Szkoła Podstawowa
im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego
w Goli

Archiwum wydarzenia szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r.  uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.  Klasy młodsze spotkały się w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami. Tam nauczyciele podumowali całoroczną pracę i wręczyli długo wyczekiwane świadectwa i nagrody. 
O godzinie 9.30 w sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Fortuniak przedstawili krótki program artystyczny.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która życząc sukcesów na kolejnych etapach edukacji wręczyła świadectwa i nagrody. Podziękowała również rodzicom za wieloletnią współpracę i angażowanie się w życie szkoły.

Przekazanie sztandaru szkoły - 16.06.2021 r.

Dnia 22 czerwca 2021 r. uczniowie klasy ósmej uroczyście przekazali sztandar szkoły kolegom i koleżankom z młodszych klas.

Wycieczka do Hermanowa - 16.06.2021 r.

Dnia 16 czerwca uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę integracyjną do Hermanowa. W programie były wyścigi rzędów z wykorzystaniem takich atrybutów jak: narty wieloosobowe, spodnie potrójne, mega buty, worki. Następnie był przygotowany paintball łuczniczy, mega piłkarzyki, sumo/gladiatorzy, bramka celnościowa, mega dart, gra terenowa „Bitwa Plemion”. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Opiekunami były panie Lidia Leśna i Anna Fortuniak.

Wycieczka do Osiecznej - 11.06.2021 r.

Dnia 11 czerwca 2021 r.  przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Osiecznej.  Tam podczas warsztatów edukacyjnych poznawali zawód młynarza i piekarza. Dzieci miały okazję zobaczyć stary młyn  oraz samodzielnie piekły  pyszne bułeczki.

Nabór do ZHP -02.06.2021 r.

Osobą do kontaktu w sprawie Drużyny Harcerskiej jest Pani Kasia Mołczyńska, nr tel. 783069900.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego-01.06.2021 r.

Pierwszego czerwca tradycyjnie w naszej szkole zostały zorganizowane dla uczniów gry i zabawy oraz Bieg Patrona Szkoły.
Po uroczystym rozpoczęciu przez panią Dyrektor Jolantę Gerowską DNIA DZIECKA I DNIA SPORTU SZKOLNEGO nastąpiło przedstawienie zasad tej imprezy przez pana Stanisława Leśnego. Nadrzędnym celem był aktywny udział wszystkich dzieci w wesołej rywalizacji między zespołami klasowymi. Po wyłonieniu mistrzów szkoły w sześciu konkurencjach biegowych rywalizowano w następujących grach i zabawach:
-Pogoń za balonem,
-Wyścig z rozkładaniem namiotu,
-Zabawa z „szaloną stokrotą”,
-Gra w piłkę nożną na wesoło,
-Przeciąganie liny,
-Traf w cel.
Dodatkową atrakcją był słodki upominek i soczek ufundowane przez Radę Rodziców.

1 czerwca 2021 r. odbył się również ostatni etap konkursu czytelniczego dla klas I-III pt. ” Z Tuwimem za pan brat”

W konkursie zwyciężyły :

I miejsce Aleksandra Pasieracka
II miejsce- Julia Rybakowska
III miejsce Amelia Dudziak

 

Klasyfikacja uczniów po Biegu Patrona:

klasa 1

1 miejsce – Franek Kubiak
2 miejsce – Igor Wolniewicz
3 miejsce – Julka Rybakowska

klasa 2 i 3

1 miejsce – Zosia Kaźmierczak
2 miejsce – Wojtek Kaźmierczak
3 miejsce – Oleg Grześkowiak

klasa 5 i 6 dziewczynki

1 miejsce – Marysia Nowak
2 miejsce – Wiktoria Idkowiak
3 miejsce – Marysia Jańczak

klasa 5 i 6 chłopcy

1 miejsce – Dawid Roszak
2 miejsce – Mateusz Kaźmierczak
3 miejsce – Filip Witkowski

klasa 7 i 8 dziewczynki

1 miejsce – Weronika Kaźmierczak
2 miejsce – Julia Pietrowiak
3 miejsce – Klaudia Filipiak

klasa 7 i 8 chłopcy

1 miejsce – Szymon Roszak
2 miejsce – Szymon Kaźmierczak
3 miejsce – Stanisław Gbiorczyk

Wycieczka rowerowa do Belęcina i Rokosowa -25 i 27.05.2021 r.

25 i 27 maja chętni uczniowie naszej szkoły wykorzystali swój wolny czas aby pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego spalić trochę kalorii, poprawić swoją kondycję, pobawić się z rówieśnikami i utrwalić zasady ruchu drogowego. To wszystko można było osiągnąć na wycieczce rowerowej do miasteczka rowerowego w Belęcinie i wyprawie do Rokosowa.

Nowa forma wsparcia dla dzieci i młodzieży -20.05.2021 r.

 Nowa forma wsparcia dla dzieci i młodzieży, czyli terapiach indywidualnych i rodzinnych w ramach realizacji programu „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją”.-22 .04.2021 r.

”Dzień Ziemi"-22 .04.2021 r.

22 kwietnia to bardzo ważna data dla naszej planety. Na całym świecie obchodzony jest wtedy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy I uczcili to wyjątkowe święto podczas zajęć rozmawiając o ważnych kwestiach dotyczących dbania o środowisko. Poza teorią, pokazali też w praktyce, że Ziemia jest dla nich ważna. Każdy na swój własny sposób pomaga planecie i dba  o nią, czego dowodem jest poniższa galeria.

” Zajączek w przedszkolu 31.03.2021 r.

Wesołego zająca co śmieje się bez końca,
Szczerbatego barana co beczy od rana,
Pisanek w koszyku
I mokrego ubrania  w dzień polewania.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na niespodziankę przygotowaną przez  „zajączka”, który ich nie zawiódł. Dzieci szukały swoich przystrojonych koszyczków z prezentami na placu zabaw. Biegały i szukały je w najróżniejszych zakamarkach.  Radości było co niemiara. Bardzo dopisała pogoda. Dzieci  w podziękowaniu za niespodzianki wyrecytowały wierszyki o świętach wielkanocnych, które nauczyły się przygotowując do tego wesołego  dnia.

Powitanie Wiosny w przedszkolu 22.03.2021 r.

Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat                                                                           gdy go w górę wznosi zielenieje świat !

Marzec kończy zimę i zwiastuje upragnioną  wiosnę . Na zajęciach przedszkolaki do tego dnia przygotowywały się od dawna. Siały rzeżuchę, malowały Marzannę, wykonywały motylki z bibuły, nauczyły się piosenki „ Maszeruje wiosna”… Wszystko to na jej powitanie. W ostatnim dniu wykonały kolorowe  gaiki.  Z zaangażowaniem przystrajały gałązki  wstążeczkami z bibuły oraz kwiatkami. Gdy wyszły na przemarsz wokół przedszkola ochoczo śpiewały, wznosiły okrzyki ” Precz zimo zła ” oraz głośno  grały na instrumentach perkusyjnych.  W ten sposób pragnęły pokazać wiosence, że na nią czekają  z utęsknieniem.

Powitanie Wiosny i Zajączek w szkole – 19.03.2021 r.

W tym roku ze względu na nadchodzące  obostrzenia pandemiczne, trochę wcześniej szukaliśmy nadchodzącej Wiosny. Uczniowie klas I-III ,  19 marca 2021 r.  zebrali się na boisku szkolnym, by tańcem  i piosenką przywołać nadchodzącą wiosnę. Pogoda niestety sprawiła nam psikusa i zamiast ciepłych promieni słonecznych, tego dnia wiał silny wiatr a nawet padał śnieg. Jak widać zima nie chce odchodzić, pomimo naszych starań.
Natomiast miłą niespodziankę sprawił uczniom zajączek wielkanocny, który zapewne słysząc komunikaty o rozpoczęciu zdalnego nauczania, pospieszył się i przyszedł w ostatnim dniu nauki w szkole.  

