Szkoła Podstawowa
im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego
w Goli

Wydarzenia szkolne

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów -19.06.2019 r.

      Dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy przygotowali ciekawy program artystyczny. Z tańcem i wierszem wystąpili również uczniowie klasy I oraz grupa 6-latków. 
      Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment dzisiejszego dnia. Pani dyrektor Jolanta Gerowska wręczyła wyróżniającym się uczniom 
świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 
Następnie wszystkie klasy spotkały się z wychowawcami. 

      O godzinie 10.00 rozpoczęła się  uroczystość pożegnania uczniów klasy 8, w której uczestniczyli rodzice naszych absolwentów. 
Ósmoklasiści pożegnali naszą szkołę programem artystycznym, który był wspomnieniem szkolnych lat oraz podziękowaniem za trud wychowania i dar wiedzy. 
      Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Gerowska pożegnała naszych ósmoklasistów do każdego z nich kierując  ciepłe słowa. Wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia wartościowe upominki.
“I to już koniec , i nie ma już nic, jesteście wolni możecie iść……”

Wycieczka przedszkolaków i uczniów klasy I -17.06.2019 r

Wielka mapa Polski – ogólnopolska akcja wymiany pocztówkowej

Od marca 2019 roku klasa I brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski”, której celem była wymiana pocztówek między szkołami w całej Polsce. Do naszej placówki dotarły pocztówki, m. in. z Białegostoku, Komorowa, Chorzowa, Radomia czy Sępopola. Dzięki otrzymanym pocztówkom mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o innych regionach naszego kraju, co wzbudziło wielkie zainteresowanie, a każda kolejna pocztówka przynosiła wielkie emocje i zaciekawienie.
My również pisaliśmy i wysyłaliśmy pocztówki do uczniów w innych szkołach, mamy nadzieję, że im się podobały i dzięki nim poznali bliżej zabytki Gostynia. 

„Wycieczka do Torunia” – 10-11.06.2019 r.

10 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Tam poznawali historię miasta, jak i Polski.
W dwóch grupach zwiedzali zabytki Torunia: Katedrę św. 
Janów, Dwór Artusa, Stary Rynek itd. W programie wycieczki nie zabrakło tak ważnego miejsca, jak planetarium i informacji o naszym sławnym rodaku -Mikołaju Koperniku.

„Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu” – 06.2019 r.

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu na turniej sportowy „Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu”, drużyna z naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie. Reprezentację  stanowili: Piotr Gbiorczyk, Jakub Kurasiak, Dawid Ruta, Stanisław Gbiorczyk i Jan Jańczak. 

„Turniej piłki nożnej ” – - 08.06.2019 r.

8 czerwca na boisku wielofunkcyjnym w naszej miejscowości został zorganizowany przez Sołectwo Gola turniej piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły po zwycięstwie 4:0 nad drużyną SP Sikorzyn zajęła pierwsze miejsce.

„Piesza wycieczka do lasu ” – - 05.06.2019 r.

5.06.2019 r. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu (Klony), gdzie poszukiwali ukrytej niespodzianki. 

„Wycieczka rowerowa do Osiecznej i Leszna” – konkurs - 18.05.2019 r.

Trzy osoby z naszej szkoły zgłosiły się na wycieczkę rowerową do Osiecznej i Leszna, która odbyła się 18.05.2019r.
Uczestnicy pokonując ponad 65 kilometrów poznali ciekawostki okolicy.

„Gostyń i okolice” – konkurs - 04.06.2019 r.

24 maja 2019 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole eliminacje do konkursu „Gostyń i okolice”. Wzięło w  nich udział 5 osób:
Nadia Marciniak – klasa I, Dagmara Ruta – klasa I, Oleg Grześkowiak – klasa I, Agata Karczewska – klasa III, Maria Gbiorczyk – klasa III.

Największą liczbę punktów uzyskały:
Nadia Marciniak – klasa I,
Dagmara Ruta – klasa I,
Maria Gbiorczyk – klasa III, 
które tym samym podjęły się reprezentowania szkoły na etapie gminnym. Odbył się on 4 czerwca 2019 r.
w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.

Przygotowanie do konkursu wymagało poświęcenia wiele czasu, a pytania konkursowe dotyczyły szerokiej wiedzy o historii Gostynia, znajomości legendach gostyńskich, najważniejszych miejsc i obiektów Gostynia i okolic, czy gwary wielkopolskiej.Reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce, czego serdecznie im gratulujemy.

„Bezpieczne wakacje” - 05.06.2019 r.

                 Dnia 05.06.2019 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka ze Strażnikiem Miejskim dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczniowie klas I-III i IV- VIII utrwalali sobie numery alarmowe, przypomnieli zasady zachowania w kontakcie z obcymi, bezpieczeństwie w sieci, rozmawiali o miejscach bezpiecznych do zabawy, zachowaniu na kąpieliskach i wielu innych sprawach istotnych dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas wakacyjnych podróży i spędzania czasu wolnego.

Dzień Patrona i Dzień Dziecka -31.05.2019 r.

            31 maja 2019 r. na sportowo obchodziliśmy dwie ważne  dla społeczności szkolnej uroczystości: Dzień Patrona  i Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy Biegiem Patrona, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Następnie wszystkie klasy uczestniczyły w konkurencjach sportowych na wesoło, których było co niemiara. Słodki poczęstunek i napoje ufundowała Rada Rodziców.

Rekolekcje -27-29.05.2019 r.

W dniach od 27 – 29.05.2019 r. odbyły się w kaplicy rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły. Nauki, zabawy i śpiewy prowadził Ojciec Paweł – oblat z Poznania. Dzieci nauczyły się kilku nowych piosenek, poznały znaczenie modlitwy w życiu chrześcijanina, którą Ojciec Paweł porównał do gitary i jej strun, które źle nastrojone po prostu fałszują. Każda z tych strun oznacza np: modlitwę, sakrament spowiedzi, Biblię, pełne uczestnictw w Mszy św., uczynki i miłość. Wszystkie one muszą ze sobą współgrać i dobrze brzmieć, ponieważ uzupełniają nasze życie chrześcijańskie. Ostatni dzień został uwieńczony Mszą świętą, powtórzeniem piosenek religijnych i quizem pytań z religii od I – VIII klasy. Konkurs wygrał uczeń klasy VIII Piotr Gbiorczyk, ale pozostali uczniowie też wykazali się dobrą wiedzą.Na zakończenie dzieci podziękowały ks. Mirosławowi Nowakowi za opiekę nad rekolekcjami, a Ojcu Pawłowi za ciekawe, pouczające i radosne rekolekcje

Dzień Matki i Ojca -28.05.2019 r.

28 maja 2019 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca w świetlicy w Goli.
Rodzice mogli podziwiać artystyczne zdolności swoich pociech w postaci  piosenek, tańców i wierszy. W podziękowaniu za trud i wysiłek
w codziennym wychowaniu, dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne kwiaty a rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Relacja z wyprawy rowerowej - 8.05.2019 r.

8 maja 2019 r. zainteresowane osoby z  naszej szkoły, mogły obejrzeć zdjęcia i filmiki oraz wysłuchać relacji  z wyprawy rowerowej, której początek był w Goli, a finał w Fatimie (w Portugalii). Było to już drugie spotkanie tego rodzaju (poprzednie, 13 grudnia dotyczyło relacji z wyprawy na Nordkapp za kołem podbiegunowym).  

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. - 10.05.2019 r.

10 maja 2019 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii drużynowej uczniów powyżej 12 lat II miejsce zdobyli przedstawiciele naszej szkoły: Julia Pietrowiak, Dawid Ruta i Kacper Wojciechowski.

W klasyfikacji indywidualnej na II miejscu znalazł się Kacper Wojciechowski.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja - 30.04.2019 r.

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. podczas dużej przerwy, odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja.
Krótki, lecz bardzo wymowny montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pana Jakuba Majchrzaka.

Wycieczka rowerowa do Pawłowic - 27.04.2019 r.

W sobotę, 27 kwietnia chętni uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej do Pawłowic. Niesprzyjająca aura nie powstrzymała czterech śmiałków z klasy piątej i ósmej, którzy po przejechaniu ponad 40 km i zapoznaniu się ciekawostkami na trasie wycieczki wrócili zahartowani i zadowoleni do domu.

Zajączek w klasie I - 24.04.2019 r.

Wielkanoc już za nami, jednak w naszej szkole jeszcze po Świętach na pierwszoklasistów czekały podarunki. Niczego niespodziewające się dzieci, wyszły pobawić się na plac zabaw i ku ich zdziwieniu znajdowało się tam mnóstwo smakołyków…dzieci od razu domyśliły się, że to sprawka Zajączka.

Wielkanocny Konkurs z Jajem - 16.04.2019 r.

