15.02.2021 r.

Dnia, 15 lutego w przedszkolu odbył się „Konkursowy Dzień Przyjaźni.”Dzieci uczestniczyły w konkursach rozwijających sprawność fizyczną, spostrzegawczość oraz myślenie . Budowały wieże z pudełek, pokonywały ciekawe tory przeszkód oraz ćwiczyły pamięć podczas zapamiętywania sposóbu ułożenia zabawek. Za prawidłowo wykonane zadania wszyscy otrzymywali super nagrody ufundowane przez rodziców . Wszystkie dzieci od dwulatka do pięciolatka wspaniale sobie poradziły.

Walentynki– 12.02.2021 r.

W Walentynki dzieci z oddziału przedszkolnego tańczyły  z balonami, z serduszkami a następnie  przystąpiły do wykonania serduszek dla koleżanek  kolegów z grupy oraz członków  rodziny. Wszyscy bawili się doskonale. 

Tłusty czwartek - "Dzień pączka" – 11.02.2021 r.

W przedszkolu,  11 lutego 2021 r. odbyła się impreza z okazji tłustego czwartku, czyli Dnia pączka. Trójka klasowa rodziców zadbała o słodkości, a dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Wszyscy świetnie się bawili i zajadali ze smakiem.

Również dzieci z klas I-III obchodziły tradycyjnie Tłusty Czwartek.  Pomimo , iż wszyscy wiedzą , że należy unikać słodyczy i zdrowo się odżywiać, dzisiaj na śniadanie uczniowie  przynieśli pączki, które zajadali z wielkim apetytem!

„MOŻNA INACZEJ - NIE HEJTUJĘ” – 17.12.2020

   W listopadzie i w grudniu 2020 roku w naszej szkole zostały realizowane zdania związane z profilaktyką zjawiska hejtu w sieci. Zadania zawarte zostały  w scenariuszu inicjatywy profilaktycznej sporządzonego na konkurs gminny pt. „Można inaczej – nie hejtuję”.
Szkoła została doceniona za udział w konkursie (otrzymano dotację na zakup nagród).

Uczniowie klas V – VIII aktywnie włączyli się w realizację zadań, m. in. w tworzenie zasad antyhejtowych. Nagrodzono  indywidualne opracowania zasad przez uczniów:

– Zuzanny Tomczak, kl. VII  ( praca poniżej)
– Klaudii Filipiak, kl. VII
– Roksany Fechner, kl. VII
– Kacpra Wolniewicz, kl. VII
– Dawida Gagawuzis, kl. V
– oraz prezentację PowerPoint Roksany Fechner i Klaudii Filipiak – uczennic kl. VII;

Można inaczej nie-hejtuję! 

1.      Nie pisz wulgaryzmów.
2.      Zastanów się zanim odpowiesz na hejterski komentarz.
3.      Nie odpowiadaj agresją na agresję.
4.      Nie lajkuj, nie udostepniaj hejterskich komentarzy.
5.      Jeśli możesz kasuj nieodpowiednie komentarze.
6.      Zgłaszaj hejt.
7.      Odróżniaj hejt od krytyki.
8.      Blokuj osoby hejtujące.
9.      Nie rezygnuj z tego co robisz.
10.  Jeśli możesz nie zwracaj na takie komentarze uwagi.
11.  Jeśli nie możesz poradzić sobie z hejtem powiedz komuś o tym lub
zadzwoń na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży :116 111

 Wyróżniono również pracę grupową uczniów klasy VIII


   Nie Hejtuj!
Traktujemy innych tak, jak my chcielibyśmy być traktowani.
Zawsze idziemy po pomoc do osoby dorosłej.
Gdy widzimy w otoczeniu hejt- REAGUJEMY!
Zachowujemy spokój.
Mówimy komuś o tym.
Zgłaszamy sprawę na policję.
Nie zostawiamy ludzi, którzy są „hejtowani”.
Pocieszamy osoby w potrzebie.
Nie hejtujemy i tym zyskujemy przyjaciół.
Nie przechodzimy obojętnie wobec osoby dotkniętej hejtem.
Nie hejtujmy, pomyślmy jak się z tym możemy czuć.
Pamiętajmy: Gdy nie chcesz się zwierzyć najbliższym, to możesz zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. 

Dzieci z klas I – III wykonały emotikonki przypominające o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Nagrodzono trzy prace:
– Nadii  Marciniak, kl. III
– Katarzyny Słomińskiej, kl. III
– Amelii Dudziak, kl. I

Magiczny czas” – 06.12.2020

SIWA BRODA  I  SPODNIE NA SZELKACH,
CIEPŁE BUTY  I CZAPKA  CZERWONA,
JUŻ ZACZYNA  PAKOWAĆ  PREZENTY
I  ZA CHWILĘ PRZYJEDZIE TU DO NAS.”

Dzieci z oddziału przedszkolnego  z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniach do zbliżających się świat. Napisały list do Mikołaja,  włożyły go do pięknie zaadresowanych kopert, a następnie wrzuciły je do magicznej skrzyneczki.  Okazało się, że listy zostały zabrane przez Mikołaja  gdyż puste koperty podrzucone zostały na placu zabaw.  Radości było co nie miara, gdy dzieci je znalazły. Odbyło się również  Piernikowe Święto. Tego dnia w czerwonych  czapeczkach wspólnie lukrowaliśmy pierniczki i ozdabialiśmy kolorowymi posypkami śpiewając piosenki świąteczne oraz recytując wierszyk „Choinka”. Okna w sali również zmieniły swój wystrój. Tym razem przystrojone zostały własnoręcznie pomalowanymi  choineczkami. Ponieważ wszystkie przedszkolaki bardzo się starały odwiedził nas Święty Mikołaj. Najpierw zobaczyliśmy go za oknem, gdy spacerował po boisku. Radość była ogromna. Mikołaj z dziećmi porozmawiał, rozdał niespodzianki: słodycze oraz zabawki do przedszkola, wziął  na kolana i kazał przeskoczyć przez laskę. To był magiczny czas, a radości było całe mnóstwo. Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

SPRAWOZDANIE Z AKCJI „MIKOŁAJ 2020” – 06.12.2020

       Kolejna nasza akcja „Mikołaj 2020” zakończona. Pomimo trudności organizacyjnych uczniowie naszej szkoły przygotowali paczki żywnościowe oraz paczki ze środkami higienicznymi. W skład paczek żywnościowych wchodziły ciastka, czekolady, wafelki, cukier, herbata oraz kawa. W paczkach „higienicznych” znalazły się mydła, szampony, pasty do zębów, chusteczki higieniczne oraz gąbki.
       Upominki zostały przekazane do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Dalej pracownicy PCPR, zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

    Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chętnie przyłączyli się do tego zadania, za Wasze dobre serca.