Dzień Kobiet – 08.03.2021 r.

8 marca br. obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Chłopacy z kas I-III przygotowali dla swoich koleżanek drobne upominki oraz niespodzianki w postaci zabaw i gier.  Również panowie  pracujący w szkole nie zapomnieli o święcie kobiet i od samego rana wraz z kwiatami złożyli  wszystkim paniom serdeczne życzenia.

Szkolny konkurs Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej – 05.03.2021 r.

Nasza szkoła uczestniczy w profilaktycznym „Programie dla szkół” w ramach, którego uczniowie otrzymują porcje warzyw i owoców oraz mleko. Poza tym realizujemy też inne działania na rzecz rozwijania świadomości uczniów i motywowania do zdrowego odżywiania. Jednym z nich było zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”. Uczniowie klas I-V mieli wykonać przestrzenne piramidy, pamiętając o odpowiednim ułożeniu poszczególnych pięter. Kryteriami branymi pod uwagę była też pomysłowość, czy wkład włożony w wykonanie. Wpłynęło bardzo dużo wspaniałych prac.
Oto wyniki:
I miejsce             Wiktoria Michalska – kl. III
II miejsce            Wiktoria Seiler – kl. I
III miejsce           Aleksandra Pasieracka -kl. I

 

Wyróżnienia:

Dominika Urbaniak, Dawid Gron, Hubert Bartkowiak.
Komisja uznała jednak, że wszystkie prace zasługują na uwagę, dlatego nagrodzono dyplomami i upominkami także pozostałych wykonawców piramid:  Franciszka Kubiaka, Julię Rybakowską, Igora Wolniewicza, Sylwestra Wróblewskiego, Wiktora Bartkowiaka, Nadię Marciniak, Dominikę Zimlińską, Olega Grześkowiaka, Dagmarę Rutę, Katarzynę Słomińską.

 

Gratulujemy pomysłowości i chęci działania

Gminny konkurs piosenki o zdrowiu – 1.03.2021 r.

Dnia 23.02.2021r. odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu piosenki o zdrowiu. Kandydaci musieli wykazać się, nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale również aktorskimi i tanecznymi. Z oddziału przedszkolnego zaprezentował się zespół w składzie: Jadzia Beczkowiak, Hania Pasieracka, Marcelina Rybakowska, Kornelia Idkowiak śpiewając piosenkę „Bal jarzynowy”, natomiast ze szkoły podstawowej obejrzeliśmy dwie grupy w składzie: Dagmara Ruta, Dominika Urbaniak, Sylwester Wróblewski w autorskiej piosence: „Rusz się ze mną”,
Wiktoria Seiler, Aleksandra Pasieracka, Julia Rybakowska, Franciszek Kubiak, Igor Wolniewicz w autorskiej piosence: „Nasza klasa jest zdrowa”.

Dnia 01.03.2021 r. rozstrzygnięto konkurs na etapie gminnym, a jego laureatami w grupie klas I-III zostali nasi uczniowie z grupy „Rokowe dziewczyny”. Wiktoria, Ola, Julka, Franek oraz Igor zajęli I miejsce, pokonując talentem swoich rywali.

Serdecznie wszystkim gratulujemy odwagi i talentu!!!

Dosięgnij gwiazd i rozwijaj swoje pasje!!! – 1.03.2021 r.

Dosięgnąć gwiazd może każdy realizując swoje marzenia. Wcale nie chodzi o to, by uczęszczać do najlepszych szkół w miastach wojewódzkich wspieranych przez ośrodki akademickie. Niewątpliwie uczniowie z tak zwanej prowincji potrafią rywalizować z najlepszymi z polskich i europejskich szkół. Wystarczy, pasja i chęć osiągnięcia sukcesu. Każdy z Was, Wasz kolega czy koleżanka z ławki może być laureatem konkursu, olimpiady, turnieju jeżeli tylko w siebie uwierzy.
Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, walczy jak równy z równym w konkursie CANSAT organizowanym przez Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej. W przeciągu sześciu miesięcy od podstaw budują sondę łazika. Tym samym rozwijają zainteresowania, poszerzają wiedzę i nabywają nowe kompetencje techniczne. Zdobywają doświadczenia i w końcu rywalizują na najwyższym światowym poziomie.

To Oni: Dawid Betka, Kacper Grobelny, Mikołaj Koralewski, Mikołaj Krzyżostaniak, Piotr Skoracki, wspierani przez swoich nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020 ,zrzucili podczas finałów ogólnopolskich swoją pierwszą sondę kosmiczną. Jeżeli dostaną się po raz drugi do ogólnopolskich finałów, to w marcu 2021 planują wystrzelić model łazika marsjańskiego zdolnego poszukiwać śladów wody. Nie opuści on co prawda orbity Ziemi, ale po osiągnięciu zadanej wysokości 3-5km opadnie na spadochronie i zasymuluje warunki marsjańskie na Pustyni Błędowskiej.

Skrót z prac w tegorocznej edycji konkursu

https://youtu.be/5eMVS9Up0WM

Bądź jak najlepszy w tym co robisz i nie zrażaj się porażkami. Bo życie to przecież przechodzenie od porażki do porażki bez tracenia entuzjazmu. Daj z siebie wszystko i osiągnij szczyty swoich możliwości, jak członkowie drużyny Starliner, rywalizujący w zmaganiach Cansat!!!

Smak sukcesu : finały ogólnopolskie w roku szkolnym 2019/2020 na lotnisku w Lesznie w dniu 22. 07.2020.
https://www.youtube.com/watch?v=-VeFvHLK2VU  

"Co robię codziennie dla zdrowia? " – 04.03.2021 r

W lutym 2021 roku pedagog wspólnie z wychowawcami klasy I, III i VII  przeprowadzili w szkole konkurs oświatowo – zdrowotny  pt. „Co robię codziennie dla zdrowia?” Podsumowanie konkursu odbyło się 4 marca 2021 roku. Nagrody z rąk pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej odebrali uczniowie klas I – III, natomiast laureatce  konkursu z kl. VII Roksanie  Fechner nagroda zostanie przekazana  w terminie późniejszym.
Gratulujemy!

Wyniki konkursu plastycznego „Co robię codziennie dla zdrowia?”

W kategorii kl. I- III

I miejsce: ex aequo
Aleksandra Pasieradzka, kl. I
Julia Rybakowska, kl. I

II miejsce: ex aequo

Dagmara Ruta, kl. III
Dawid Gron, kl. II

III miejsce: ex aequo

Dominika Zielińska, kl. III
Wiktoria Michalska, kl. III
Wiktoria Seiler, kl. I

Wyróżnienia: Oleg Grześkowiak, kl. III, Nadia Olejniczak, kl. III, Hubert Bartkowiak, kl. III, Amelia Dudziak, kl. II, Dominika Urbaniak, kl. I.

W kategorii kl. V- VIII

I miejsce

Roksana Fechner, kl. VII

"Konkursowy Dzień Przyjaźni" – 15.02.2021 r.

Dnia, 15 lutego w przedszkolu odbył się „Konkursowy Dzień Przyjaźni.”Dzieci uczestniczyły w konkursach rozwijających sprawność fizyczną, spostrzegawczość oraz myślenie . Budowały wieże z pudełek, pokonywały ciekawe tory przeszkód oraz ćwiczyły pamięć podczas zapamiętywania sposóbu ułożenia zabawek. Za prawidłowo wykonane zadania wszyscy otrzymywali super nagrody ufundowane przez rodziców . Wszystkie dzieci od dwulatka do pięciolatka wspaniale sobie poradziły.

Walentynki– 12.02.2021 r.

W Walentynki dzieci z oddziału przedszkolnego tańczyły  z balonami, z serduszkami a następnie  przystąpiły do wykonania serduszek dla koleżanek  kolegów z grupy oraz członków  rodziny. Wszyscy bawili się doskonale. 