16 kwietnia 2019 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury “Hutnik” nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem ” Wielkanocny Konkurs z Jajem”. Spośród wielu prac nadesłanych przez uczestników, prace naszych uczennic: Roksany Fechner z kl.V, Wiktorii Grześkowiak z kl,IV i Wiktorii Borowskiej z kl.III,   zostały wyróżnione.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zdjęcia: p. Fechner i Gostyń24

Wycieczka rowerowa do Rokosowa - 6.04.2019 r.

W sobotę, 6 kwietnia 2019 r. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce rowerowej do Rokosowa. Celem było m.in. poznanie ciekawostek w najbliższej okolicy, doskonalenie umiejętności poruszania się w ruchu drogowym, wdrażanie do aktywnego wypoczynku.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod patronatem Burmistrza Gostynia. - 5.04.2019 r.

5 kwietnia 2019 r. odbył się w Gostyniu Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod patronatem Burmistrza Gostynia. Z naszej szkoły do konkursu przygotowywały się dwie uczennice : Kinga Burdajewicz i Maria Jańczak. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia.
Gratulujemy sukcesów:
II miejsce – Maria Jańczak
III miejsce – Kinga Burdajewicz
Uczennice otrzymały gratulacje, ilustrowane słowniki ortograficzne, dyplomy raz inne gadżety.

Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. - 5.04.2019 r.

5 kwietnia 2019 r. w Żerkowie zorganizowano Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Prawo startu w tej imprezie można było sobie wywalczyć zajmując czołowe miejsca w Mistrzostwach Powiatu. Naszą szkołę godnie reprezentował Szymon Kaźmierczak z klasy V.

Gra "GOSTYNIANKA - premiera gry na urodziny Gostynia" - 1.04.2019 r.

1 kwietnia 2019 r. reprezentacja klasy czwartej wzięła udział w grze “GOSTYNIANKA – premiera gry na urodziny Gostynia”. W imprezie oprócz czwórki naszych uczniów, wzięło udział 13 reprezentacji klas czwartych z Gostynia. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji i uplasowaniu się gdzieś po środku stawki, wróciliśmy z upominkami do domu.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - 28.03.2019 r.

28 marca 2019 r. na stadionie OSIR w Gostyniu zostały zorganizowane MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Fechner, Szymon Kaźmierczak , Weronika Kaźmierczak i Szymon Roszak. Największym sukcesem zakończył swój start Szymon Kaźmierczak z klasy V, który zajął trzecie miejsce i tym samym wywalczył prawo do udziału w finale wojewódzkim.

Doradztwo zawodowe w naszej szkole - 27.03.2019 r.

Dnia 27.03.2019 r. uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do Ardagh Glass w Gostyniu. Najpierw poznali historię zakładu oraz możliwości, jakie daje praca w hucie, a także obejrzeli cały asortyment wyrobów produkowanych w zakładzie. Następnie mogli na własne oczy przyjrzeć się procesowi produkcji opakowań szklanych począwszy od magazynów, w których przechowywane są składniki potrzebne do produkcji szkła, aż po spakowanie gotowego produktu.

Powitanie wiosny - 21.03.2019 r.

21 marca 2019 r., jak tradycja nakazuje, uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali zimę i radośnie powitali wiosnę. Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej. W pierwszej części imprezy obejrzeli krótką inscenizację pt.: „Kto ma olej w głowie” wykonaniu klasy I, która zachęcała do zachowań ekologicznych. Następnie zaprezentowano i oceniono stroje biorące udział w konkursie na „Najciekawszy strój ekologiczny na powitanie wiosny”. Jury w składzie: p. dyrektor Jolanta Gerowska, nauczyciel techniki p. Beata Kasprzak oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Julia Pietrowiak oceniły stroje i wyłoniły zwycięskie klasy. W kategorii młodszej wygrała klasa I, a w starszej klasa VI. Wśród przedszkolaków, laureatami zostali: Wiktoria Seiler, Aleksandra Pasieracka, Sylwester Wróblewski, Cezary Piotrowski, wyróżniono również Franciszka Kubiaka oraz Dominika Busza.
W drugiej części spotkania odbył się międzyklasowy turniej wiosenny, którego zwycięzcą została klasa V. Aby wygrać należało wymyślić skojarzenia z wiosną, dobrze znać wiosenne kwiaty oraz odgłosy ptaków, a także wykazać się szybkością.

Owoce w szkole - 10.03.2019 r.

Uczniowie klasy III w ramach realizacji programu ” Owoce w szkole” przygotowali na zajęciach zdrową oraz pyszną sałatę owocową i warzywną . Każdy uczeń wykonywał własną sałatkę z ulubionych produktów. Różnorodność składników była ogromna. Następnie dzieci ochoczo przystąpiły do degustacji pamiętając o właściwościach odżywczych owoców i warzyw.

Dzień Kobiet -8.03.2019 r.

 Dnia 8 marca tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Wszystkie panie, zarówno te duże jak i małe otrzymały od chłopaków moc serdecznych życzeń oraz całe mnóstwo specjalnie przygotowanych z tej okazji niespodzianek w postaci kwiatów, czekoladek, laurek, a także wspólnych zabaw.

Drzwi otwarte w klasie I -1.03.2019 r.

Rok szkolny w pełni, ale my myślimy już o przyszłorocznych pierwszoklasistach. W związku z tym,  dnia 01.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte.
Kandydatów do klasy I i ich rodziców, powitała pani dyrektor Jolanta Gerowska.

Przybyłe dzieci mogły poznać salę lekcyjną, w której będą się uczyły od września. Miały też okazję przyjrzeć się, jak wygląda lekcja w edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy kandydaci aktywnie uczestniczyli w zajęciach, często zgłaszając się do odpowiedzi. Sprawdzili też, jak ciężkie są tornistry, które od nowego roku szkolnego będą codziennie nosić na swoich plecach – na szczęście okazało się, że mimo sporych rozmiarów, są dość lekkie.

W drugiej części spotkania dzieci zamieniły się w małych naukowców i wspólnie z nauczycielem wykonały kilka ciekawych eksperymentów, które wzbudziły mnóstwo emocji.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki przekonały się, że szkoła nie musi być ani nudna, ani trudna i z chęcią przestąpią jej progi we wrześniu.

Zapraszamy!

Muzeum Czekolady - 19.02.2019 r.

19 lutego uczniowie klasy I i klasy III oraz dzieci z  oddziału przedszkolnego, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Tym razem gościli w Muzeum Czekolady oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Obejrzeli i wysłuchali prezentację procesu powstawania czekolady ” Od plantacji do tabliczki “. Dzieci cieszyły się z degustacji ziaren czekolady: gorzkiej, mlecznej i białej. Następnie przystąpili to tego, na co czekali najbardziej – do własnoręcznego stworzenia  tabliczki czekolady. Po założeniu stroju deseranta ochoczo zabrali się do pracy. Czekolady zostały pięknie zapakowane i zabrane do domu. Każda klasa otrzymała dyplom. Uczniowie klasy trzeciej mieli możliwość uzupełnienia i utrwalenia swoich w wiadomości o Afryce, kontynencie o którym były ostatnie lekcje  w szkole, dlatego z zaciekawieniem oglądali mapę krajów afrykańskich w których zaznaczono skąd pochodzi kakao. Humory dzieciom bardzo dopisywały, były grzeczne, uważne i zaciekawione.

Lekcja biologii w Instytucie Genetyki Człowieka w Poznaniu - 15.02.2019 r.

15 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani dyrektor Jolanty Gerowskiej,  uczestniczyli w  lekcji biologii w Instytucie Genetyki człowieka w Poznaniu. Tam zwiedzili laboratorium, dowiedzieli się jak powstają komórki rakowe, przeprowadzali doświadczenia z ciekłym azotem, izolowali własne DNA, które  zabrali ze sobą do domu. Zmieniając odczyn pH substancji tworzyli artystyczne obrazy, oraz zagrali w grę dydaktyczną o tworzeniu komórek krwi. 

Turniej tenisa stołowego - 12.02.2019 r.

W lutym 2019 r. zakończyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM.
Dnia 12 lutego 2019 r. ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy najlepszym “pingpongistom” w trzech kategoriach.

W kategorii chłopców z klas 7-8 pierwsza trójka to:

1. Kamil Bolewicz kl. VIII
2.Filip Praczyk kl. VIII
3.
Kacper Wojciechowski kl. VII

W kategorii chłopców z klas 5-6 kolejność wyglądała następująco:
1.Marcel Tomczak kl. V
2.Jakub Nowicki kl. VI
3. Jan Jańczak kl. VI

Wśród zgłoszonych do gry dziewcząt z klas 5-6 najwyższe miejsca zajęły:
1.
Milena Bartkowiak kl. V
2.Klaudia Filipiak kl. V
3.Roksana Fechner kl. V

Przedstawienie dla rodziców - 5.02.2019 r.