Mój szczęśliwy świat – 02.12.2020

Dzieci pięcioletnie z oddziału przedszkolnego miały możliwość  wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pod nazwą „ Mój szczęśliwy świat”. Zadanie było realizowane w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod nazwą „Parasolka zaufania”. Prace wykonała dwójka dzieci : Antonina Bartkowiak oraz Julia Michalska. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe oraz gratulacje od dyrektora szkoły i wychowawcy. Zapraszamy do galerii.

Andrzejki u przedszkolaków – 30.11.2020

Andrzejki to wesoła impreza w której również uczestniczyły przedszkolaki . Ten dzień spędziliśmy na  tańcach, pozowaliśmy w maskach i uczestniczyliśmy w różnorodnych wróżbach.  Losowaliśmy serduszko z przepowiednią, przekłuwaliśmy serca z imionami chłopców oraz dziewczynek, ustawialiśmy buty do wyjścia. Były też wróżby ukryte pod  trzema kubeczkami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku . Mamy nadzieje, ze wszystko się spełni. Zapraszamy do galerii.

Pomagamy zwierzętom ze Schroniska " Noe" – 06.11.2020

Jak co roku, w naszej szkole w miesiącu październiku, prowadzona była zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska „Noe” w Dalabuszkach.
W tym roku zbieraliśmy karmę przede wszystkim dla kotków.  Nie zapomnieliśmy jednak i o pieskach. Dla nich również  znalazły się pyszne smakołyki.  Niestety ze względów epidemicznych nasi uczniowie nie mogli osobiście przekazać karmy. Znaleźliśmy jednak rozwiązanie i karma dotarła do naszych milusińskich.

„Ślubujemy” – 06.11.2020

Dnia 6 listopada 2020 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.
Ślubowanie to piękna i stara tradycja, lecz w tym roku ze względów bezpieczeństwa zabrakło na niej rodziców i pełnej sali znamienitych gości. Nie odebrało to jednak ani powagi, ani radości i wyniosłości, tak ważnej chwili w życiu każdego ucznia.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów, musieli najpierw udowodnić, że są na to gotowi. Odświętnie ubrani przedstawili piękny i wesoły program artystyczny, a następnie bardzo przejęci przyjęli pasowanie z rąk Pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej. Tym aktem pierwszoklasiści zostali włączeni do naszej wielkiej, szkolnej rodziny. A tradycji stało się zadość po wypiciu przez wszystkie dzieci soku z cytryny. 

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki i kolorowe kuferki z niespodziankami.
            Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego w Goli w życzymy sukcesów w nauce i radości w odkrywaniu świata.

„Dzieci wolne od przemocy” – 30.10.2020

Dziecko, które doświadczyło w swoim życiu przemocy czuje się niezrozumiane, skrzywdzone i samotne. Takim uczuciom stanowcze NIE powiedzieli uczniowie klasy III wraz z rodzicami, którzy wzięli udział w konkursie. Konkurs został zorganizowany przez Radę Rodziców i wychowawczynię klasy III oraz pedagoga szkolnego.
Zadaniem uczestników było napisanie wierszyka (lub piosenki) pt. Dzieci powinny być wolne od przemocy.
Oto efekty prac uczestników.

Wiersz 1.  
Powiedz STOP przemocy!
Nie czekaj udziel pomocy!
Dziś agresji STOP mówimy,
 bo wszyscy wszystkich lubimy.

Wiersz 2. 
Każdy rodzic dobrze wie,
że dziecko powinno cieszyć się.
Kiedy słyszysz krzyk, hałas, płacz.
Nie ignoruj. Działaj!

Nie krzywdź dzieci, bo agresja
to niedobra rzecz.
Przecież dobrze o tym wiesz.

Nie dokuczaj! Nie bij!
Lepiej usiądź , pomyśl
przemoc to nie rozwiązanie.

Stop agresji i przemocy!
Dzieci powinny być wolne od przemocy.

Wiersz 3.  

Przemoc w rodzinie to straszna sprawa,
krzyki i bicie to nie zabawa.
Awantury, hałasy i dzieci bicie,
to wszystko odbija się na ich psychice.

Dzieci chcą być kochane
a nie poniżane.
Chcą  być przytulane
a nie wyzywane.

Więc czasem zamiast gniewu i złości,
powinniśmy dać dużo miłości!
                      

Wiersz 4. 

Nie bij małych, nie bij dużych,
bo to jest niedobra rzecz.
Bo z agresją żyć nie można,
przecież dobrze o tym wiesz.
Bo ta przemoc to bolesna bardzo rzecz.
Teraz nie bij już nikogo
i spokojny bądź na co dzień.
Zapamiętaj moje słowa,
że z przemocą żyć nie możesz!             

Wiersz 5.  

Dorosły człowieku
nie bij mnie,
bo to przemoc
nazywa się!

Szanuj dzieci,
by w dorosłym życiu
one szanowały innych,
również Ciebie!
 

Wiersz 6. 

Każdy dorosły wie,
że przemocy nie używa się.

Ten co przemocy używa,
niedobrym się nazywa.

Kto krzywdzi ludzi,
ten pogardę budzi.

Chciałoby się rzec,
że przemoc to okropna rzecz!

Bądźmy dobrzy dla siebie,
to będzie nam jak w niebie.
 

Wiersz 7. 

Nie bij córki, nie bij syna.
Spędzajcie ze sobą czas, jak rodzina.
Nie podnoś ręki na dziecko swoje,
wtedy szczęśliwi będziecie obydwoje.

Musicie się kochać, musicie szanować,
nad dobrą relacją musicie pracować.
Ważna jest miłość, ważne są dzieci.
Korzystaj z tego, bo czas szybko leci.
Nie zmarnuj szansy, nie zmarnuj chwili,
abyście wszyscy w radości żyli.
Małe są dzieci, duzi rodzice,
nie rób im krzywdy, broń ich nad życie!
Nie bój się mamy, nie bój się taty,
musicie połączyć swoje dwa światy.

Czasem jest ciężko, czasem jest źle,
lecz to nie powód aby bić mnie.
Nie podnoś głosu i nie wyzywaj
na swoich dzieciach się nie wyżywaj!

     

Wiersz 8. 

Nie pluj, nie bij , nie przezywaj!
To przemocą się nazywa.
To nieładne zachowania,
uczyć dzieci popychania.