Tłusty czwartek - "Dzień pączka" – 11.02.2021 r.

W przedszkolu,  11 lutego 2021 r. odbyła się impreza z okazji tłustego czwartku, czyli Dnia pączka. Trójka klasowa rodziców zadbała o słodkości, a dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Wszyscy świetnie się bawili i zajadali ze smakiem.

Również dzieci z klas I-III obchodziły tradycyjnie Tłusty Czwartek.  Pomimo , iż wszyscy wiedzą , że należy unikać słodyczy i zdrowo się odżywiać, dzisiaj na śniadanie uczniowie  przynieśli pączki, które zajadali z wielkim apetytem!

„MOŻNA INACZEJ - NIE HEJTUJĘ” – 17.12.2020

   W listopadzie i w grudniu 2020 roku w naszej szkole zostały realizowane zdania związane z profilaktyką zjawiska hejtu w sieci. Zadania zawarte zostały  w scenariuszu inicjatywy profilaktycznej sporządzonego na konkurs gminny pt. „Można inaczej – nie hejtuję”.
Szkoła została doceniona za udział w konkursie (otrzymano dotację na zakup nagród).

Uczniowie klas V – VIII aktywnie włączyli się w realizację zadań, m. in. w tworzenie zasad antyhejtowych. Nagrodzono  indywidualne opracowania zasad przez uczniów:

– Zuzanny Tomczak, kl. VII  ( praca poniżej)
– Klaudii Filipiak, kl. VII
– Roksany Fechner, kl. VII
– Kacpra Wolniewicz, kl. VII
– Dawida Gagawuzis, kl. V
– oraz prezentację PowerPoint Roksany Fechner i Klaudii Filipiak – uczennic kl. VII;

Można inaczej nie-hejtuję! 

1.      Nie pisz wulgaryzmów.
2.      Zastanów się zanim odpowiesz na hejterski komentarz.
3.      Nie odpowiadaj agresją na agresję.
4.      Nie lajkuj, nie udostepniaj hejterskich komentarzy.
5.      Jeśli możesz kasuj nieodpowiednie komentarze.
6.      Zgłaszaj hejt.
7.      Odróżniaj hejt od krytyki.
8.      Blokuj osoby hejtujące.
9.      Nie rezygnuj z tego co robisz.
10.  Jeśli możesz nie zwracaj na takie komentarze uwagi.
11.  Jeśli nie możesz poradzić sobie z hejtem powiedz komuś o tym lub
zadzwoń na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży :116 111

 Wyróżniono również pracę grupową uczniów klasy VIII


   Nie Hejtuj!
Traktujemy innych tak, jak my chcielibyśmy być traktowani.
Zawsze idziemy po pomoc do osoby dorosłej.
Gdy widzimy w otoczeniu hejt- REAGUJEMY!
Zachowujemy spokój.
Mówimy komuś o tym.
Zgłaszamy sprawę na policję.
Nie zostawiamy ludzi, którzy są „hejtowani”.
Pocieszamy osoby w potrzebie.
Nie hejtujemy i tym zyskujemy przyjaciół.
Nie przechodzimy obojętnie wobec osoby dotkniętej hejtem.
Nie hejtujmy, pomyślmy jak się z tym możemy czuć.
Pamiętajmy: Gdy nie chcesz się zwierzyć najbliższym, to możesz zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. 

Dzieci z klas I – III wykonały emotikonki przypominające o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Nagrodzono trzy prace:
– Nadii  Marciniak, kl. III
– Katarzyny Słomińskiej, kl. III
– Amelii Dudziak, kl. I

Magiczny czas” – 06.12.2020

SIWA BRODA  I  SPODNIE NA SZELKACH,
CIEPŁE BUTY  I CZAPKA  CZERWONA,
JUŻ ZACZYNA  PAKOWAĆ  PREZENTY
I  ZA CHWILĘ PRZYJEDZIE TU DO NAS.”

Dzieci z oddziału przedszkolnego  z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniach do zbliżających się świat. Napisały list do Mikołaja,  włożyły go do pięknie zaadresowanych kopert, a następnie wrzuciły je do magicznej skrzyneczki.  Okazało się, że listy zostały zabrane przez Mikołaja  gdyż puste koperty podrzucone zostały na placu zabaw.  Radości było co nie miara, gdy dzieci je znalazły. Odbyło się również  Piernikowe Święto. Tego dnia w czerwonych  czapeczkach wspólnie lukrowaliśmy pierniczki i ozdabialiśmy kolorowymi posypkami śpiewając piosenki świąteczne oraz recytując wierszyk „Choinka”. Okna w sali również zmieniły swój wystrój. Tym razem przystrojone zostały własnoręcznie pomalowanymi  choineczkami. Ponieważ wszystkie przedszkolaki bardzo się starały odwiedził nas Święty Mikołaj. Najpierw zobaczyliśmy go za oknem, gdy spacerował po boisku. Radość była ogromna. Mikołaj z dziećmi porozmawiał, rozdał niespodzianki: słodycze oraz zabawki do przedszkola, wziął  na kolana i kazał przeskoczyć przez laskę. To był magiczny czas, a radości było całe mnóstwo. Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

SPRAWOZDANIE Z AKCJI „MIKOŁAJ 2020” – 06.12.2020

       Kolejna nasza akcja „Mikołaj 2020” zakończona. Pomimo trudności organizacyjnych uczniowie naszej szkoły przygotowali paczki żywnościowe oraz paczki ze środkami higienicznymi. W skład paczek żywnościowych wchodziły ciastka, czekolady, wafelki, cukier, herbata oraz kawa. W paczkach „higienicznych” znalazły się mydła, szampony, pasty do zębów, chusteczki higieniczne oraz gąbki.
       Upominki zostały przekazane do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Dalej pracownicy PCPR, zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

    Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chętnie przyłączyli się do tego zadania, za Wasze dobre serca.

Mój szczęśliwy świat – 02.12.2020

Dzieci pięcioletnie z oddziału przedszkolnego miały możliwość  wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pod nazwą „ Mój szczęśliwy świat”. Zadanie było realizowane w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod nazwą „Parasolka zaufania”. Prace wykonała dwójka dzieci : Antonina Bartkowiak oraz Julia Michalska. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe oraz gratulacje od dyrektora szkoły i wychowawcy. Zapraszamy do galerii.

Andrzejki u przedszkolaków – 30.11.2020

Andrzejki to wesoła impreza w której również uczestniczyły przedszkolaki . Ten dzień spędziliśmy na  tańcach, pozowaliśmy w maskach i uczestniczyliśmy w różnorodnych wróżbach.  Losowaliśmy serduszko z przepowiednią, przekłuwaliśmy serca z imionami chłopców oraz dziewczynek, ustawialiśmy buty do wyjścia. Były też wróżby ukryte pod  trzema kubeczkami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku . Mamy nadzieje, ze wszystko się spełni. Zapraszamy do galerii.

Pomagamy zwierzętom ze Schroniska " Noe" – 06.11.2020

Jak co roku, w naszej szkole w miesiącu październiku, prowadzona była zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska „Noe” w Dalabuszkach.
W tym roku zbieraliśmy karmę przede wszystkim dla kotków.  Nie zapomnieliśmy jednak i o pieskach. Dla nich również  znalazły się pyszne smakołyki.  Niestety ze względów epidemicznych nasi uczniowie nie mogli osobiście przekazać karmy. Znaleźliśmy jednak rozwiązanie i karma dotarła do naszych milusińskich.

„Ślubujemy” – 06.11.2020

Dnia 6 listopada 2020 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.
Ślubowanie to piękna i stara tradycja, lecz w tym roku ze względów bezpieczeństwa zabrakło na niej rodziców i pełnej sali znamienitych gości. Nie odebrało to jednak ani powagi, ani radości i wyniosłości, tak ważnej chwili w życiu każdego ucznia.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów, musieli najpierw udowodnić, że są na to gotowi. Odświętnie ubrani przedstawili piękny i wesoły program artystyczny, a następnie bardzo przejęci przyjęli pasowanie z rąk Pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej. Tym aktem pierwszoklasiści zostali włączeni do naszej wielkiej, szkolnej rodziny. A tradycji stało się zadość po wypiciu przez wszystkie dzieci soku z cytryny. 