 Podczas  spotkania 05.02.2019 r. program artystyczny  “Kochaj świat, kochaj życie, carpe diem”   przygotowany dla Seniorów z okazji ich święta,  mogli tym razem podziwiać rodzice. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzień Seniora - 11.01.2019 r.

11 stycznia nasi uczniowie przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Seniora. “Kochaj świat, kochaj życie, carpe diem” – to temat przewodni montażu słowno-muzycznego, który mówił o przemijaniu, dobroci i wierze w człowieka. Uczniowie starali się przekazać widzom, że życie jest cudem i powinniśmy więcej dawać od siebie innym. Wyrecytowali, że szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni. Wszystko to było przeplatane lirycznymi piosenkami z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Spotkanie zakończyło się tańcem aniołów i świąteczną piosenką w wykonaniu uczennicy Nikoli Zielińskiej z klasy VII.

 

Gramy dla WOŚP-10.01.2019 r.

10 stycznia odbyła się w naszej szkole licytacja gadżetów WOŚP. Społeczność szkolna wykazała się dużą ofiarnością – zebraliśmy 530,20 zł.

Orszak Trzech Króli i Jasełka dla rodziców- 6-8.01.2019 r.

 Dnia 06.01.2019 r. w naszej parafii w Starym Gostyniu odbył się po raz drugi Orszak Trzech Króli. Zaangażowali się rodzice i dzieci. W uroczystym korowodzie prowadzonym przez Trzech Króli i proboszcza ks. Mirosława Nowaka ruszyliśmy wokół kościoła . Każdy uczestnik otrzymał koronę, naklejkę i kolorowy balonik. W kościele ksiądz powitał wszystkich uczestników. Były też 3 sztandary przedstawiające Trzech Króli. Każdy otrzymał dary Trzech Króli kadzidło, mirrę i kredę. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką krówkę z sentencją w środku.

Dnia 08.01.2019 r. w naszej szkole przed spotkaniem rodziców z nauczycielami (1 wtorki miesiąca) dzieci wystąpiły w jasełkach bożonarodzeniowych. Nie było rodziców na jasełkach przed świętami więc teraz mieli okazję, aby zobaczyć przedstawienie swoich dzieci.

Kolędnicy misyjni - 30.12.2018 r.

  Dnia 30.12.2018r. nasze dzieci z Szkoły Podstawowej im. G.E.Potworowskiego w Goli otrzymały w kościele od ks. proboszcza Mirosława Nowaka rozesłanie misyjne. Po mszy św. i wspólnym kolędowaniu przy żłóbku poszły grupami do domów z Radosną Nowiną o narodzeniu Pana Jezusa. Wyruszyły trzy grupy z przedzielonymi domami , które mają odwiedzić. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na misje dla biednych dzieci w Rwandzie i Burundi.

Jasełka bożonarodzeniowe - 17.12.2018 r.

    Tradycyjnie każdego roku, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole wystawiane są Jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku odbyły się one 17 grudnia 2018 r..  Uczniowie klas IV-VIII, pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Sowińskiej, przedstawili historię narodzenia Jezusa.
    Na tą ważną uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy złożyli całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia i wspólnie zaśpiewali kolędy.

Gostyński patrol bezpieczeństwa - 13.12.2018 r.

     Dnia 13 grudnia 2018 r.   uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z panem Leszkiem Roszczenko, w ramach ” Gostyńskiego patrolu bezpieczeństwa”.

" 100 książek na 100 -lecie Niepodległej" - 12.12.2018 r.

Dnia 12 grudnia 2018 r.  odbył się “Kiermasz Bożonarodzeniowy”, zorganizowany przez Radę Rodziców. W miłej atmosferze można było zakupić świąteczne ozdoby, kartki. Rodzice upiekli ciasto, które można było zjeść na miejscu przy kawie lub herbacie. Celem  całego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup książek do biblioteki szkolnej -” 100 książek na 100-lecie Niepodległej”.

Akcja "Mikołaj 2018" - 6.12.2018 r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zorganizowanej przez PCPR w Gostyniu -Mikołaj 2018.
Od początku listopada wolontariuszki w porozumieniu z dyrekcją szkoły rozpoczęły akcję. Wszyscy uczniowie, nawet nasze maluchy z oddziału przedszkolnego, wzięli udział w zbiórce upominków.
Przez cały miesiąc udało się zebrać duże ilości prezentów. Są to: czekolady, ciastka, cukierki, kawa, herbata, soki oraz mydło w płynie.
   Wszystkim darczyńcom, malutkim i dużym serdecznie dziękujemy za wrażliwość, wielkie serce i chęć niesienia pomocy innym.  6 grudnia 2018 r. upominki zostały przekazane pracownicom PCPR w Gostyniu.

Turniej tenisa stołowego - 4.12.2018 r.

4 grudnia2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez SP Sikorzyn z okazji 100-nej rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi chłopcy po grach pojedynczych i podwójnych zajęli ostatecznie trzecie miejsce. 

Skład reprezentacji:  Szymon Roszak, Jan Jańczak i Kamil Bolewicz.

Gminny przegląd spektakli profilaktycznych „Życie to nie bajka” - 27.11.2018 r.

Dnia 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy siódmej wzięli udział w przeglądzie spektakli profilaktycznych. Pod kierunkiem pani pedagog Bożeny Walczak-Woźniak i wychowawcy Lidii Leśnej przygotowali inscenizację pt. „Żółte koperty”. Konkurs miał na celu promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
6 grudnia br. uczniowie wystąpili również przed rodzicami naszej szkoły.

Party piżamowe w oddziale przedszkolnym 6-latków - 30.11.2018 r.

30.11.2018 roku u przedszkolaków odbyła się dyskoteka piżamowa z okazji przypadających w tym dniu Andrzejek. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce nowoczesnej. Dzieci poznawały również swoją przyszłość podczas różnorodnych wróżb. Dowiedziały się, jak będzie miała na imię pierwsza sympatia; jaki zawód zdobędą w przyszłości, itp. 

Andrzejki w szkole - 29.11.2018 r.

W czwartek 29.11.2018 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Uczestnicy mieli okazję m.in. odczytać swoją przyszłość z lejącego się wosku, zerwać wróżbę z drzewka pomyślności, poznać imię swojego przyszłego przyjaciela oraz rzucić na szczęście monetą przez prawe ramię. Następnie odbyła się zabawa taneczna, która trwała aż do godziny 18.00. 

Andrzejki w przedszkolu - 29.11.2018 r.

Przedszkolaki w naszej szkole kultywują wiele tradycji i zwyczajów, jednym z nich są Andrzejki. „Misie” obchodziły je 29.11.2018 r.. Jak zwykle, w programie pojawiły się ciekawe wróżby, m. in.: kręcenie butelką, przepowiadanie przyszłości, poznanie imienia męża i żony oraz oczywiście poznaliśmy dziewczynę i chłopaka, którzy jako pierwsi staną na ślubnym kobiercu.
Nie zabrakło też wspólnego poczęstunku oraz wesołych tańców.

Światowy Dzień Pluszowego Misia- 26.11.2018 r.

             Dnia 26.11.2018 r. dzieci z młodszej grupy przedszkolnej obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który był dla nich szczególnie ważny, ze względu na to, że również ich grupa nazywa się „Misie”. Świętowały więc, nie tylko pluszaki, ale i dzieciaki.
Przedszkolaki przyniosły tego dnia z domów swoje misie, najpierw na powitanie opowiedziały o nich, następnie razem się gimnastykowały, a później już tylko świetnie się razem bawiły. Ale nic bardziej mylnego, jeśli ktoś myśli, że pluszowe maskotki przyszły do przedszkola tylko bawić się. Pilne Misie uczestniczyły również w zajęciach.
Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, za aktywne uczestnictwo w Światowym Dniu Pluszowego Misia.

"Z Szymonem po świecie"- spotkanie z podróżnikiem Szymonem Przebindą - 27.11.2018 r.

      27.11.2018 r. do naszej szkoły zawitał Szymon Przebinda, pochodzący z Kunowa podróżnik. Tematem przewodnim spotkania była wyprawa podjęta przez p. Przebindę wokół rosyjskiego jeziora Bajkał. Uczniowie dowiedzieli się wiele o warunkach przyrodniczych panujących wokół tego akwenu, życiu mieszkańców Syberii oraz dokonaniach Polaków w regionie. Oczywiście nie zabrakło również ciekawych anegdot i przygód przeżytych przez podróżnika, zilustrowanych serią malowniczych zdjęć. Pod koniec spotkania co bardziej dociekliwi mieli możliwość zadawania pytań p. Szymonowi, na które ten chętnie udzielał odpowiedzi. 