Boli noga, boli ręka,
takie życie to udręka.
Nie bądź dzisiaj obojętny,
walcz z przemocą uśmiechnięty!
I reaguj widząc krzywdę,
a na pewno lepszy czas przyjdzie. 

„Odżywiamy się zdrowo- lubimy witaminy” – 30.10.2020

W piątek  uczniowie klasy I i klasy III uczestniczyli w spotkaniu z panią higienistką Ewą Sadowską. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie oraz rola witamin w życiu człowieka. Uczniowie bardzo chętnie poznawali produkty w których zawarte są liczne witaminy, wypowiadali się na temat właściwego, zdrowego odżywiania. Układali hasła zachęcające do dbania o zdrowie i właściwe odżywianie. Na zakończenie skomponowali własny, kolorowy talerz z wartościowych produktów.

„Święto dyni” – 30.10.2020

Dnia 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w wesołej imprezie.              
W tym dniu mieliśmy   święto dyni  i czarodzieja. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek. Dzieci przyniosły różnorodne dynie, wesoło tańczyły przy dźwiękach muzyki oraz kosztowały suszonych pestek.  Wykonywały piękne prace plastyczne: malowały, lepiły dynie z plasteliny. Impreza była bardzo udana, co prezentują zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

„Czyste powietrze” – 27 października 2020

Dzieci z oddziału  przedszkolnego  realizują w tym roku program edukacyjny:  „Czyste powietrze wokół nas” w ramach  edukacji antytytoniowej. Program ten ma charakter profilaktyczny. Celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy wobec własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Najpierw  przedszkolaki uczestniczyły w pogadance o szkodliwości palenia papierosów, a następnie z radością i zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną. Zapraszamy do galerii.

„Zapal znicz pamięci” – 23.10.2020

Uczniowie klasy siódmej z Panią Dyrektor Jolantą Gerowską i wychowawczynią Panią Lidią Leśną wzięli  udział w  akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”  ofiarom niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. Dzieci wraz z nauczycielami udały się na Klony, gdzie znajduje się Pomnik upamiętniający egzekucję 6 Polaków w 1939 roku z pobliskich wsi Siemowa i Kosowa. Tam uprzątnęły miejsce pamięci i zapaliły symboliczny znicz. Następnie Uczniowie pojechali do Starego Gostynia, gdzie jest pomnik pomordowanych na Klonach i tam także uczcili pamięć poległych za ojczyznę. W Starym Gostyniu znajduje się także Kaplica Potworowskich, w której spoczywa patron naszej  szkoły Gustaw Eugeniusz Potworowski – polityk i społecznik naszego regionu w XIX wieku.

XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” – 25.10.2020

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”, która odbędzie się 25 października 2020 r. 
Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.
W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce,  przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII. 
W tym roku w szczególności zostanie przypomnianych pięć postaci, wśród których znajduje się nasz krajan:

  • Mieczysław Hejnowicz (1890–1939), właściciel młyna w Gostyniu, powstaniec wielkopolski, działacz społeczno-polityczny, rozstrzelany przez Niemców 21 października 1939 r. w publicznej egzekucji na rynku miejskim w Gostyniu.

W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl

Więcej informacji na stronie: Instytutu Pamięci Narodowej  

 

"Nowe rośliny w szkole" - 15.10.2020 r.

W ramach akcji prowadzonej przez Młodzieżową Radę Miejską w Gostyniu pt.” Rowerzyści dla korzyści” zostały zakupione  rośliny, które uczniowie klasy 8 wraz z panią dyrektor Jolantą Gerowską posadzili na terenie szkoły. Od dziś można cieszyć oczy nowymi żywotnikami i irgami.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Siła w Młodzieżowych Radach to siła młodzieży w społeczeństwie” w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2020 r.

      W niespotykany dotąd sposób obchodziliśmy  dzisiaj  Dzień Edukacji Narodowej. Nie było  corocznej uroczystej akademii. Były natomiast spotkania w klasach z wychowawcami, dobra wspólna zabawa, śmiech i poznawanie siebie z zupełnie innej strony. Były również kwiaty i serdeczne życzenia uczniów.

 

Pasowanie na przedszkolaka -13.10.2020 r.

     

Idzie sobie przedszkolaczek
Śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest pasowania.

 

         Wtorek, 13 października był dniem, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków. Ich święto: pasowanie na przedszkolaka obchodziliśmy  z przytupem. Tańce, wesołe piosenki, wierszyki przy dźwiękach radosnej muzyki,  bardzo spodobały się dzieciom. Rodzice zadbali  o upominki, dyplomy oraz poczęstunek dla dzieci.  Trójka trzylatków złożyła  przyrzeczenie,  a uroczystego pasowania dokonała p. dyrektor Jolanta Gerowska. Wychowawca p. Aleksandra Wabińska złożyła dzieciom gratulacje i zadbała o wesołe zabawy przez cały dzień.

Dzień Chłopaka -30.09.2020 r.

      Dnia 30 września 2020 r.  obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Ze względu na panującą epidemię nie mogliśmy się spotkać wszyscy razem na wspólnej akademii i zabawach, jednak  każdy chłopak otrzymał od swoich koleżanek gorące życzenia  oraz drobne upominki.

 

Inauguracja roku szkolnego - 2020/2021

      Dnia 1 września 2020 r. po wakacyjnej przerwie szkoła wznowiła  działanie. Od godziny 8.00 wychowawcy klas, zgodnie z wcześniej  przygotowanym harmonogramem, witali swoich podopiecznych. Pomimo niecodziennych warunków, uczniowie  niewątpliwie cieszyli się ze wspólnego spotkania i rozpoczęcia nauki.

Podczas rozmów z uczniami wychowawcy przekazali najważniejsze informacje związane z organizacją nauki i  procedurami szkolnymi w dobie pandemii.

Zakończenie roku szkolnego - 26.06.2020 r.

Dnia 26.06. 2020 r. podsumowanie i zakończenie  nauki miało niecodzienny charakter.  Musieliśmy pożegnać się ze szkołą zachowując procedury związane z epidemią Covid 19. Nie było tradycyjnej akademii. Gratulacje za całoroczną pracę i upragnione świadectwa uczniowie otrzymali  z rąk swoich wychowawców na świeżym powietrzu.
Pożegnanie klasy VIII również  miało wyjątkowy charakter.
Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za współpracę i  życzymy udanego wypoczynku!.

5 rocznica nadania szkole imienia i sztandaru - 10.06.2020 r.