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki i kolorowe kuferki z niespodziankami.
            Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego w Goli w życzymy sukcesów w nauce i radości w odkrywaniu świata.

„Dzieci wolne od przemocy” – 30.10.2020

Dziecko, które doświadczyło w swoim życiu przemocy czuje się niezrozumiane, skrzywdzone i samotne. Takim uczuciom stanowcze NIE powiedzieli uczniowie klasy III wraz z rodzicami, którzy wzięli udział w konkursie. Konkurs został zorganizowany przez Radę Rodziców i wychowawczynię klasy III oraz pedagoga szkolnego.
Zadaniem uczestników było napisanie wierszyka (lub piosenki) pt. Dzieci powinny być wolne od przemocy.
Oto efekty prac uczestników.

Wiersz 1.  
Powiedz STOP przemocy!
Nie czekaj udziel pomocy!
Dziś agresji STOP mówimy,
 bo wszyscy wszystkich lubimy.

Wiersz 2. 
Każdy rodzic dobrze wie,
że dziecko powinno cieszyć się.
Kiedy słyszysz krzyk, hałas, płacz.
Nie ignoruj. Działaj!

Nie krzywdź dzieci, bo agresja
to niedobra rzecz.
Przecież dobrze o tym wiesz.

Nie dokuczaj! Nie bij!
Lepiej usiądź , pomyśl
przemoc to nie rozwiązanie.

Stop agresji i przemocy!
Dzieci powinny być wolne od przemocy.

Wiersz 3.  

Przemoc w rodzinie to straszna sprawa,
krzyki i bicie to nie zabawa.
Awantury, hałasy i dzieci bicie,
to wszystko odbija się na ich psychice.

Dzieci chcą być kochane
a nie poniżane.
Chcą  być przytulane
a nie wyzywane.

Więc czasem zamiast gniewu i złości,
powinniśmy dać dużo miłości!
                      

Wiersz 4. 

Nie bij małych, nie bij dużych,
bo to jest niedobra rzecz.
Bo z agresją żyć nie można,
przecież dobrze o tym wiesz.
Bo ta przemoc to bolesna bardzo rzecz.
Teraz nie bij już nikogo
i spokojny bądź na co dzień.
Zapamiętaj moje słowa,
że z przemocą żyć nie możesz!             

Wiersz 5.  

Dorosły człowieku
nie bij mnie,
bo to przemoc
nazywa się!

Szanuj dzieci,
by w dorosłym życiu
one szanowały innych,
również Ciebie!
 

Wiersz 6. 

Każdy dorosły wie,
że przemocy nie używa się.

Ten co przemocy używa,
niedobrym się nazywa.

Kto krzywdzi ludzi,
ten pogardę budzi.

Chciałoby się rzec,
że przemoc to okropna rzecz!

Bądźmy dobrzy dla siebie,
to będzie nam jak w niebie.
 

Wiersz 7. 

Nie bij córki, nie bij syna.
Spędzajcie ze sobą czas, jak rodzina.
Nie podnoś ręki na dziecko swoje,
wtedy szczęśliwi będziecie obydwoje.

Musicie się kochać, musicie szanować,
nad dobrą relacją musicie pracować.
Ważna jest miłość, ważne są dzieci.
Korzystaj z tego, bo czas szybko leci.
Nie zmarnuj szansy, nie zmarnuj chwili,
abyście wszyscy w radości żyli.
Małe są dzieci, duzi rodzice,
nie rób im krzywdy, broń ich nad życie!
Nie bój się mamy, nie bój się taty,
musicie połączyć swoje dwa światy.

Czasem jest ciężko, czasem jest źle,
lecz to nie powód aby bić mnie.
Nie podnoś głosu i nie wyzywaj
na swoich dzieciach się nie wyżywaj!

     

Wiersz 8. 

Nie pluj, nie bij , nie przezywaj!
To przemocą się nazywa.
To nieładne zachowania,
uczyć dzieci popychania.

Boli noga, boli ręka,
takie życie to udręka.
Nie bądź dzisiaj obojętny,
walcz z przemocą uśmiechnięty!
I reaguj widząc krzywdę,
a na pewno lepszy czas przyjdzie. 

„Odżywiamy się zdrowo- lubimy witaminy” – 30.10.2020

W piątek  uczniowie klasy I i klasy III uczestniczyli w spotkaniu z panią higienistką Ewą Sadowską. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie oraz rola witamin w życiu człowieka. Uczniowie bardzo chętnie poznawali produkty w których zawarte są liczne witaminy, wypowiadali się na temat właściwego, zdrowego odżywiania. Układali hasła zachęcające do dbania o zdrowie i właściwe odżywianie. Na zakończenie skomponowali własny, kolorowy talerz z wartościowych produktów.

„Święto dyni” – 30.10.2020

Dnia 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w wesołej imprezie.              
W tym dniu mieliśmy   święto dyni  i czarodzieja. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek. Dzieci przyniosły różnorodne dynie, wesoło tańczyły przy dźwiękach muzyki oraz kosztowały suszonych pestek.  Wykonywały piękne prace plastyczne: malowały, lepiły dynie z plasteliny. Impreza była bardzo udana, co prezentują zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

„Czyste powietrze” – 27 października 2020

Dzieci z oddziału  przedszkolnego  realizują w tym roku program edukacyjny:  „Czyste powietrze wokół nas” w ramach  edukacji antytytoniowej. Program ten ma charakter profilaktyczny. Celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy wobec własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Najpierw  przedszkolaki uczestniczyły w pogadance o szkodliwości palenia papierosów, a następnie z radością i zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną. Zapraszamy do galerii.

„Zapal znicz pamięci” – 23.10.2020

Uczniowie klasy siódmej z Panią Dyrektor Jolantą Gerowską i wychowawczynią Panią Lidią Leśną wzięli  udział w  akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”  ofiarom niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. Dzieci wraz z nauczycielami udały się na Klony, gdzie znajduje się Pomnik upamiętniający egzekucję 6 Polaków w 1939 roku z pobliskich wsi Siemowa i Kosowa. Tam uprzątnęły miejsce pamięci i zapaliły symboliczny znicz. Następnie Uczniowie pojechali do Starego Gostynia, gdzie jest pomnik pomordowanych na Klonach i tam także uczcili pamięć poległych za ojczyznę. W Starym Gostyniu znajduje się także Kaplica Potworowskich, w której spoczywa patron naszej  szkoły Gustaw Eugeniusz Potworowski – polityk i społecznik naszego regionu w XIX wieku.

XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” – 25.10.2020

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”, która odbędzie się 25 października 2020 r. 
Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.
W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce,  przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII. 
W tym roku w szczególności zostanie przypomnianych pięć postaci, wśród których znajduje się nasz krajan:

  • Mieczysław Hejnowicz (1890–1939), właściciel młyna w Gostyniu, powstaniec wielkopolski, działacz społeczno-polityczny, rozstrzelany przez Niemców 21 października 1939 r. w publicznej egzekucji na rynku miejskim w Gostyniu.

W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl

Więcej informacji na stronie: Instytutu Pamięci Narodowej  

 

"Nowe rośliny w szkole" - 15.10.2020 r.

W ramach akcji prowadzonej przez Młodzieżową Radę Miejską w Gostyniu pt.” Rowerzyści dla korzyści” zostały zakupione  rośliny, które uczniowie klasy 8 wraz z panią dyrektor Jolantą Gerowską posadzili na terenie szkoły. Od dziś można cieszyć oczy nowymi żywotnikami i irgami.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Siła w Młodzieżowych Radach to siła młodzieży w społeczeństwie” w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2020 r.