Wycieczka do Rogalina - 06.11.2018 r.

6 listopada 2018 roku uczniowie klas VI-VIII wybrali się na wycieczkę w przeszłość, do byłych siedzib szlacheckich. Pierwszą z nich był należący niegdyś do rodu Działyńskich zamek w Kórniku. Obfitował on w wiele ciekawych antyków, takich jak obrazy, stare zdjęcia, egzotyczną i polską broń, czy pamiątki z dalekich wypraw członków rodziny Działyńskich. Nie zabrakło także dreszczyku emocji, jakim było podanie o białej damie nawiedzającej zamek. 

Drugim celem wycieczki był pałac w Rogalinie, wzniesiony przez słynną rodzinę Raczyńskich. Uczniowie mogli się w nim zapoznać z warunkami życia panującymi w XIX wieku oraz zwiedzili przypałacową galerię sztuki. Na koniec wszyscy mogli podziwiać otaczający rezydencję olbrzymi park. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20.11.2018 r.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

20 listopada 2018 roku został podsumowany w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas pt.:„Moje prawa”. Organizatorkami konkursu wraz z pedagogiem szkolnym były Młodzieżowe Liderki Profilaktyki (Zuzanna Ziółkowska i Oliwia Banaszak).
Konkurs poprzedzony był działaniami wychowawców i uczniów, a efektem działań są wspaniale plakaty ukazujące prawa dziecka.

Wyniki konkursu sa następujące: 

I miejsce kl. VIII 

II miejsce kl. VII 

III miejsce klasa I 

Wyróżnienia: kl. III, kl. IV, kl. V, kl. VI, przedszkole – grupa „Misie”

Gratulujemy!

 Przypominamy, że w Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

Słoneczniki życia - 20.11.2018 r.

Dnia 20 listopada 2018 roku Rada Rodziców naszej szkoły podsumowała konkursy profilaktyczne:

– w  kategorii wiekowej klas I-IV i ich rodziców odbył się konkurs pt. „Dlaczego warto żyć zdrowo, bez używek?” Zadaniem konkursowym było wykonanie słonecznika z hasłem promującym życie bez nałogów.  Umieszczenie słoneczników (format A-5)  na ozdobnych klamerkach.

 

– w  kategorii wiekowej klas V-VIII i ich rodziców odbył się konkurs plastyczno  – literacki, podczas którego autorzy odpowiadali na pytanie: „Dlaczego nie warto zażywać używek (narkotyki, alkohol)? Uczniowie zapisywali swoje odpowiedzi na kartkach A- 4 w ozdobnej formie.

 

Prace uczniów znajdują się w holu szkoły. Zachęcamy do zwiedzania wystawy i czytania.

Konkurs latawcowy- 08.11.2018 r.

8 XI 2018r w SP Gola zorganizowano konkurs latawcowy. Każdy uczeń mógł w domu wykonać z pomocą rodziców lub innych osób, latawiec i zgłosić go do konkursu. Przy ocenie latawca brano pod uwagę estetykę wykonania oraz próbę lotu. 
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – ex aequo Roksana Fechner i Zuzanna Tomczak
2 miejsce – Mikołaj Joachimiak

Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - 09.11.2018 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, oddziały przedszkolne, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się 9 listopada 2018 r. na uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie kl. III przybliżyli historię “Mazurka Dąbrowskiego”, a o godz. 11.11 nastąpiło wspólne i  uroczyste odśpiewanie 4 zwrotek hymnu państwowego, wyrażającego miłość do ojczyzny. Uczniowie kl. VII i VIII nawiązując do sztuki “Dziady” Adama Mickiewicza  przedstawili losy trzech pokoleń Polaków, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości.

Wycieczka rowerowa do Belęcina - 07.11.2018 r.

7 listopada 2018 r. sześć osób z klas V i VI naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę rowerową, której celem było “miasteczko rowerowe” w Belęcinie. Trasa wycieczki przebiegająca spokojnymi, bezpiecznymi drogami oraz zabawy w “miasteczku rowerowym” powinny przyczynić się do lepszego opanowania zasad ruchu drogowego. Po drodze, uczestnicy zatrzymali się przy pomniku pomordowanych w grudniu 1939 roku. Po przejechaniu ok. 20 km wycieczkę zakończono w Goli.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - 05.11.2018 r.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie najpopularniejsze bajkowe i baśniowe postacie oraz poczytać wspólnie w kąciku czytelniczym. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z grupy „Misie”, którzy uczcili ten dzień przebierając się za ulubioną bajkową postać i biorąc udział w zabawach związanych z obchodami święta. Były zagadki, ciekawe zadania i wielki bal z poczęstunkiem.

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim - 27.10.2018 r.

W sobotę 27 października 2018 w gostyńskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim – jedynym Polakiem, który w 1978 roku odbył lot w kosmos na pokładzie statku Sojuz 30. W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie naszej szkoły. Dowiedzieli się wiele o karierze pana Hermaszewskiego, historii lotów w kosmos oraz warunkach panujących na orbicie okołoziemskiej. Pod koniec wydarzenia udało im się zadać panu Mirosławowi kilka pytań oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dzień z dynią w przedszkolu - 31.10.2018 r.

Jesienna aura sprzyja pojawianiu się w przedszkolu ciekawych pomysłów. Tak było 31.10.2018 r. w grupie „Misie”, kiedy to zajęcia odbywały się w towarzystwie przepięknych pomarańczowych dyń. Niektóre z nich zamieniły się nawet w dyniowe stworki i zainspirowały nas do wspólnych zabaw, i ulepienia własnej dyni z plasteliny.
Wszyscy uczestnicy zabaw na koniec dnia otrzymali dyniowy medal. A kiedy za oknem zapadł zmierzch nasze pomarańczowe warzywa zaświeciły …

„Przyrzekamy być od dziś przedszkolakami” - 26.10.2018 r.

    Dnia 26.10.2018 r. do grona przedszkolaków zostały przyjęte 3-latki, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Na uroczystość zaprosiły p. Dyrektor oraz swoich rodziców, by przedstawić im przygotowany program artystyczny oraz zaprezentować się podczas aktu pasowania dokonanego przez p. Jolantę Gerowską.

Były to dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, chwile pełne emocji i doskonałej zabawy.

Klasa III wie, jak ważne jest czytanie książek! - 25.10.2018 r.

Uczniowie klasy III wiedząc, jak ważne jest czytanie książek i pragnąc doskonalić tę umiejętność, przystąpili do propagowania czytelnictwa.
Codziennie w domu przez 10 minut głośno czytają książki. Na lekcjach systematycznie i na głos, czytają teksty czytanek, książkę pt.” Gang  Słodziaków” oraz książki z  biblioteki  szkolnej.
Samodzielnie ułożyli i zapisali dalsze przygody głównych bohaterów “Gangu Słodziaków”, wykonali ilustracje do opowiadań i stworzyli  klasową książeczkę.

 

Odwiedzili również uczniów z klasy I oraz dzieci z młodszej  i  starszej grupy przedszkolnej, którym czytali ciekawe opowiadania. W nagrodę za uważne słuchanie czytanych tekstów wręczali młodszym kolegom samodzielnie wykonane zakładki do książek.

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Nie truj swoich bliskich" - 25.10.2018 r.

25.10.2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej “Nie truj swoich bliskich”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Julia Pietrowiak, Zuzanna Ziółkowska, Zofia Nowicka, Piotr Gbiorczyk, Stanisław Gbiorczyk i Kacper Wojciechowski.
Stanisław Gbiorczyk z klasy VI zajął III miejsce.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcy gratulujemy sukcesu!.

Pełna miska dla psa ze schroniska -19.10.2018 r.

Od kilku tygodni trwała w naszej szkole akcja „Pełna miska dla psa ze schroniska” zainicjowana przez grupę wolontariuszek oraz przedszkolaków. Jej celem było zbieranie karmy dla kotów i psów. Do akcji włączyły się wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne, które na kilka dni przez końcem zbiórki wręczyły uczniom starszych klas „przypominajki”, czyli małe wizytówki przypominające o prowadzonej akcji, aby każdy mógł do niej dołączyć. Udało się zebrać sporo karmy, którą przedszkolaki wraz z wolontariuszkami dnia 19.10.2018 r. zawieźli do schroniska.

Pracownicy schroniska kierują do wszystkich osób, które przyniosły karmę, wielkie podziękowania.

Konkurs wiedzy o filmach -18.10.2018 r.

18 października 2018 roku z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się konkurs z wiedzy o filmach. Prowadzący Julia Pietrowiak oraz Piotr Gbiorczyk zadawali poszczególnym uczestnikom pytania dotyczące najróżniejszych tworów współczesnej kinematografii. Po zaciętej rundzie pierwszej do finału dostali się Kuba Nowicki, Weronika Kaźmierczak oraz Jasiu Jańczak. Ostatecznie w konkursie zwyciężył Jasiu, który w nagrodę otrzymał bilet na dowolnie wybrany film w gostyńskim kinie. 