Pandemia nam niestraszna! -2.06.2020 r.

Przez cały czas zawieszenia zajęć bardzo tęskniliśmy za szkołą i naszymi kolegami, cieszymy się, że mogliśmy tu wrócić.
Nasze zajęcia wyglądają teraz inaczej, musimy przestrzegać wielu zasad bezpieczeństwa i higieny, pani mierzy nam temperaturę, bardzo często myjemy ręce, ale jesteśmy dzielni i ze wszystkim sobie radzimy.  Zobaczcie jak się bawimy i uczymy.

„Zawody naszych rodziców” – wystawa prac -28.05.2020 r.

W naszej szkole już przedszkolaki zastanawiają się kim zostaną w przyszłości. Poznając różne zawody, zdobywają informacje na ich temat, by w przyszłości móc robić to, co ich interesuje. Ostatnio, w trakcie edukacji zdalnej, poznały np. pracę strażaka oraz rolnika. Czasem przy decyzji o wyborze zawodu inspiracją jest zawód wykonywany przez rodziców.
Zobaczcie czym zajmują się nasi rodzice.

„Wiosna wokół nas” – konkurs plastyczny -27.05.2020 r.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w zdalnym konkursie plastycznym pt. „Wiosna wokół nas”.

Laureatami zostali:

w kategorii wiekowej 3-, 4-latków:
I miejsce – Marcelina Rybakowska,
II miejsce – Julia Michalska,
III miejsce – Hania Pasieracka,

wyróżnienie:
Jadzia Beczkowiak,
Maja Piotrowska,
Czarek Piotrowski;

w kategorii wiekowej 5-, 6-latków:
I miejsce – Ola Pasieracka,
II miejsce – Julia Rybakowska,
III miejsce – Wiktoria Seiler,

wyróżnienie:
Dominika Urbaniak,
Sylwek Wróblewski,
Czarek Gorynia .

Dziękuję wszystkim dzieciom za przysłane prace i gratuluję pomysłowości oraz chęci .

Wycieczka zawodoznawcza – Ardagh Glass w Gostyniu - 28.02.2020

Dnia 28.02.2020 r. uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do Ardagh Glass w Gostyniu. Najpierw poznali historię zakładu, a następnie obejrzeli cały asortyment wyrobów produkowanych w zakładzie. W drugiej części spotkania z przedstawicielami zakładu mogli na własne oczy przyjrzeć się procesowi produkcji opakowań szklanych począwszy od magazynów, w których przechowywane są składniki potrzebne do produkcji szkła, aż po spakowanie gotowego produktu.

„Czy znasz te bajki?” - 27.02.2020

„Czy znasz te bajki?” – klasy I oraz II już od początku roku szkolnego zmagają się z tym pytaniem. Od pierwszych dni w szkole zaznajamiali się z opowiadaniami, baśniami, bajkami, wierszami, legendami oraz obowiązkowymi lekturami. Wreszcie nadszedł ten dzień, aby odpowiedzieć sobie na postawione wyżej pytanie.
Dnia 22.01.2020 r. odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o bajkach, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-II, z czego do finału przeszli:
z klasy I:

Mateusz Kostrzewski
Paweł Nowicki
Nikola Stefaniak

z klasy II:

Nadia Marciniak
Dagmara Ruta
Dominika Zimlińska

Natomiast dnia 27.02.2020 r. finaliści zmagali się z pytaniami konkursowymi przed publicznością – swoimi kolegami i koleżankami z klasy oraz rodzicami, którzy okazali się doskonałymi kibicami.

Laureatami zostali:

Dominika Zimlińska      –    I miejsce
Nadia Marciniak            –  II miejsce
Mateusz Kostrzewski    – II miejsce

Rozstrzygnięty został również konkurs „Moja zakładka do książki”, w którym bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie prace wykonane zostały pomysłowo i estetycznie. W związku z tym, nagrodzono drobnymi upominkami wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Natomiast zwycięzcami zostali:

Dominika Zimlińska    –   I miejsce
Oleg Grześkowiak       –   II  miejsce
Zosia Kaźmierczak       –  III miejsce

Dzień ten wypełniony był jeszcze innymi atrakcjami. Odbył się również konkurs dla rodziców, w którym musieli rozpoznać ramówki znanych, i mniej znanych bajek. Wszystko przeplatane było występami uczniów: klasa II przedstawiła swoją interpretację wierszy „Na straganie” oraz „Okulary”, natomiast pierwszoklasiści opowiedzieli o „Leniu” i zaśpiewali piosenkę „Mucha w mucholocie”.
Dziękujemy  wszystkim za udział, a dzieciom gratulujemy doskonałej znajomości bajek.

Teatr muzyczny pt. "W Tajemniczej Krainie Krasnoludków" - 26.02.2020 r.

26 lutego 2020 r. uczniowie z klasy 1 i klasy 2 oraz przedszkolacy  doskonale bawili się podczas spektaklu Teatru Muzycznego z Łodzi.  Tematem przedstawienia była Tajemnicza Kraina Krasnoludków.  

MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH - 19.02.2020 r.

19 lutego w szkole podstawowej w Starej Krobi zorganizowano MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Seiler, Roksana Fechner i Klaudia Filipiak. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Naszym reprezentantom, mimo godnej postawy, niestety nie udało się zająć czołowych miejsc.

W Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu- 14.02.2020 r.

W Instytucie Genetyki Człowieka  PAN w Poznaniu uczniowie klasy VIII wysłuchali wykładu z podstaw genetyki oraz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, głównie polegających na wyizolowaniu własnego DNA. Dodatkową atrakcją były ćwiczenia z anatomii człowieka i zwiedzanie laboratorium pracowników naukowych. Na koniec uczniowie rozwiązywali quiz sprawdzający posiadane umiejętności i wiedzę. 

WOŚP zagrała w naszej szkole - 09.01.2020 r.

9 stycznia 2020r. przystąpiliśmy do akcji wspierającej pozyskiwanie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, oprócz licytacji gadżetów WOŚP, zorganizowaliśmy sprzedaż darów ufundowanych przez rodziców oraz ciast upieczonych przez rodziców. Uczniowie bawili się i uczestniczyli w zabawach, a rodzice chętnie skorzystali ze szkolnej kawiarenki.