      W niespotykany dotąd sposób obchodziliśmy  dzisiaj  Dzień Edukacji Narodowej. Nie było  corocznej uroczystej akademii. Były natomiast spotkania w klasach z wychowawcami, dobra wspólna zabawa, śmiech i poznawanie siebie z zupełnie innej strony. Były również kwiaty i serdeczne życzenia uczniów.

 

Pasowanie na przedszkolaka -13.10.2020 r.

     

Idzie sobie przedszkolaczek
Śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest pasowania.

 

         Wtorek, 13 października był dniem, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków. Ich święto: pasowanie na przedszkolaka obchodziliśmy  z przytupem. Tańce, wesołe piosenki, wierszyki przy dźwiękach radosnej muzyki,  bardzo spodobały się dzieciom. Rodzice zadbali  o upominki, dyplomy oraz poczęstunek dla dzieci.  Trójka trzylatków złożyła  przyrzeczenie,  a uroczystego pasowania dokonała p. dyrektor Jolanta Gerowska. Wychowawca p. Aleksandra Wabińska złożyła dzieciom gratulacje i zadbała o wesołe zabawy przez cały dzień.

Dzień Chłopaka -30.09.2020 r.

      Dnia 30 września 2020 r.  obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Ze względu na panującą epidemię nie mogliśmy się spotkać wszyscy razem na wspólnej akademii i zabawach, jednak  każdy chłopak otrzymał od swoich koleżanek gorące życzenia  oraz drobne upominki.

 

Inauguracja roku szkolnego - 2020/2021

      Dnia 1 września 2020 r. po wakacyjnej przerwie szkoła wznowiła  działanie. Od godziny 8.00 wychowawcy klas, zgodnie z wcześniej  przygotowanym harmonogramem, witali swoich podopiecznych. Pomimo niecodziennych warunków, uczniowie  niewątpliwie cieszyli się ze wspólnego spotkania i rozpoczęcia nauki.

Podczas rozmów z uczniami wychowawcy przekazali najważniejsze informacje związane z organizacją nauki i  procedurami szkolnymi w dobie pandemii.

Zakończenie roku szkolnego - 26.06.2020 r.

Dnia 26.06. 2020 r. podsumowanie i zakończenie  nauki miało niecodzienny charakter.  Musieliśmy pożegnać się ze szkołą zachowując procedury związane z epidemią Covid 19. Nie było tradycyjnej akademii. Gratulacje za całoroczną pracę i upragnione świadectwa uczniowie otrzymali  z rąk swoich wychowawców na świeżym powietrzu.
Pożegnanie klasy VIII również  miało wyjątkowy charakter.
Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za współpracę i  życzymy udanego wypoczynku!.

5 rocznica nadania szkole imienia i sztandaru - 10.06.2020 r.

Pandemia nam niestraszna! -2.06.2020 r.

Przez cały czas zawieszenia zajęć bardzo tęskniliśmy za szkołą i naszymi kolegami, cieszymy się, że mogliśmy tu wrócić.
Nasze zajęcia wyglądają teraz inaczej, musimy przestrzegać wielu zasad bezpieczeństwa i higieny, pani mierzy nam temperaturę, bardzo często myjemy ręce, ale jesteśmy dzielni i ze wszystkim sobie radzimy.  Zobaczcie jak się bawimy i uczymy.

„Zawody naszych rodziców” – wystawa prac -28.05.2020 r.

W naszej szkole już przedszkolaki zastanawiają się kim zostaną w przyszłości. Poznając różne zawody, zdobywają informacje na ich temat, by w przyszłości móc robić to, co ich interesuje. Ostatnio, w trakcie edukacji zdalnej, poznały np. pracę strażaka oraz rolnika. Czasem przy decyzji o wyborze zawodu inspiracją jest zawód wykonywany przez rodziców.
Zobaczcie czym zajmują się nasi rodzice.

„Wiosna wokół nas” – konkurs plastyczny -27.05.2020 r.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w zdalnym konkursie plastycznym pt. „Wiosna wokół nas”.

Laureatami zostali:

w kategorii wiekowej 3-, 4-latków:
I miejsce – Marcelina Rybakowska,
II miejsce – Julia Michalska,
III miejsce – Hania Pasieracka,

wyróżnienie:
Jadzia Beczkowiak,
Maja Piotrowska,
Czarek Piotrowski;

w kategorii wiekowej 5-, 6-latków:
I miejsce – Ola Pasieracka,
II miejsce – Julia Rybakowska,
III miejsce – Wiktoria Seiler,

wyróżnienie:
Dominika Urbaniak,
Sylwek Wróblewski,
Czarek Gorynia .

Dziękuję wszystkim dzieciom za przysłane prace i gratuluję pomysłowości oraz chęci .

Wycieczka zawodoznawcza – Ardagh Glass w Gostyniu - 28.02.2020

Dnia 28.02.2020 r. uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do Ardagh Glass w Gostyniu. Najpierw poznali historię zakładu, a następnie obejrzeli cały asortyment wyrobów produkowanych w zakładzie. W drugiej części spotkania z przedstawicielami zakładu mogli na własne oczy przyjrzeć się procesowi produkcji opakowań szklanych począwszy od magazynów, w których przechowywane są składniki potrzebne do produkcji szkła, aż po spakowanie gotowego produktu.

„Czy znasz te bajki?” - 27.02.2020

„Czy znasz te bajki?” – klasy I oraz II już od początku roku szkolnego zmagają się z tym pytaniem. Od pierwszych dni w szkole zaznajamiali się z opowiadaniami, baśniami, bajkami, wierszami, legendami oraz obowiązkowymi lekturami. Wreszcie nadszedł ten dzień, aby odpowiedzieć sobie na postawione wyżej pytanie.
Dnia 22.01.2020 r. odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o bajkach, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-II, z czego do finału przeszli:
z klasy I:

Mateusz Kostrzewski
Paweł Nowicki
Nikola Stefaniak

z klasy II:

Nadia Marciniak
Dagmara Ruta
Dominika Zimlińska

Natomiast dnia 27.02.2020 r. finaliści zmagali się z pytaniami konkursowymi przed publicznością – swoimi kolegami i koleżankami z klasy oraz rodzicami, którzy okazali się doskonałymi kibicami.

Laureatami zostali:

Dominika Zimlińska      –    I miejsce
Nadia Marciniak            –  II miejsce
Mateusz Kostrzewski    – II miejsce

Rozstrzygnięty został również konkurs „Moja zakładka do książki”, w którym bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie prace wykonane zostały pomysłowo i estetycznie. W związku z tym, nagrodzono drobnymi upominkami wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Natomiast zwycięzcami zostali:

Dominika Zimlińska    –   I miejsce
Oleg Grześkowiak       –   II  miejsce
Zosia Kaźmierczak       –  III miejsce

Dzień ten wypełniony był jeszcze innymi atrakcjami. Odbył się również konkurs dla rodziców, w którym musieli rozpoznać ramówki znanych, i mniej znanych bajek. Wszystko przeplatane było występami uczniów: klasa II przedstawiła swoją interpretację wierszy „Na straganie” oraz „Okulary”, natomiast pierwszoklasiści opowiedzieli o „Leniu” i zaśpiewali piosenkę „Mucha w mucholocie”.
Dziękujemy  wszystkim za udział, a dzieciom gratulujemy doskonałej znajomości bajek.

Teatr muzyczny pt. "W Tajemniczej Krainie Krasnoludków" - 26.02.2020 r.

26 lutego 2020 r. uczniowie z klasy 1 i klasy 2 oraz przedszkolacy  doskonale bawili się podczas spektaklu Teatru Muzycznego z Łodzi.  Tematem przedstawienia była Tajemnicza Kraina Krasnoludków.  

MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH - 19.02.2020 r.