Klasa IV na Klonach -15.10.2018 r.

15 października uczniowie klasy czwartej wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu w okolicach Klonów. Zabawy w terenie i pokonywanie przeszkód miały na celu integrację zespołu klasowego, wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, hartowanie ducha i ciała.

Towarzyski turniej piłki nożnej w Kunowie - 01.10.2018 r.

1 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kunowie z okazji otwarcia przyszkolnego boiska sportowego zorganizowano towarzyski turniej piłki nożnej. Z naszej szkoły w imprezie wzięły udział dwie reprezentacje. Chłopcy starsi rozegrali jeden mecz, a młodsi dwa ze swoimi rówieśnikami z innych szkół naszej gminy.

Dzień Chłopaka -28.09.2018 r.

Dnia 28 września 2018 r.  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Wszystkim dużym i mniejszym  kolegom dziewczyny składały  serdeczne życzenia. Z życzeniami składały również samodzielnie przygotowane laurki, drobne upominki. Przez cały dzień trwała wesoła atmosfera.

Witaminy ukryte w owocach i warzywach -27.09.2018 r.

W ramach projektu “Owoce w szkole” uczniowie kl. III we wrześniu poznali wartości odżywcze owoców i warzyw występujących w kolorze czerwonym. Chcąc podkreślić ważność zajęć uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono, a w domu przygotowali notatki  o przetworach oraz witaminach i  mikroelementach w nich zawartych.  Informacje zaczerpnęli z  Internetu, a na zajęciach podzielili się swoją wiedzą z innymi uczniami. Dzieci po omówieniu pomidorów, czerwonej papryki, jabłek i malin zajadali je ze smakiem. Teraz co miesiąc będą opracowywane pozostałe owoce i warzywa występujące w danym kolorze, np.: fioletowym, czerwonym, zielonym, brązowym, żółtym i pomarańczowym.

Powitanie jesieni -21.09.2018 r.

Dnia 21.09.2018 r. najmłodsze przedszkolaki odwiedził znakomity gość – Pani Jesień. Dzieci przygotowane na jej przyjście przyniosły tego dnia do przedszkola mnóstwo kolorowych darów jesieni, z których stworzyły „Jesienny kącik” w swojej sali. Powitanie nowej pory roku było też okazją do wspaniałych zabaw oraz wykonania jesiennych drzew.

Festyn Archeologiczny w Biskupinie -19.09.2018 r.

19 września 2018r. uczniowie z opiekunami wybrali się na Festyn Archeologiczny do  Biskupina. Tematem przewodnim był “ArcheoMarket czyli od wymiany po stragany”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stragany, bitwa wojów wczesnośredniowiecznych oraz targ niewolników a także walki gladiatorów którymi nadzorował Neron, w którego postać wcielił się jeden z opiekunów naszej szkoły. Po upalnym i pełnym wrażeń pobycie w prasłowiańskiej osadzie wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

Klasa III w "Krainie Orła Białego" -19.09.2018 r.

 Dnia, 19 września uczniowie klasy III wybrali się do Starego Gostynia. Tutaj w” Krainie Orła Białego” w pięknej scenerii malarsko rzeźbiarskiej wysłuchali legend związanych z historią państwa  polskiego oraz utrwalali symbole narodowe. Następnie po sporej dawce wiedzy  bardzo wesoło spędzili czas  podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz karmiąc zwierzęta gospodarskie. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

XXV Bieg Olimpijski w Racocie

   W XXV Biegu Olimpijskim w Racocie, który odbył się 15 IX 2018 r., wraz z obecnymi olimpijczykami wzięło udział około 2,5 tys. uczestników, a wśród nich 13 uczniów naszej szkoły. Jak co roku, trasa liczyła ok. 5 km. Po dotarciu do mety każdy otrzymywał upominek oraz dyplom, który brał udział w losowaniu cennych nagród (rowery, skuter itp.). Osoby chętne mogły dodatkowo zakupić losy (każdy wygrywał) i jedzenie. Dziewczynki i chłopcy z naszej szkoły po aktywnym spędzeniu sobotniego przedpołudnia, bogatsi o nowe doświadczenia i upominki (a nawet rower) wrócili do domu.

Wolontariuszki na festynie „BEZ BARIER”.

           Dnia 14.09.2018 roku wolontariuszki z naszej szkoły brały udział w przygotowaniu festynu dla osób niepełnosprawnych, który nosi nazwę „Bez barier”. Odbywa się on w ogrodzie klasztornym na Głogówku.
            Nasze uczennice przygotowywały stanowiska pracy dla uczestników, którzy malowali prace konkursowe, ustawiały stoły i krzesła. Pomagały przy rozdawaniu kawy, herbaty i ciasta. Bawiły się z osobami niepełnosprawnymi podczas zabaw towarzyskich.Po uroczystym zakończeniu wolontariuszki posprzątały cały teren, na którym wszyscy się bawili.
Dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Dziękuję!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r.

            3 września 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem pani Lidii Leśnej, uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.
Podczas akademii uczniowie piosenką i wierszami uczcili pamięć poległych podczas II wojny światowej. Nie  zabrakło również wesołych scenek z życia szkoły oraz skocznych piosenek i tańców.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która witając wszystkich po wakacjach szczególne słowa skierowała do najmłodszych, którzy pierwszy raz goszczą w murach naszej szkoły.Następnie przedstawiła grono pedagogiczne i przydział wychowawców do klas. Życzyła wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego, zwłaszcza ósmoklasistom, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpią do egzaminu.
Głos zabrał również ks.proboszcz Mirosław Nowak, który życzył dzieciom i rodzicom dobrego roku i zaprosił dzieci na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone z poświęceniem tornistrów w kościele.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali plan lekcji i wspominali zakończone właśnie wakacje.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - 22 .06.2018 r.

             22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.  Pani dyrektor Jolanta Gerowska podsumowała rok szkolny i wręczyła wyróżniającym się uczniom  świadectwa z biało-czerwonym paskiem, a także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. 
           Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas młodszych wystąpili z wesołym programem artystycznym pod kierunkiem pani Violetty Andrzejewskiej.Po uroczystości jeszcze chwila z wychowawcami, kwiaty, upragnione świadectwa i….. WAKACJE.  

Gostyński Mundial - 15.06.2018 r.

15 czerwca reprezentacja naszej szkoły skorzystała z zaproszenia MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ GOSTYNIA i zagrała w zorganizowanym przez nią “GOSTYŃSKIM MUNDIALU”. Losowanie rozstrzygnęło, że występowaliśmy jako POLSKA. Po ładnej, emocjonującej grze nasi chłopcy jeden mecz wygrali i dwa przegrali. Ostatecznie, zajmując trzecie miejsce w grupie uplasowaliśmy na piątym miejscu w całej imprezie.

Wycieczka rowerowa do Leszna - 14.06.2018 r.

14 czerwca chętni uczniowie z SP Gola mogli przyglądać się ciekawostkom naszej okolicy z wysokości siodełka rowerowego. Tym razem czterej odważni chłopcy z klasy siódmej i piątej przyglądali się światu na trasie Gola – Witoldowo – Łęka Wielka – Oporowo – Pawłowice – Nowa Wieś – Leszno i z powrotem. Po przejechaniu 60 kilometrów zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu planując następne rowerowe wypady.

Wycieczka do Moraczewa - 12.06.2018 r.

Dnia 12.06.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę autokarową do „Ranczo Marlena”           w Moraczewie. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duży ogród, a w nim wiele, wiele różnych zabawek i atrakcji. Była piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnie, domki, rowery i inne pojazdy oraz trampolina. Wszystko w otoczeniu roślin i zwierząt, wśród których dzieci spotkały kozy, lamy, kucyki, a nawet pawia, który dumnie pokazywał swój ogon. Wśród atrakcji znalazła się również przejażdżka bryczką, kucykiem oraz wesołymi świnkami.    A kiedy dzieci zgłodniały na stołach czekała na nich pyszna kiełbaska z grilla.

Był to wspaniały wyjazd, pogoda doskonała, dzieci z pewnością na długo zapamiętają wycieczkę. 

Warsztaty edukacyjne w Katarzynowie -12.06.2018 r.