Dzień Babci i Dziadka - 21.01.2020 r.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które corocznie obchodzimy 21 stycznia.
W tym dniu w świetlicy wiejskiej w Goli zjawili się dziadkowie i babcie naszych przedszkolaków i uczniów klasy 1 i 2. Dzieci 
długo przygotowywały się by godnie przyjąć swoich najbliższych. Wszyscy przygotowali i zaprezentowali wspaniały program artystyczny, który obfitował w zabawne scenki, tańce i piosenki. Dzieci wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
Z tej okazji rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. 

 

Karnawałowy bal przebierańców- 15.01.2020 r.

 Dnia 15 stycznia 2020 r.  przedszkolacy oraz uczniowie klasy 1 i klasy 2 bawili się na karnawałowym balu. W sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe, bajkowe postacie, które pełne zapału tańczyły w rytmie dyskotekowych utworów,  a także chętnie brały udział w licznych konkursach.  

Hej kolęda, kolęda- 20.12.2019 r.

20 grudnia 2019 r. społeczność szkoły wraz z zaproszonymi  gośćmi spotkała się w sali gimnastycznej, by wspólnie spędzić przedświąteczny czas.  W tym roku zamiast tradycyjnego przedstawienia jasełkowego odbył się piękny koncert kolęd. 
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która  złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Obecny na uroczystości sołtys Goli pan Paweł Stachowiak również życzył wszystkim wesołych świąt a wszystkim dzieciom mnóstwa śniegu, by nie musiały wyjeżdżać w góry, by go zobaczyć.

Spotkanie kolędowe z rodzicami- 19.12.2019 r.

19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II oraz przedszkolacy z oddziału przedszkolnego zaprosili rodziców, aby wspólnie śpiewać kolędy. Dzieci przedstawiły świąteczny program artystyczny pt. „Do Betlejem nie jest daleko”. Na zakończenie uroczystości przybył św. Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył wspaniałe upominki.

Konkurs na "Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową- 19.12.2019 r.

19 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową ”  zorganizowany przez p. A. Fortuniak .

Praca mogła zostać wykonać dowolną techniką oraz w dowolnym kształcie  i rozmiarze. Należało również dołączyć  życzenia  w języku angielskim. Oceniany był pomysł, staranność wykonania oraz treść życzeń. Spośród dostarczonych bombek wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii klas 0-II:
I miejsce  – Dagmara Ruta klasa II
II miejsce – Paweł Nowicki klasa I
III miejsce – Dawid Gron klasa I
Wyróżnienie:  Wiktoria Seiler z oddziału przedszkolnego

W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce  –  Weronika Walczak klasa V
II miejsce – Jakub Nowicki klasa VII
III miejsce – Roksana Fechner klasa VI
Wyróżnienie:  Mateusz Kaźmierczak klasa V

Nagrody w postaci anglojęzycznych pomocy do nauki, książek, długopisów i dyplomów ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. G.E. Potworowskiego w Goli oraz firma Intelekt Centrum Nauczania

Wycieczka do Poznania- 17.12.2019 r.

17 grudnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce do Poznania. Najpierw dzieci rozgrzały się nieco, skacząc na trampolinach na Jump Arenie. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Bramie Poznania, w której rozwiązywali zagadki archeologiczne, poznali najstarsze dzieje Polski oraz mogli obejrzeć, jak wyglądał gród poznański u zarania swoich dziejów. Po południu odbyło się zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowości, gdzie nasi wychowankowie mogli podziwiać dzieje uzbrojenia od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Na koniec uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Starego Rynku oraz wzięcia udziału w jarmarku bożonarodzeniowym.

Warsztaty bożonarodzeniowe- 11.12.2019 r.

11 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II oraz przedszkolacy z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w w warsztatach bożonarodzeniowych w Żychlewie. Podczas warsztatów poznali tradycje zdobienia domów w okresie świątecznym, samodzielnie wykonywali różne ozdoby, a także uczestniczyli w mini koncercie muzycznym.

Apel antytytoniowy " Dzień bez papierosa"- 10.12.2019 r.

10 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel antytytoniowy „Dzień bez papierosa” zorganizowany przez panią pedagog Karolinę Kołak. W trakcie apelu uczniowie klasy VI oraz IV przedstawili szkodliwe skutki palenia papierosów. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę antytytoniową, zgodnie z założeniem realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Uczniowie klasy VII przedstawili inscenizację „Planety nadziei”, która opowiada o zgubnych skutkach używek.
Spektakl był również wystawiony na Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych, który to uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani pedagog oraz wychowawcy klasy VII p. Anny Fortuniak.

Na koniec Rada Rodziców podsumowała konkurs profilaktyczny „STOP Przemocy”. Zadaniem uczniów było stworzenie komiksu przedstawiającego przemoc rówieśniczą. Konkurs zorganizowany był w ramach realizacji rodzicielskiej inicjatywy profilaktycznej przeciw przemocy, w którym nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wyniki konkursu:

III miejsce  – Weronika Kaźmierczak
II miejsce – Maria Jańczak
I miejsce – Zofia Nowicka

Prace uczniów znajdują się w holu szkoły. Zachęcamy do obejrzenia.

„Święta w poezji” - Gminny Konkurs Recytatorski - 9.12.2019 r.

Dnia 09.12.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Święta w poezji”. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Nowicki, Amelia Uzarska oraz Dominika Zimlińska.
Poziom konkursu, jak zwykle, był wysoki, tym bardziej wielkie gratulacje należą się Pawłowi Nowickiemu, który w kategorii klas pierwszych zdobył II miejsce. Jednak za trud włożony w przygotowania nagrodzone zostały wszystkie dzieci, także reprezentantki klasy II Amelia i Dominika, które dumnie demonstrowały swój talent recytatorski.

Mikołajki- 6.12.2019 r.

6 grudnia 2019 r. w dniu imienin  Św.Mikołaja w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie i wesoło.
Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w mikołajowych czapkach i co chwila wyglądali, czy gdzieś na horyzoncie nie pojawi się  postać tego ulubionego przez wszystkich świętego. No i zgodnie z tradycją zjawił się, by wręczyć słodkie upominki.

Konkurs kolęd dla przedszkolaków - 4.12.2019 r.

W środę 4 grudnia 2019 r. odbył się w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik konkurs kolęd dla przedszkolaków. Organizatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Gminy Gostyń. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego: Ola Pasieracka, Julia Rybakowska, Wiktoria Seiler, Hanna Pasieracka oraz Igor Wolniewicz. Komisja konkursowa nie przyznała żadnych miejsc. Doceniając wkład pracy i odwagę sceniczną wszystkich dzieci, nagrodziła ich pięknymi upominkami.

Andrzejki - 26 -29.11.2019 r.