19 lutego w szkole podstawowej w Starej Krobi zorganizowano MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Seiler, Roksana Fechner i Klaudia Filipiak. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Naszym reprezentantom, mimo godnej postawy, niestety nie udało się zająć czołowych miejsc.

W Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu- 14.02.2020 r.

W Instytucie Genetyki Człowieka  PAN w Poznaniu uczniowie klasy VIII wysłuchali wykładu z podstaw genetyki oraz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, głównie polegających na wyizolowaniu własnego DNA. Dodatkową atrakcją były ćwiczenia z anatomii człowieka i zwiedzanie laboratorium pracowników naukowych. Na koniec uczniowie rozwiązywali quiz sprawdzający posiadane umiejętności i wiedzę. 

WOŚP zagrała w naszej szkole - 09.01.2020 r.

9 stycznia 2020r. przystąpiliśmy do akcji wspierającej pozyskiwanie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, oprócz licytacji gadżetów WOŚP, zorganizowaliśmy sprzedaż darów ufundowanych przez rodziców oraz ciast upieczonych przez rodziców. Uczniowie bawili się i uczestniczyli w zabawach, a rodzice chętnie skorzystali ze szkolnej kawiarenki.

Dzień Babci i Dziadka - 21.01.2020 r.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które corocznie obchodzimy 21 stycznia.
W tym dniu w świetlicy wiejskiej w Goli zjawili się dziadkowie i babcie naszych przedszkolaków i uczniów klasy 1 i 2. Dzieci 
długo przygotowywały się by godnie przyjąć swoich najbliższych. Wszyscy przygotowali i zaprezentowali wspaniały program artystyczny, który obfitował w zabawne scenki, tańce i piosenki. Dzieci wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
Z tej okazji rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. 

 

Karnawałowy bal przebierańców- 15.01.2020 r.

 Dnia 15 stycznia 2020 r.  przedszkolacy oraz uczniowie klasy 1 i klasy 2 bawili się na karnawałowym balu. W sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe, bajkowe postacie, które pełne zapału tańczyły w rytmie dyskotekowych utworów,  a także chętnie brały udział w licznych konkursach.  

Hej kolęda, kolęda- 20.12.2019 r.

20 grudnia 2019 r. społeczność szkoły wraz z zaproszonymi  gośćmi spotkała się w sali gimnastycznej, by wspólnie spędzić przedświąteczny czas.  W tym roku zamiast tradycyjnego przedstawienia jasełkowego odbył się piękny koncert kolęd. 
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która  złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Obecny na uroczystości sołtys Goli pan Paweł Stachowiak również życzył wszystkim wesołych świąt a wszystkim dzieciom mnóstwa śniegu, by nie musiały wyjeżdżać w góry, by go zobaczyć.

Spotkanie kolędowe z rodzicami- 19.12.2019 r.

19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II oraz przedszkolacy z oddziału przedszkolnego zaprosili rodziców, aby wspólnie śpiewać kolędy. Dzieci przedstawiły świąteczny program artystyczny pt. „Do Betlejem nie jest daleko”. Na zakończenie uroczystości przybył św. Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył wspaniałe upominki.

Konkurs na "Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową- 19.12.2019 r.

19 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową ”  zorganizowany przez p. A. Fortuniak .

Praca mogła zostać wykonać dowolną techniką oraz w dowolnym kształcie  i rozmiarze. Należało również dołączyć  życzenia  w języku angielskim. Oceniany był pomysł, staranność wykonania oraz treść życzeń. Spośród dostarczonych bombek wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii klas 0-II:
I miejsce  – Dagmara Ruta klasa II
II miejsce – Paweł Nowicki klasa I
III miejsce – Dawid Gron klasa I
Wyróżnienie:  Wiktoria Seiler z oddziału przedszkolnego

W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce  –  Weronika Walczak klasa V
II miejsce – Jakub Nowicki klasa VII
III miejsce – Roksana Fechner klasa VI
Wyróżnienie:  Mateusz Kaźmierczak klasa V

Nagrody w postaci anglojęzycznych pomocy do nauki, książek, długopisów i dyplomów ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. G.E. Potworowskiego w Goli oraz firma Intelekt Centrum Nauczania

Wycieczka do Poznania- 17.12.2019 r.

17 grudnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce do Poznania. Najpierw dzieci rozgrzały się nieco, skacząc na trampolinach na Jump Arenie. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Bramie Poznania, w której rozwiązywali zagadki archeologiczne, poznali najstarsze dzieje Polski oraz mogli obejrzeć, jak wyglądał gród poznański u zarania swoich dziejów. Po południu odbyło się zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowości, gdzie nasi wychowankowie mogli podziwiać dzieje uzbrojenia od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Na koniec uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Starego Rynku oraz wzięcia udziału w jarmarku bożonarodzeniowym.

Warsztaty bożonarodzeniowe- 11.12.2019 r.

11 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II oraz przedszkolacy z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w w warsztatach bożonarodzeniowych w Żychlewie. Podczas warsztatów poznali tradycje zdobienia domów w okresie świątecznym, samodzielnie wykonywali różne ozdoby, a także uczestniczyli w mini koncercie muzycznym.

Apel antytytoniowy " Dzień bez papierosa"- 10.12.2019 r.

10 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel antytytoniowy „Dzień bez papierosa” zorganizowany przez panią pedagog Karolinę Kołak. W trakcie apelu uczniowie klasy VI oraz IV przedstawili szkodliwe skutki palenia papierosów. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę antytytoniową, zgodnie z założeniem realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Uczniowie klasy VII przedstawili inscenizację „Planety nadziei”, która opowiada o zgubnych skutkach używek.
Spektakl był również wystawiony na Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych, który to uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani pedagog oraz wychowawcy klasy VII p. Anny Fortuniak.

Na koniec Rada Rodziców podsumowała konkurs profilaktyczny „STOP Przemocy”. Zadaniem uczniów było stworzenie komiksu przedstawiającego przemoc rówieśniczą. Konkurs zorganizowany był w ramach realizacji rodzicielskiej inicjatywy profilaktycznej przeciw przemocy, w którym nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wyniki konkursu:

III miejsce  – Weronika Kaźmierczak
II miejsce – Maria Jańczak
I miejsce – Zofia Nowicka

Prace uczniów znajdują się w holu szkoły. Zachęcamy do obejrzenia.

„Święta w poezji” - Gminny Konkurs Recytatorski - 9.12.2019 r.

Dnia 09.12.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Święta w poezji”. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Nowicki, Amelia Uzarska oraz Dominika Zimlińska.
Poziom konkursu, jak zwykle, był wysoki, tym bardziej wielkie gratulacje należą się Pawłowi Nowickiemu, który w kategorii klas pierwszych zdobył II miejsce. Jednak za trud włożony w przygotowania nagrodzone zostały wszystkie dzieci, także reprezentantki klasy II Amelia i Dominika, które dumnie demonstrowały swój talent recytatorski.

Mikołajki- 6.12.2019 r.

6 grudnia 2019 r. w dniu imienin  Św.Mikołaja w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie i wesoło.
Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w mikołajowych czapkach i co chwila wyglądali, czy gdzieś na horyzoncie nie pojawi się  postać tego ulubionego przez wszystkich świętego. No i zgodnie z tradycją zjawił się, by wręczyć słodkie upominki.

Konkurs kolęd dla przedszkolaków - 4.12.2019 r.

W środę 4 grudnia 2019 r. odbył się w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik konkurs kolęd dla przedszkolaków. Organizatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Gminy Gostyń. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego: Ola Pasieracka, Julia Rybakowska, Wiktoria Seiler, Hanna Pasieracka oraz Igor Wolniewicz. Komisja konkursowa nie przyznała żadnych miejsc. Doceniając wkład pracy i odwagę sceniczną wszystkich dzieci, nagrodziła ich pięknymi upominkami.

Andrzejki - 26 -29.11.2019 r.