Dnia  12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2 i 3 bardzo miło spędzili czas, ucząc się i bawiąc podczas warsztatów edukacyjnych w Katarzynowie. Dzieci w tym dniu odwiedzili Zagrodę Pszczółki Przyjaciółki. Poznali historię bartnictwa, rolę pszczół w środowisku,  sposób powstawania miodu.  Obejrzeli i omówili budowę ula  oraz pszczoły.  Z radością przymierzyli strój bartnika. Uczestniczyli w wirowaniu miodu i smakowali zdrowy, świeżutki miodzik na wafelku. Szukali również królowej w ulu obserwacyjnym. Wielką radość sprawiły dzieciom warsztaty edukacyjne podczas których samodzielnie wykonali świeczkę z plastra wosku, którą zabrali do domu razem z malutkim słoiczkiem miodu lipowego. Uczniowie mieli możliwość integracji podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu i wspólnym posiłku- kiełbaski z ogniska.

Piknik świetlicowy -6.06.2018 r.

Dnia 06.06.2018 r. urządziliśmy na świeżym powietrzu piknik świetlicowy. Dzieci przyniosły słodkości, owoce i picie, bo w tym dniu upał był duży. Każdy dzielił się z innymi. Tego dnia wiatr zdmuchiwał nasze ozdobne serwetki oraz puste kubki. Śmiechu i radości było dużo, bo przecież o to chodzi, aby dzieci były radosne i szczęśliwe.

Wycieczka rowerowa do Rokosowa -5.06.2018 r.

5 czerwca br. “czterech dzielnych, młodych mężczyzn z klasy piątej na swych wspaniałych, aluminiowych rumakach” wyruszyło ze szkoły w Goli na podbój świata. Po brawurowym zdobyciu zamku w Rokosowie i zajęciu ławeczki w okalającym go parku oraz uzupełnieniu kalorii w pobliskim sklepiku uznali, że pora wracać.
Trasa liczyła około 30 km. Opiekunem był Stanisław Leśny.

Konkurs z cyklu " Poznaj swoje środowisko" -5.06.2018 r.

5 czerwca 2018 r. odbył się kolejny konkurs z cyklu “Poznaj swoje środowisko” organizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Przyrodnicze “Borek”. W tym roku hasłem przewodnim była “Flora i fauna wielopolskich łąk i pastwisk”. W konkursie wzięli udział Maria Gbiorczyk kl.II, Stanisław Gbiorczyk kl.V i Piotr Gbiorczyk kl. VII. Wszyscy troje uzyskali bardzo wysoką punktację, a Piotr Gbiorczyk zdobył II lokatę.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie uczestniczyli w konkursie pod opieką pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej.

Gratulujemy sukcesów!

Bezpieczne wakacje - spotkanie - 4.06.2018 r.

    Dnia 4 czerwca 2018 r. funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Gostyniu spotkała się z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. 
     Przypomniała wszystkim zasady m.in. poruszania się po drogach, zachowania wobec osób obcych, korzystania z kąpielisk, zakazu przyjmowania środków odurzających.  Dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych.

Dzień Dziecka i Sportu -1.06.2018r.

1 czerwca 2018 r. z samego rana pani dyrektor Jolanta Gerowska złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta i dokonała otwarcia zawodów sportowych. Przez cały dzień wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych rywalizowali w sportowych zmaganiach. Nie zabrakło też zabawy i humoru, a na zakończenie pysznych lodów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" rozstrzygnięty-30.05.2018r.

30 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Kamińska z gostyńskiego oddziału KRUS, aby wręczyć nagrody laureatom tegorocznego konkursu plastycznego na etapie powiatowym pt.”Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy”. Do konkursu zakwalifikowało się  121 uczestników z 10 szkół powiatu gostyńskiego. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice klasy IV zajmując: Zuzanna Tomczak miejsce II w kategorii klas IV-VIII i Roksana Fechner III miejsce w kategorii klas IV-VIII.
Serdecznie gratulujemy !!!

 

Apel antytytoniowy -24.05.2018 r.

24 maja 2018 r. uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w  apelu antytytoniowym zorganizowanym przez panią pedagog Bożenę Walczak-Woźniak.  W trakcie apelu wysłuchali krótkiej pogadanki na temat “Dnia bez papierosa” oraz wysłuchali piosenki o niepaleniu wykonanej przez uczennice klasy VI, które zdobyły wyróżnienie na Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu w Kunowie. Natomiast uczniowie klasy IV  oraz przedszkolaki zaprezentowali piosenki o właściwym sposobie odżywiania się i sposobie  spędzania wolnego czasu na powietrzu.
W czasie apelu zostały ogłoszone wyniki konkursów :

– Palić, nie palić? – oto jest pytanie” dla uczniów kl. V: 
I miejsce: Zofia Nowicka, Wyróżnienia: Julia Pietrowiak, Jan Jańczak, Weronika Kaźmierczak

– Komiks antytytoniowy dla uczniów kl. IV
Wyróżnienia: Klaudia Filipiak, Julia Tomczak, Julia Kasztelan, Zuzanna Tomczak

Dzień Matki i Ojca -22.05.2018 r.

22 maja 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca.  W tym dniu rodzice, którzy licznie przybyli do  świetlicy w Goli dostali wspaniały prezent w postaci artystycznych popisów swoich dzieci. Były liczne piosenki, tańce , skecze
 i wiersze skierowane do rodziców i o rodzicach. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara.
Rodzice natomiast przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki - 17-18.05.2018 r.

17 maja 2018 r. uczniowie  klas IV-VII  wyruszyli na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.
Pierwszego dnia pomimo długiej podróży i ulewnego  deszczu, spacerowali nad brzegiem Wisły i zwiedzili Wawel. Drugiego dnia uczniowie odkrywali Rynek wraz z Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Zobaczyli również Bramę Floriańską i Barbakan. 
Następnie wszyscy udali się do Wieliczki, gdzie poznawali  historię kopalni soli oraz podziwiali jej piękno.
Dwudniowy wyjazd był bardzo udany.

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków w naszym przedszkolu - 17.05.2018 r.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Na początku imprezy dzieci obejrzały film pt.:  „Ruch to zdrowie” poznając różne sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego. Następnie nauczyły się piosenki zagrzewającej do biegu pt.: „Sprintem do maratonu”. Wszystkim uczestnikom wyjaśniono zasady, a następnie rozdano numery startowe. Przed biegiem obowiązkowa rozgrzewka, a potem każdy uczestnik usłyszał: „Start!”. 

Wszystkie dzieci ukończyły bieg, za co zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami. Łączny przebiegnięty dystans to: 3750 metrów.

Zabawa była wspaniała, nie zepsuła jej nawet pogoda, która tego dnia niestety nie dopisała.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych- 15.05.2018 r.

15 maja 2018 roku na stadionie OSIR w Gostyniu zorganizowano Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Dziewczynki i chłopcy reprezentujący szkoły naszego powiatu mieli do pokonania dystans około jednego kilometra. Awans do finału wojewódzkiego uzyskiwały trzy najlepsze osoby indywidualnie oraz najlepsza reprezentacja. Nasi uczniowie zajmując miejsca w środku stawki zakończyli rywalizację na tym etapie rywalizacji.

Wizyta u Biskupian w Krobi- 14.05.2018 r.

    Dnia 14 maja 2018 roku uczniowie klasy II i III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Ponad 15 dzieci pod czujnym okiem pani Magdy przygotowywały ciastka. Wyrabiały ciasto oraz wałkowały je i wykrawały kształtne ciasteczka. W czasie zajęć uczestnicy słuchali też opowieści o biskupiańskich zwyczajach i tradycji. Bardzo dobrze poznali strój biskupiański, jego poszczególne elementy. Poza pieczeniem ciastek dzieci malowały na płótnie wzory biskupiańskie oraz zwiedzały zabytkowy warsztat stolarski. Na zakończenie wizyty wszyscy z apetytem zjedli „swoje” ciasteczka.

Wizyta przedszkolaków w remizie strażackiej- 14.05.2018 r.

Dnia 14.05.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak każdego roku w maju,  udały się do remizy strażackiej w Goli. Przedszkolacy zostali zaznajomieni z wyposażeniem wozu strażackiego, uzyskali wiece cennych informacji na temat ratowania ludzi podczas pożaru czy wypadku samochodowego. Mogli też na chwilę wcielić się w rolę strażaka zakładając kask oraz pryskając wodą z węża strażackiego.

Konkurs "Wiem więcej o ziemi gostyńskiej" - 05.05.2018 r.

5 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń odbył się konkurs pt. “Wiem więcej o ziemi gostyńskiej.” Uczestniczy stanęli przed wyzwaniem odpowiedzenia na serię siedmiu pytań dotyczących wiedzy o regionie. Naszą szkołę reprezentowali Weronika Kaźmierczak, Jakub Nowicki, Zofia Nowicka, oraz Piotr Gbiorczyk. Po zaciętej rywalizacji jedna z reprezentantek – Weronika Kaźmierczak – zdołała zakwalifikować się do finału, zajmując ostatecznie 6 miejsce. Gratulujemy!