We wtorek 26.11.2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w szkole impreza andrzejkowa. Był to czas wróżb, w których można była wyczytać swoją przyszłość poprzez lanie wosku, zapewnić sobie szczęście na cały rok rzucając za siebie monetą i poznać imię swojej miłości. Zabawę umilały wszystkim tańce oraz muzyka.

W następnych dniach  andrzejkowe zabawy urządzały  również klasy młodsze oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy wspaniale się bawili, poznając i kultywując dawne tradycje.

Wycieczka - Rogalowe Muzeum Poznania - 27.11.2019 r.

Dnia 27.11.2019 r. klasy I i II udały się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. Głównym punktem wycieczki było oczywiście wypiekanie rogali. Zanim jednak uczniowie podjęli się tego zadania, poznali historię wypiekania rogali świętomarcińskich oglądając-„Legendę o Świętym Marcinie”. Następnie przeszli przez cały proces wypiekania rogali, ugniatając, wałkując, wycinając, nadziewają i zawijając ciasto, aby na koniec posmakować pysznych wypieków.

Wypieki zostały zakończone tuż przed godziną 12:00, aby wtedy z okien pięknej renesansowej kamienicy podziwiać trykające się koziołki.

Wycieczka do lasu - 20.11.2019 r.

20 listopada 2019 r. uczniowie klasy piątej i czwartej wzięli udział w wycieczce do lasu. Zabawy na łonie natury związane z pokonywaniem przeszkód terenowych przypadły do gustu wszystkim uczestnikom, którzy zmęczeni i niezbyt czyści, ale zadowoleni nabrali ochoty na następny raz. 

Fitness -31.10.2019 r.

31 października w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego uczniowie klas VII i VIII na godzinie wychowawczej mogli zapoznać się z trenerem fitness. Pan Norbert Wojtkowiak – trener personalny opowiedział o swoim zawodzie, odpowiednich nawykach żywieniowych oraz przeprowadził intensywny trening.

Święto Niepodległości - 12.11.2019 r.

11 listopada 2019 r. przypadła 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, zorganizowany przez uczniów klasy 7 pod kierunkiem p. Jakuba Majchrzaka. Uroczystość miała na celu przypomnienie uczniom, że dziś możemy cieszyć się wolnością wyłącznie dzięki odwadze, ofiarności i uporowi milionów Polek i Polaków. Żyjąc pod zaborami nasi przodkowie każdego dnia podtrzymywali swoje tradycje i przeciwstawiali się próbom wynarodowienia. Wspomniane zostały również polskie powstania narodowe oraz rola Józefa Piłsudskiego i jego Legionów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej.

Wycieczka rowerowa do Rokosowa - 09.11.2019 r.

W sobotni poranek, 9 listopada, przy niesprzyjającej pogodzie troje uczniów SP Gola wyruszyło na wycieczkę rowerową do Rokosowa. Po obejrzeniu kolekcji trofeów myśliwskich w pałacu rokosowskim, posiłku, odpoczynku i zabawie w przypałacowym parku wrócili do domu pokonując około 27 kilometrów.

#SzkołaDoHymnu - 8.11.2019 r.

11 listopada 1918 r. Polska po latach niewoli odzyskała niepodległość. Fakt, że dziś możemy mówić swobodnie po polsku wynika wyłącznie z odwagi i uporu naszych przodków, którzy nigdy nie dali zdeptać swojej dumy narodowej  nieprzyjaciołom.  To właśnie dzięki odwadze setek tysięcy Polek i Polaków możemy cieszyć się dziś wolnością. Aby uczcić ich pamięć, w naszej szkole 8 listopada 2019 r., tak samo jak w tysiącach szkół w całej Polsce, odśpiewaliśmy  punktualnie o godz. 11.11 cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Śpiewając go wspominaliśmy  o uporze naszych przodków, którzy każdego dnia, mimo prześladowań, nosili w swoich sercach hasło: „Jeszcze Polska nie zginęła!”

Pasowanie na przedszkolaków -29.10.2019 r.

Dnia 29 października 2019 r.  miało miejsce pasowanie 3 -latków, 5 i 6-latków, które w tym roku szkolnym dołączyły do naszego oddziału przedszkolnego. 
Na początku uroczystości wszystkie dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Pokazały rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Nie obyło się bez stresu i lekkiej niepewności przed występami dla tak ważnych osób.
Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości, złożenie przyrzeczenia przez rodziców i dzieci. Następnie pani dyrektor Jolanta Gerowska dokonała pasowania dzieci na przedszkolaków. 
Po części oficjalnej rodzice z dziećmi spędzili popołudnie na wspólnej zabawie.

Żegnamy panią Jolę -24.10.2019 r.

Dnia 24 października 2019 r.  podczas uroczystej akademii, pożegnaliśmy naszą nauczycielkę religii panią Jolantę Sowińską, która po 40 latach pracy przechodzi na zasłużoną  emeryturę. Łez wzruszenia nie dało się ukryć…

Podczas uroczystości ceremonię pożegnania nauczyciela rozpoczęła swoim przemówieniem pani dyrektor, Jolanta Gerowska. Następnie panią Jolantę Sowińską pożegnali nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie.
W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.
Pani Jolancie  Sowińskiej życzymy przede wszystkim zdrowia, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów.

Wycieczka rowerowa do Belęcina - 22.10. 2019 r.

22 października uczniowie klasy piątej wyruszyli na swoją pierwszą szkolną wycieczkę rowerową. Posiadacze karty rowerowej, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu pokonali na rowerach około 20 kilometrów. W ramach wycieczki uczestnicy doskonalili swoje umiejętności poruszania się w ruchu drogowym w czasie zabaw w „miasteczku rowerowym” przy szkole w Belęcinie.

Spichlerz Polskiego Rocka – Jarocin - 17.10. 2019 r.

„Muzyka łączy pokolenia” – również i w naszej szkole łączy młodszych ze starszymi.
Dnia 17.10.2019 r. klasy I, II oraz VIII uczestniczyły w warsztatach w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.

Klasy młodsze aktywnie zwiedziły muzeum – rozwiązując zagadki i łamigłówki, poszukując odpowiedzi ukrytych w zakątkach muzeum. Dzieci poznały stroje, instrumenty, plakaty i filmy charakterystyczne dla początków muzyki rockowej w Polsce.