We wtorek 26.11.2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w szkole impreza andrzejkowa. Był to czas wróżb, w których można była wyczytać swoją przyszłość poprzez lanie wosku, zapewnić sobie szczęście na cały rok rzucając za siebie monetą i poznać imię swojej miłości. Zabawę umilały wszystkim tańce oraz muzyka.

W następnych dniach  andrzejkowe zabawy urządzały  również klasy młodsze oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy wspaniale się bawili, poznając i kultywując dawne tradycje.

Wycieczka - Rogalowe Muzeum Poznania - 27.11.2019 r.

Dnia 27.11.2019 r. klasy I i II udały się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. Głównym punktem wycieczki było oczywiście wypiekanie rogali. Zanim jednak uczniowie podjęli się tego zadania, poznali historię wypiekania rogali świętomarcińskich oglądając-„Legendę o Świętym Marcinie”. Następnie przeszli przez cały proces wypiekania rogali, ugniatając, wałkując, wycinając, nadziewają i zawijając ciasto, aby na koniec posmakować pysznych wypieków.

Wypieki zostały zakończone tuż przed godziną 12:00, aby wtedy z okien pięknej renesansowej kamienicy podziwiać trykające się koziołki.

Wycieczka do lasu - 20.11.2019 r.

20 listopada 2019 r. uczniowie klasy piątej i czwartej wzięli udział w wycieczce do lasu. Zabawy na łonie natury związane z pokonywaniem przeszkód terenowych przypadły do gustu wszystkim uczestnikom, którzy zmęczeni i niezbyt czyści, ale zadowoleni nabrali ochoty na następny raz. 

Fitness -31.10.2019 r.

31 października w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego uczniowie klas VII i VIII na godzinie wychowawczej mogli zapoznać się z trenerem fitness. Pan Norbert Wojtkowiak – trener personalny opowiedział o swoim zawodzie, odpowiednich nawykach żywieniowych oraz przeprowadził intensywny trening.

Święto Niepodległości - 12.11.2019 r.

11 listopada 2019 r. przypadła 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, zorganizowany przez uczniów klasy 7 pod kierunkiem p. Jakuba Majchrzaka. Uroczystość miała na celu przypomnienie uczniom, że dziś możemy cieszyć się wolnością wyłącznie dzięki odwadze, ofiarności i uporowi milionów Polek i Polaków. Żyjąc pod zaborami nasi przodkowie każdego dnia podtrzymywali swoje tradycje i przeciwstawiali się próbom wynarodowienia. Wspomniane zostały również polskie powstania narodowe oraz rola Józefa Piłsudskiego i jego Legionów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej.

Wycieczka rowerowa do Rokosowa - 09.11.2019 r.

W sobotni poranek, 9 listopada, przy niesprzyjającej pogodzie troje uczniów SP Gola wyruszyło na wycieczkę rowerową do Rokosowa. Po obejrzeniu kolekcji trofeów myśliwskich w pałacu rokosowskim, posiłku, odpoczynku i zabawie w przypałacowym parku wrócili do domu pokonując około 27 kilometrów.

#SzkołaDoHymnu - 8.11.2019 r.

11 listopada 1918 r. Polska po latach niewoli odzyskała niepodległość. Fakt, że dziś możemy mówić swobodnie po polsku wynika wyłącznie z odwagi i uporu naszych przodków, którzy nigdy nie dali zdeptać swojej dumy narodowej  nieprzyjaciołom.  To właśnie dzięki odwadze setek tysięcy Polek i Polaków możemy cieszyć się dziś wolnością. Aby uczcić ich pamięć, w naszej szkole 8 listopada 2019 r., tak samo jak w tysiącach szkół w całej Polsce, odśpiewaliśmy  punktualnie o godz. 11.11 cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Śpiewając go wspominaliśmy  o uporze naszych przodków, którzy każdego dnia, mimo prześladowań, nosili w swoich sercach hasło: „Jeszcze Polska nie zginęła!”

Pasowanie na przedszkolaków -29.10.2019 r.

Dnia 29 października 2019 r.  miało miejsce pasowanie 3 -latków, 5 i 6-latków, które w tym roku szkolnym dołączyły do naszego oddziału przedszkolnego. 
Na początku uroczystości wszystkie dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Pokazały rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Nie obyło się bez stresu i lekkiej niepewności przed występami dla tak ważnych osób.
Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości, złożenie przyrzeczenia przez rodziców i dzieci. Następnie pani dyrektor Jolanta Gerowska dokonała pasowania dzieci na przedszkolaków. 
Po części oficjalnej rodzice z dziećmi spędzili popołudnie na wspólnej zabawie.

Żegnamy panią Jolę -24.10.2019 r.

Dnia 24 października 2019 r.  podczas uroczystej akademii, pożegnaliśmy naszą nauczycielkę religii panią Jolantę Sowińską, która po 40 latach pracy przechodzi na zasłużoną  emeryturę. Łez wzruszenia nie dało się ukryć…

Podczas uroczystości ceremonię pożegnania nauczyciela rozpoczęła swoim przemówieniem pani dyrektor, Jolanta Gerowska. Następnie panią Jolantę Sowińską pożegnali nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie.
W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.
Pani Jolancie  Sowińskiej życzymy przede wszystkim zdrowia, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów.

Wycieczka rowerowa do Belęcina - 22.10. 2019 r.

22 października uczniowie klasy piątej wyruszyli na swoją pierwszą szkolną wycieczkę rowerową. Posiadacze karty rowerowej, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu pokonali na rowerach około 20 kilometrów. W ramach wycieczki uczestnicy doskonalili swoje umiejętności poruszania się w ruchu drogowym w czasie zabaw w „miasteczku rowerowym” przy szkole w Belęcinie.

Spichlerz Polskiego Rocka – Jarocin - 17.10. 2019 r.

„Muzyka łączy pokolenia” – również i w naszej szkole łączy młodszych ze starszymi.
Dnia 17.10.2019 r. klasy I, II oraz VIII uczestniczyły w warsztatach w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.

Klasy młodsze aktywnie zwiedziły muzeum – rozwiązując zagadki i łamigłówki, poszukując odpowiedzi ukrytych w zakątkach muzeum. Dzieci poznały stroje, instrumenty, plakaty i filmy charakterystyczne dla początków muzyki rockowej w Polsce.

Natomiast klasa VIII w ramach realizacji doradztwa zawodowego dowiedziała się jakie cechy powinna posiadać osoba chcąca zostać managerem zespołu. Okazało się, że ktoś pragnący wykonywać zawód managera, nie tylko muzycznego, musi posiadać wiele różnych cech i umiejętności, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Powinien m.in.: lubić kontakt z ludźmi, potrafić rozwiązywać konflikty, być dobrze zorganizowanym, stanowczym, otwartym, czy chętnym do współpracy.  

W drugiej części wycieczki odbyły się ART –ROCKOWE warsztaty „Rockowa koszulka- zrób ją sam!” – wszyscy uczestnicy stworzyli własną koszulkę metodą szablonu.

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów -15.10.2019 r.

Dnia 15 października 2019 r.  uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii, uczniowie klas VI – VIII przedstawili szereg pięknych piosenek, wierszy i scenek dedykowanych swoim nauczycielom. Z serdecznymi życzeniami zwróciła się do wszystkich pracowników szkoły,  pani dyrektor Jolanta Gerowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Jańczak.
W tym dniu swoje święto mieli również uczniowie klasy I, którzy po wystawieniu pięknego programu artystycznego,w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Jolantę Gerowską na uczniów naszej szkoły.-

W schronisku dla zwierząt w Dalabuszkach -09.10.2019 r.

We wrześniu 2019 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Dalabuszkach.
Dnia  9 października br. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę, by dostarczyć zgromadzoną karmę oraz by choć przez krótki czas móc obserwować zwierzęta. 

 

Turniej piłki nożnej w Kunowie -04.10.2019 r.