Gminny Konkurs Plastyczny pt." Zaprojektuj widokówkę z Gostynia" - 4.05.2018 r.

Dnia 4 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod tytułem ” Zaprojektuj widokówkę z Gostynia”. Celem organizatora konkursu było zachęcenie dzieci do przedstawienia w formie plastycznej ciekawych miejsc związanych z Gostyniem i najbliższą okolicą.

Uczennica klasy IV Roksana Fechner zdobyła nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Zofia Nowicka z klasy V i Zuzanna Ziółkowska z klasy VI otrzymały wyróżnienia.

Uczennicom gratulujemy sukcesów!

 

MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM -17.04.2018 r.

26 kwietnia 2018 roku reprezentacje dziewczynek i chłopców z naszej szkoły uczestniczyły w MISTRZOSTWACH POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM w Żytowiecku. Dzieci miały możliwość startować na nawierzchni tartanowej, co wyraźnie przyczyniło się do poprawienia swoich rekordów życiowych. Po podliczeniu punktów za cztery konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi (600m/1000m) wyłoniono drużyny, które uzyskały tytuł MISTRZA POWIATU w kategorii dziewczynek i chłopców. Niestety ten tytuł nie przypadł nam

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego -17.04.2018 r.

17 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W skład drużyny weszli: Julia Pietrowiak, Zofia Nowicka, Kacper Wojciechowski i Szymon Roszak.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak

Lekcja pokazowa z języka angielskiego - 30.04.2018 r.

30 kwietnia 2018 r. w ramach programu “Aktywna Tablica” odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego, którą przeprowadziła pani Anna Fortuniak.

Apel z okazji Święta Konstytucji 3-Maja - 30.04.2018 r.

30 kwietnia 2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-Maja. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pana Jakuba Majchrzaka w krótkich scenkach przypomnieli nam historię uchwalenia tego ważnego dla wszystkich Polaków dokumentu.

„Gostyniacy mają talent" -26.04.2018 r.

26 kwietnia 2018 r.  w sali Gostyńskiego Ośrodka Kultury “Hutnik” odbył się konkurs pt. “Gostyniacy mają talent”, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miejska.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II oraz Julia Babiarz i Sergiusz Grzemski. Uczestnikom gratulujemy talentów i życzymy wielu sukcesów.

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Światowy Dzień Książki -23.04.2018 r.

23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem pani Lidii Leśnej przygotowali i przedstawili krótki program artystyczny. W programie tym w zabawny sposób uczniowie przedstawili zachowania czytelników w bibliotece szkolnej, piętnując  jednocześnie  niewłaściwe postawy wobec czytelnictwa i dbałości o książki. W drugiej części spektaklu odbył się “Sąd” nad książką, w dobie powszechnej cyfryzacji zdawałoby się zupełnie niepotrzebnej. Całość przedstawienia dopełniła oprawa wokalno-muzyczna. Plakaty i instalację przygotowali uczniowie klasy VI i VII.

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Myślenie w cenie" -10.04.2018 r.

10.04.2018 r. po raz ósmy uczniowie klas VI-VII z terenu powiatu gostyńskiego rywalizowali w Powiatowym Konkursie Matematycznym “Myślenie w cenie”. W konkursie brało udział 30 uczniów, w tym trzech reprezentantów naszej szkoły: Piotr Gbiorczyk, Dawid Ruta oraz Bartosz Wojtkowiak.

Wycieczka przedszkolaków do Centrum Ogrodnictwa - 06.04.2018 r.

Dnia 06 kwietnia obie grupy przedszkolne odwiedziły CENTRUM  OGRODNICTWA NOWACCY w  celu poszukiwania pierwszych śladów wiosny, oraz zapoznania się z pracą ogrodnika. Właścicielka obiektu oprowadziła grupę po całym terenie centrum.Na początku podziwialiśmy drzewa i krzewy ozdobne, następnie obejrzeliśmy sklep z artykułami ogrodniczymi.
Ogromną radość sprawiło dzieciom przebywanie nad oczkiem wodnym z kaskadą. Kolejnym etapem było zwiedzanie szklarni w której pokazano nam na czym polega praca ogrodnika. Na koniec pobytu każdy uczestnik otrzymał  wybranego przez siebie bratka, którego samodzielnie posadził w swojej doniczce i zabrał go do domu.
Opiekunowie wycieczki wysiewali nasiona rzeżuchy, kopru i tymianku do doniczek, które zabrali do przedszkolnej sali w Goli.
    Dzięki uprzejmości i profesjonalnie przekazanej wiedzy przez właścicielkę obiektu, dzieci  poszerzyły swoją wiedzę z dziedziny ogrodniczej. Wycieczka przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.

Otwarta lekcja historii -09.04.2018 r.

Dnia 9 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole otwarta lekcja historii przeprowadzona w ramach projektu “Aktywna tablica”. Lekcję w której mogli uczestniczyć nauczyciele Gminy Gostyń przeprowadził pan Jakub Majchrzak.

 

Zajączek - 28.03.2018 r.

Jak każdego roku przed Wielkanocą, również i tym razem odwiedził dzieci w naszym przedszkolu Zajączek. Kiedy ”Starszaki” przyszły do przedszkola zauważyły, że nie ma ich koszyczków, które zostawiły na parapecie. U „Misiów” koszyczki zniknęły, gdy poszły umyć ręce. Przedszkolaki nie mogły doczekać chwili, kiedy znajdą swoje koszyki z nadzieją, że znajdą w nich smakołyki. Najpierw widziały zajączka przez okno, aż w końcu pojawiły się również koszyczki pełne wspaniałych słodkości i nie tylko. „Starszakom” zostawił je na placu zabaw, a „Misiom”, chyba ze względu na padający deszcz, wolał ukryć w różnych kątach sali.

Mali naukowcy - 27.03.2018

Co było pierwsze, jajko czy kura?
Dla przedszkolaków było to zupełnie nieistotne – do wspaniałej zabawy i eksperymentów wystarczyło im … jajko.

Dzieci z grupy „Misie” postanowiły zamienić się w naukowców i zbadać zachowanie jajka w wodzie. Okazało się, że opada ono na dno naczynia. Następnie każde dziecko dosypało do naczynia łyżkę soli i już po chwili jajko zaczęło się unosić, aż w końcu wypłynęło na powierzchnię. Nauczycielka wyjaśniła dzieciom dlaczego tak się dzieje, a następnie rozbiła jajko, by  wspólnie z dziećmi omówić jego budowę. Była to wspaniała zabawa pobudzająca zmysły i doskonała okazja do wyprawy w świat nauki.

Witamy Wiosnę -21.03.2018 r.

21 marca nadeszła wreszcie Kalendarzowa Wiosna. Cała społeczność szkolna z wielkim utęsknieniem czekała na ten dzień. Właśnie dzisiaj cała szkoła stała się wiosenna i kolorowa, a to za sprawą barwnych strojów jakie dzisiaj włożyli wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Mimo zimna za oknem pojawiły się bociany i żabki, kolorowe kwiaty i wiele innych wiosennych oznak. 
W tym dniu przedszkolacy przygotowali wiosenne stroiki i maszerowali z nimi przez całą Golę, by wszyscy wiedzieli, iż nadeszła Wiosna.

Natomiast uczniowie podczas dużej przerwy z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  urządzili wiosenne zabawy. Były zagadki o tematyce wiosennej, konkurs na najładniejszy strój, zabawy zręcznościowe. Na zakończenie wyłoniona została Królowa i Król Wiosny. Ta para zdecydowanie rozprawiła się z Marzanną i wysłała ją za “Siódme Morze” do królestwa Zimy.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej -20.03.2018 r.

     Dnia 16 i 20 marca 2018 r. odbyły się pogadanki w kl. II-VII i w oddziałach  przedszkolnych na temat tego, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Pogadanki połączone były z instruktażem prawidłowego szczotkowania zębów. Swoje umiejętności w tym zakresie przećwiczyły przedszkolaki.
Pamiętajcie- profilaktyka zdrowia jamy ustnej sprawia, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi!

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Recytatorski -20.03.2018 r.

W marcu uczniowie kl. II wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Recytatorskim: “Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja”. Komisja szkolna wyłoniła prace 6 uczniów, które zostały wysłane na konkurs. Były to prace: Nikodema Banaszaka ,Wiktorii Borowskiej , Marii Jańczak, Marii Nowak , Leny Urbaniak i Bartosza Uzarskiego. Podsumowanie konkursu odbyło się 20 marca 2018 r. w Bibliotece Miejskiej w Gostyniu. Komisja konkursowa wyróżniła prace 2 dzieci. Wyróżnienie otrzymała praca: Leny Urbaniak i Wiktorii Borowskiej. Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali upominki i gratulacje.

"Ferie Zimowe 2018" 15.02.2018 r.