Natomiast klasa VIII w ramach realizacji doradztwa zawodowego dowiedziała się jakie cechy powinna posiadać osoba chcąca zostać managerem zespołu. Okazało się, że ktoś pragnący wykonywać zawód managera, nie tylko muzycznego, musi posiadać wiele różnych cech i umiejętności, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Powinien m.in.: lubić kontakt z ludźmi, potrafić rozwiązywać konflikty, być dobrze zorganizowanym, stanowczym, otwartym, czy chętnym do współpracy.  

W drugiej części wycieczki odbyły się ART –ROCKOWE warsztaty „Rockowa koszulka- zrób ją sam!” – wszyscy uczestnicy stworzyli własną koszulkę metodą szablonu.

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów -15.10.2019 r.

Dnia 15 października 2019 r.  uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii, uczniowie klas VI – VIII przedstawili szereg pięknych piosenek, wierszy i scenek dedykowanych swoim nauczycielom. Z serdecznymi życzeniami zwróciła się do wszystkich pracowników szkoły,  pani dyrektor Jolanta Gerowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Jańczak.
W tym dniu swoje święto mieli również uczniowie klasy I, którzy po wystawieniu pięknego programu artystycznego,w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Jolantę Gerowską na uczniów naszej szkoły.-

W schronisku dla zwierząt w Dalabuszkach -09.10.2019 r.

We wrześniu 2019 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Dalabuszkach.
Dnia  9 października br. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę, by dostarczyć zgromadzoną karmę oraz by choć przez krótki czas móc obserwować zwierzęta. 

 

Turniej piłki nożnej w Kunowie -04.10.2019 r.

4.10.2019r. w Kunowie został zorganizowany turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział reprezentacje: SP KUNOWO, SP DALESZYN, SP GOLA, SP SIEMOWO, SP SIKORZYN. Nasza reprezentacja po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Wizyta funkcjonariusza Straży Miejskiej -07.10.2019 r.

W poniedziałek 7 października 2019 r., dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy 1 odwiedził funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gostyniu pan Mateusz Kuberka. 
Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, odpowiednie reagowanie na spotkania z osobami obcymi oraz właściwe zachowanie się wobec zwierząt.
Dzieci z uwagą słuchały wskazówek, same również pochwaliły się wiadomościami i umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa.

Dzień Chłopaka -30.09.2019 r.

30 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów mnóstwo miłych niespodzianek. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego również uczestniczyły w tym miłym święcie. Dziewczynki samodzielnie przygotowały  dla chłopców laurki. Były zabawy, tańce i  wspólny poczęstunek ciasteczkami.

Zabawy w lesie -24.09.2019 r.

Przy sprzyjającej pogodzie, 24.09.2019 r. uczniowie klasy piątej spędzili popołudnie na grach i zabawach w lesie.

„Kraina smaków” w Boszkowie

Dnia 19.09.2019 r. klasy I i II udały się na wycieczkę do Boszkowa na warsztaty kulinarne „Kraina smaków”.
Pierwszym punktem programu było poznanie składników potrzebnych do zrobienia lodów, a następnie samodzielne przygotowanie deseru lodowego. Uczniowie mogli użyć swojej fantazji i kierować się własnymi upodobaniami smakowymi. Dodawali do lodów galaretkę, posypkę, czy owoce – było pysznie i kolorowo.
W programie znalazło się też przygotowywanie pizzy. Uczestnicy najpierw poznali składniki potrzebne do przygotowania ciasta, a następnie, po jego wyrobieniu, samodzielnie je wałkowali. Wybrali też produkty, jakie mają znaleźć się na pizzach, które potem z ogromnym apetytem zjedli.

Wycieczka była pełna smaków i zabawy przy muzyce.

 

Turniej piłki nożnej w Goli -14.09.2019 r.

14.09.2019r na boisku wielofunkcyjnym w Goli, Rada Sołecka zorganizowała turniej piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły po jednym zwycięstwie, jednej porażce i jednym remisie ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. o godzinie 8.00, po wakacyjnej przerwie,  zadźwięczał pierwszy szkolny dzwonek. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Fortuniak, przywitali grono pedagogiczne, rodziców i uczniów naszej szkoły. Przedstawili program artystyczny, w którym wspominali tragiczne wydarzenia wybuchu II wojny światowej i uczcili pamięć jej ofiar. Nie zabrakło również wesołych wierszy i piosenek, które obrazowały rozpoczynający się właśnie rok szkolny.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska. Pani dyrektor serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Zapoznała również ze zmianami w naszej szkole i przedstawiła nowych nauczycieli.
Po zakończonym apelu wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów -19.06.2019 r.

      Dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy przygotowali ciekawy program artystyczny. Z tańcem i wierszem wystąpili również uczniowie klasy I oraz grupa 6-latków. 
      Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment dzisiejszego dnia. Pani dyrektor Jolanta Gerowska wręczyła wyróżniającym się uczniom 
świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 
Następnie wszystkie klasy spotkały się z wychowawcami. 

      O godzinie 10.00 rozpoczęła się  uroczystość pożegnania uczniów klasy 8, w której uczestniczyli rodzice naszych absolwentów. 
Ósmoklasiści pożegnali naszą szkołę programem artystycznym, który był wspomnieniem szkolnych lat oraz podziękowaniem za trud wychowania i dar wiedzy. 
      Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Gerowska pożegnała naszych ósmoklasistów do każdego z nich kierując  ciepłe słowa. Wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia wartościowe upominki.
„I to już koniec , i nie ma już nic, jesteście wolni możecie iść……”

Wycieczka przedszkolaków i uczniów klasy I -17.06.2019 r

Wielka mapa Polski – ogólnopolska akcja wymiany pocztówkowej

Od marca 2019 roku klasa I brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski”, której celem była wymiana pocztówek między szkołami w całej Polsce. Do naszej placówki dotarły pocztówki, m. in. z Białegostoku, Komorowa, Chorzowa, Radomia czy Sępopola. Dzięki otrzymanym pocztówkom mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o innych regionach naszego kraju, co wzbudziło wielkie zainteresowanie, a każda kolejna pocztówka przynosiła wielkie emocje i zaciekawienie.
My również pisaliśmy i wysyłaliśmy pocztówki do uczniów w innych szkołach, mamy nadzieję, że im się podobały i dzięki nim poznali bliżej zabytki Gostynia. 

„Wycieczka do Torunia” – 10-11.06.2019 r.

10 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Tam poznawali historię miasta, jak i Polski.
W dwóch grupach zwiedzali zabytki Torunia: Katedrę św. 
Janów, Dwór Artusa, Stary Rynek itd. W programie wycieczki nie zabrakło tak ważnego miejsca, jak planetarium i informacji o naszym sławnym rodaku -Mikołaju Koperniku.

„Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu” – 06.2019 r.

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu na turniej sportowy „Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu”, drużyna z naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie. Reprezentację  stanowili: Piotr Gbiorczyk, Jakub Kurasiak, Dawid Ruta, Stanisław Gbiorczyk i Jan Jańczak. 

„Turniej piłki nożnej ” – - 08.06.2019 r.

8 czerwca na boisku wielofunkcyjnym w naszej miejscowości został zorganizowany przez Sołectwo Gola turniej piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły po zwycięstwie 4:0 nad drużyną SP Sikorzyn zajęła pierwsze miejsce.

„Piesza wycieczka do lasu ” – - 05.06.2019 r.

5.06.2019 r. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu (Klony), gdzie poszukiwali ukrytej niespodzianki. 

„Wycieczka rowerowa do Osiecznej i Leszna” – konkurs - 18.05.2019 r.

Trzy osoby z naszej szkoły zgłosiły się na wycieczkę rowerową do Osiecznej i Leszna, która odbyła się 18.05.2019r.
Uczestnicy pokonując ponad 65 kilometrów poznali ciekawostki okolicy.

„Gostyń i okolice” – konkurs - 04.06.2019 r.

24 maja 2019 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole eliminacje do konkursu „Gostyń i okolice”. Wzięło w  nich udział 5 osób:
Nadia Marciniak – klasa I, Dagmara Ruta – klasa I, Oleg Grześkowiak – klasa I, Agata Karczewska – klasa III, Maria Gbiorczyk – klasa III.

Największą liczbę punktów uzyskały:
Nadia Marciniak – klasa I,
Dagmara Ruta – klasa I,
Maria Gbiorczyk – klasa III, 
które tym samym podjęły się reprezentowania szkoły na etapie gminnym. Odbył się on 4 czerwca 2019 r.
w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.

Przygotowanie do konkursu wymagało poświęcenia wiele czasu, a pytania konkursowe dotyczyły szerokiej wiedzy o historii Gostynia, znajomości legendach gostyńskich, najważniejszych miejsc i obiektów Gostynia i okolic, czy gwary wielkopolskiej.Reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce, czego serdecznie im gratulujemy.

„Bezpieczne wakacje” - 05.06.2019 r.

                 Dnia 05.06.2019 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka ze Strażnikiem Miejskim dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczniowie klas I-III i IV- VIII utrwalali sobie numery alarmowe, przypomnieli zasady zachowania w kontakcie z obcymi, bezpieczeństwie w sieci, rozmawiali o miejscach bezpiecznych do zabawy, zachowaniu na kąpieliskach i wielu innych sprawach istotnych dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas wakacyjnych podróży i spędzania czasu wolnego.

Dzień Patrona i Dzień Dziecka -31.05.2019 r.

            31 maja 2019 r. na sportowo obchodziliśmy dwie ważne  dla społeczności szkolnej uroczystości: Dzień Patrona  i Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy Biegiem Patrona, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Następnie wszystkie klasy uczestniczyły w konkurencjach sportowych na wesoło, których było co niemiara. Słodki poczęstunek i napoje ufundowała Rada Rodziców.

Rekolekcje -27-29.05.2019 r.

W dniach od 27 – 29.05.2019 r. odbyły się w kaplicy rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły. Nauki, zabawy i śpiewy prowadził Ojciec Paweł – oblat z Poznania. Dzieci nauczyły się kilku nowych piosenek, poznały znaczenie modlitwy w życiu chrześcijanina, którą Ojciec Paweł porównał do gitary i jej strun, które źle nastrojone po prostu fałszują. Każda z tych strun oznacza np: modlitwę, sakrament spowiedzi, Biblię, pełne uczestnictw w Mszy św., uczynki i miłość. Wszystkie one muszą ze sobą współgrać i dobrze brzmieć, ponieważ uzupełniają nasze życie chrześcijańskie. Ostatni dzień został uwieńczony Mszą świętą, powtórzeniem piosenek religijnych i quizem pytań z religii od I – VIII klasy. Konkurs wygrał uczeń klasy VIII Piotr Gbiorczyk, ale pozostali uczniowie też wykazali się dobrą wiedzą.Na zakończenie dzieci podziękowały ks. Mirosławowi Nowakowi za opiekę nad rekolekcjami, a Ojcu Pawłowi za ciekawe, pouczające i radosne rekolekcje

Dzień Matki i Ojca -28.05.2019 r.

28 maja 2019 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca w świetlicy w Goli.
Rodzice mogli podziwiać artystyczne zdolności swoich pociech w postaci  piosenek, tańców i wierszy. W podziękowaniu za trud i wysiłek
w codziennym wychowaniu, dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne kwiaty a rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Relacja z wyprawy rowerowej - 8.05.2019 r.

8 maja 2019 r. zainteresowane osoby z  naszej szkoły, mogły obejrzeć zdjęcia i filmiki oraz wysłuchać relacji  z wyprawy rowerowej, której początek był w Goli, a finał w Fatimie (w Portugalii). Było to już drugie spotkanie tego rodzaju (poprzednie, 13 grudnia dotyczyło relacji z wyprawy na Nordkapp za kołem podbiegunowym).  

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. - 10.05.2019 r.

10 maja 2019 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii drużynowej uczniów powyżej 12 lat II miejsce zdobyli przedstawiciele naszej szkoły: Julia Pietrowiak, Dawid Ruta i Kacper Wojciechowski.

W klasyfikacji indywidualnej na II miejscu znalazł się Kacper Wojciechowski.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja - 30.04.2019 r.

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. podczas dużej przerwy, odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja.
Krótki, lecz bardzo wymowny montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pana Jakuba Majchrzaka.

Wycieczka rowerowa do Pawłowic - 27.04.2019 r.

W sobotę, 27 kwietnia chętni uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej do Pawłowic. Niesprzyjająca aura nie powstrzymała czterech śmiałków z klasy piątej i ósmej, którzy po przejechaniu ponad 40 km i zapoznaniu się ciekawostkami na trasie wycieczki wrócili zahartowani i zadowoleni do domu.

Zajączek w klasie I - 24.04.2019 r.

Wielkanoc już za nami, jednak w naszej szkole jeszcze po Świętach na pierwszoklasistów czekały podarunki. Niczego niespodziewające się dzieci, wyszły pobawić się na plac zabaw i ku ich zdziwieniu znajdowało się tam mnóstwo smakołyków…dzieci od razu domyśliły się, że to sprawka Zajączka.