   15 lutego uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wycieczce szkolnej do Poznania, w ramach programu gminy Gostyń “Ferie Zimowe 2018”. Pierwszą atrakcją był seans filmu z cyklu “Gwiezdnych Wojen”. Po zakończeniu projekcji uczniowie udali się do Muzeum Etnograficznego. Tutaj czekały na nich przyciemnione sale z interesującymi skarbami z całego świata, takimi jak laska runiczna ze Szwecji, rytualna urna Majów czy strój szamana z Mali. Po pełnym wrażeń popołudniu wszyscy wrócili zadowoleni do domu.

Mistrzostwa Powiatu w Grze w Warcaby -05.03.2018 r.

 5 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starej Krobi rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU W GRZE W WARCABY. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy okazali się najlepsi w mistrzostwach szkoły: Jan Jańczak, Milena Bartkowiak i Zofia Nowicka. Po rozegraniu serii pojedynków wyłoniono najlepszych warcabistów wśród dziewcząt i chłopców szkół podstawowych powiatu gostyńskiego. Z naszej reprezentacji najlepiej uplasowała się Zosia Nowicka zajmując szóste, punktowane miejsce.

Dzień Kobiet -08.03.2018 r.

8 marca był wyjątkowym dniem dla dziewczynek z najmłodszej grupy przedszkolaków. Podczas, gdy one poświęcały się wesołej zabawie, chłopcy w sekrecie przygotowywali dla nich upominki – papierowe bukieciki kwiatków. Wszyscy bardzo się starali, aby sprawić przyjemność swoim koleżankom. Po wykonaniu prezencików odśpiewali dziewczynkom „Sto lat”, wręczyli im także upominki przygotowane przez rodziców. Pomimo tego, że dzień był świętem dziewczynek, chłopcy również nie odeszli do domów z pustymi rękami – wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

W całej szkole ten dzień był wyjątkowy. Dziewczynki i Panie obdarowane zostały kwiatami, drobnymi upominkami a przede wszystkim gorącymi życzeniami od męskiej części szkolnej społeczności.

III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu -28.02.2018 r.

Dnia 28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. E. Bojanowskiego w Kunowie odbył się III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę  reprezentowały dwa zespoły:
” Kabaretki” w składzie : Julia Babiarz, Oliwia Banaszak, Wiktoria Bartkowiak, Nikola Zielińska, Zuzanna Ziółkowska, uczennice kl. VI
” I Zdrowie” w składzie: Milena Bartkowiak, Roksana Fechner, Klaudia Filipiak, Marcel Tomczak, Zuzanna Tomczak, uczennice i uczeń klasy IV.

W konkursie wzięli udział  przedstawiciele 9 szkół, którzy zaśpiewali łącznie 15 utworów. Wszystkie utwory przekazywały treści prozdrowotne, zachęcały dzieci i dorosłych do odpowiedniego odżywiania, rzucenia nałogów, wprowadzania zdrowych nawyków na co dzień.
Zespół “Kabaretki” otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

Gratulujemy!!!

Rekolekcje Wielkopostne -26-28.02.2018 r.

     W dniach od 26-28.02.2018r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.
Prowadził je ks. Grzegorz Robaczyk proboszcz z kościoła pw. św. Kazimierza w Lesznie. Mówił przede wszystkim o Wielkim Poście ( Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale), Wielkanocy, Eucharystii i Pokucie. Nauczył dzieci kilku piosenek z gestami. Dzieci w drugim dniu rekolekcji przedstawiły przygotowane przypowieści biblijne o ,,Synu marnotrawnym, Zagubionej drachmie i Królestwie niebieskim”. W trzecim dniu szliśmy Drogą Krzyżową. Dzieci wraz z kapłanem odczytały stacje i rozważały każdą z nich. Szczególnie jedna ze stacji utkwiła ks. Grzegorzowi w pamięci, która mówiła o ptakach lecących przez morze, które w swoich dzióbkach mają niewielkie gałązki. Zastanawiano się dlaczego? Wtedy zauważono, że te Boże stworzenia znużone wielogodzinnym lotem , rzucają gałązkę na powierzchnię wody i na niej siadają i odpoczywają, a potem dalej kontynuują swoją wędrówkę. Na zakończenie ks. Grzegorz przygotował dla dzieci niespodziankę w formie podróży przez kontynenty. Każde przebrane dziecko utożsamiało dany kontynent. Było dużo zabawy i śmiechu. W formie podziękowania za ciekawe rekolekcje dzieci wręczyły kapłanom piękne kwiaty i życzyły owocnej pracy duszpasterskiej.

HALOWE MISTRZOSTWA GMINY GOSTYŃ W PIŁCE NOŻNEJ -02.2018r.

W czasie ferii zimowych, tradycyjnie już zorganizowano HALOWE MISTRZOSTWA GMINY GOSTYŃ W PIŁCE NOŻNEJ. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-5 szkół podstawowych, klasy 6-7 szkół podstawowych oraz klasy 2-3 gimnazjów. Nasza młodsza reprezentacja (po szczęśliwym losowaniu grup) wywalczyła pierwsze miejsce w grupie i przegrała mecz finałowy. Zaowocowało to zajęciem ostatecznie drugiego miejsca i uzyskaniem tytułu WICEMISTRZA GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Starsza reprezentacja w wyniku losowania trafiła do grupy z dużymi szkołami z Gostynia. Po przegraniu trzech meczów w grupie zajęła siódme miejsce.

" Jaś i Małgosia na tropie, czyli program domowych detektywów" - 08.02.2018 r.

Uczniowie klasy 5 realizują program antyalkoholowy  “Jaś i Małgosia na tropie, czyli program domowych detektywów”. Pierwsze zajęcia były integracyjne. Rozpoczęły się od zabawy i wspólnego tkania “pajęczej sieci”.

Bal przebierańców- 09.02.2018 r.

Dnia, 9 lutego uczniowie kl II i III spotkali się na balu przebierańców. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne i bardzo pomysłowe stroje. Następnie z radością przestroiły salę lekcyjną oraz zadbały o poczęstunek i wspaniałą zabawę . Przy dźwiękach największych polskich i zagranicznych przebojów oraz licznych konkursów, dzieci miło spędziły czas poznając siebie wzajemnie oraz zacieśniając przyjaźnie. W tym dniu emocji, radości i śmiechu nie brakowało.

Wycieczka do Wrocławia -08.02.2018 r.

  Dnia 8 lutego uczniowie klasy 2, 3 i 4 udali się  na wycieczkę do Wrocławia. Tam podziwiali panoramę miasta z najwyżej położonego punktu widokowego w Polsce. Zlokalizowany jest on na 49 piętrze na wysokości ponad 200 metrów w Sky Tower. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na stadion, by tam odkrywać niesamowite budowle z klocków lego. Dzieci miały również możliwość wykazania się umiejętnościami  i samodzielnie układały wspaniałe konstrukcje.

Konkurs Mam Talent -07.02.2018 r.

7 lutego w szkole odbył się konkurs Mam Talent. Przygotowania, pod okiem p. Lidii Leśnej, trwały dwa miesiące. Zgłosiło się dwudziestu uczestników prezentujących swoje zdolności i umiejętności w różnych dyscyplinach:
Taniec: Julia Pietrowiak, Mateusz Kaźmierczak, Weronika Kaźmierczak,Weronika Walczak,
Piosenka: Julia Babiarz, Magdalena Kubiaczyk, Kamila Kaźmierczak, Milena Bartkowiak, Nikola Zielińska, Wiktoria Bartkowiak
Sport: Kacper Wojciechowski, Dawid Roszak, Oliwia Banaszak
Inscenizacje: Piotr Gbiorczyk, Roksana Fechner, Zuzanna Tomczak, Szymon Kaźmierczak, Dawid Uzarski
Tabliczka mnożenia: Kinga Poznańska
Po długich obradach jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Gerowska, Pani Jolanta Sowińska, Pani Bożena Walczak – Woźniak przyznało:
I miejsce – Julia Babiarz, Julia Pietrowiak, Kacper Wojciechowski, Dawid Roszak
Wyróżnienia: Oliwia Banaszak, Mateusz Kaźmierczak, Kinga Poznańska, Magdalena Kubiaczyk, Kamila Kaźmierczak

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze od sponsora i upominki.

Mistrzostwa Szkoły w Grze w Warcaby oraz Mistrzostwa Szkoły w Grze w Tenisa Stołowego-01.2018r.

W grudniu 2017 roku zgłosiło się ponad 20 osób, aby zagrać w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W GRZE W WARCABY. Mistrzostwa przeprowadzono w ten sposób, że każdy uczestnik musiał zagrać z każdym. Po rozegraniu wszystkich pojedynków ustalona została końcowa klasyfikacja:

Chłopcy:
1. Stanisław Gbiorczyk