4.10.2019r. w Kunowie został zorganizowany turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział reprezentacje: SP KUNOWO, SP DALESZYN, SP GOLA, SP SIEMOWO, SP SIKORZYN. Nasza reprezentacja po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Wizyta funkcjonariusza Straży Miejskiej -07.10.2019 r.

W poniedziałek 7 października 2019 r., dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy 1 odwiedził funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gostyniu pan Mateusz Kuberka. 
Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, odpowiednie reagowanie na spotkania z osobami obcymi oraz właściwe zachowanie się wobec zwierząt.
Dzieci z uwagą słuchały wskazówek, same również pochwaliły się wiadomościami i umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa.

Dzień Chłopaka -30.09.2019 r.

30 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów mnóstwo miłych niespodzianek. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego również uczestniczyły w tym miłym święcie. Dziewczynki samodzielnie przygotowały  dla chłopców laurki. Były zabawy, tańce i  wspólny poczęstunek ciasteczkami.

Zabawy w lesie -24.09.2019 r.

Przy sprzyjającej pogodzie, 24.09.2019 r. uczniowie klasy piątej spędzili popołudnie na grach i zabawach w lesie.

„Kraina smaków” w Boszkowie

Dnia 19.09.2019 r. klasy I i II udały się na wycieczkę do Boszkowa na warsztaty kulinarne „Kraina smaków”.
Pierwszym punktem programu było poznanie składników potrzebnych do zrobienia lodów, a następnie samodzielne przygotowanie deseru lodowego. Uczniowie mogli użyć swojej fantazji i kierować się własnymi upodobaniami smakowymi. Dodawali do lodów galaretkę, posypkę, czy owoce – było pysznie i kolorowo.
W programie znalazło się też przygotowywanie pizzy. Uczestnicy najpierw poznali składniki potrzebne do przygotowania ciasta, a następnie, po jego wyrobieniu, samodzielnie je wałkowali. Wybrali też produkty, jakie mają znaleźć się na pizzach, które potem z ogromnym apetytem zjedli.

Wycieczka była pełna smaków i zabawy przy muzyce.

 

Turniej piłki nożnej w Goli -14.09.2019 r.

14.09.2019r na boisku wielofunkcyjnym w Goli, Rada Sołecka zorganizowała turniej piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły po jednym zwycięstwie, jednej porażce i jednym remisie ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. o godzinie 8.00, po wakacyjnej przerwie,  zadźwięczał pierwszy szkolny dzwonek. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Fortuniak, przywitali grono pedagogiczne, rodziców i uczniów naszej szkoły. Przedstawili program artystyczny, w którym wspominali tragiczne wydarzenia wybuchu II wojny światowej i uczcili pamięć jej ofiar. Nie zabrakło również wesołych wierszy i piosenek, które obrazowały rozpoczynający się właśnie rok szkolny.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska. Pani dyrektor serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Zapoznała również ze zmianami w naszej szkole i przedstawiła nowych nauczycieli.
Po zakończonym apelu wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów -19.06.2019 r.

      Dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy przygotowali ciekawy program artystyczny. Z tańcem i wierszem wystąpili również uczniowie klasy I oraz grupa 6-latków. 
      Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment dzisiejszego dnia. Pani dyrektor Jolanta Gerowska wręczyła wyróżniającym się uczniom 
świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 
Następnie wszystkie klasy spotkały się z wychowawcami. 

      O godzinie 10.00 rozpoczęła się  uroczystość pożegnania uczniów klasy 8, w której uczestniczyli rodzice naszych absolwentów. 
Ósmoklasiści pożegnali naszą szkołę programem artystycznym, który był wspomnieniem szkolnych lat oraz podziękowaniem za trud wychowania i dar wiedzy. 
      Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Gerowska pożegnała naszych ósmoklasistów do każdego z nich kierując  ciepłe słowa. Wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia wartościowe upominki.
„I to już koniec , i nie ma już nic, jesteście wolni możecie iść……”

Wycieczka przedszkolaków i uczniów klasy I -17.06.2019 r

Wielka mapa Polski – ogólnopolska akcja wymiany pocztówkowej

Od marca 2019 roku klasa I brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski”, której celem była wymiana pocztówek między szkołami w całej Polsce. Do naszej placówki dotarły pocztówki, m. in. z Białegostoku, Komorowa, Chorzowa, Radomia czy Sępopola. Dzięki otrzymanym pocztówkom mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o innych regionach naszego kraju, co wzbudziło wielkie zainteresowanie, a każda kolejna pocztówka przynosiła wielkie emocje i zaciekawienie.
My również pisaliśmy i wysyłaliśmy pocztówki do uczniów w innych szkołach, mamy nadzieję, że im się podobały i dzięki nim poznali bliżej zabytki Gostynia. 

„Wycieczka do Torunia” – 10-11.06.2019 r.

10 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Tam poznawali historię miasta, jak i Polski.
W dwóch grupach zwiedzali zabytki Torunia: Katedrę św. 
Janów, Dwór Artusa, Stary Rynek itd. W programie wycieczki nie zabrakło tak ważnego miejsca, jak planetarium i informacji o naszym sławnym rodaku -Mikołaju Koperniku.

„Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu” – 06.2019 r.

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu na turniej sportowy „Pływaj bezpiecznie z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu”, drużyna z naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie. Reprezentację  stanowili: Piotr Gbiorczyk, Jakub Kurasiak, Dawid Ruta, Stanisław Gbiorczyk i Jan Jańczak. 

„Turniej piłki nożnej ” – - 08.06.2019 r.

8 czerwca na boisku wielofunkcyjnym w naszej miejscowości został zorganizowany przez Sołectwo Gola turniej piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły po zwycięstwie 4:0 nad drużyną SP Sikorzyn zajęła pierwsze miejsce.

„Piesza wycieczka do lasu ” – - 05.06.2019 r.

5.06.2019 r. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu (Klony), gdzie poszukiwali ukrytej niespodzianki. 

„Wycieczka rowerowa do Osiecznej i Leszna” – konkurs - 18.05.2019 r.

Trzy osoby z naszej szkoły zgłosiły się na wycieczkę rowerową do Osiecznej i Leszna, która odbyła się 18.05.2019r.
Uczestnicy pokonując ponad 65 kilometrów poznali ciekawostki okolicy.

„Gostyń i okolice” – konkurs - 04.06.2019 r.

24 maja 2019 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole eliminacje do konkursu „Gostyń i okolice”. Wzięło w  nich udział 5 osób:
Nadia Marciniak – klasa I, Dagmara Ruta – klasa I, Oleg Grześkowiak – klasa I, Agata Karczewska – klasa III, Maria Gbiorczyk – klasa III.

Największą liczbę punktów uzyskały:
Nadia Marciniak – klasa I,
Dagmara Ruta – klasa I,
Maria Gbiorczyk – klasa III, 
które tym samym podjęły się reprezentowania szkoły na etapie gminnym. Odbył się on 4 czerwca 2019 r.
w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.

Przygotowanie do konkursu wymagało poświęcenia wiele czasu, a pytania konkursowe dotyczyły szerokiej wiedzy o historii Gostynia, znajomości legendach gostyńskich, najważniejszych miejsc i obiektów Gostynia i okolic, czy gwary wielkopolskiej.Reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce, czego serdecznie im gratulujemy.

„Bezpieczne wakacje” - 05.06.2019 r.

                 Dnia 05.06.2019 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka ze Strażnikiem Miejskim dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczniowie klas I-III i IV- VIII utrwalali sobie numery alarmowe, przypomnieli zasady zachowania w kontakcie z obcymi, bezpieczeństwie w sieci, rozmawiali o miejscach bezpiecznych do zabawy, zachowaniu na kąpieliskach i wielu innych sprawach istotnych dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas wakacyjnych podróży i spędzania czasu wolnego.

Dzień Patrona i Dzień Dziecka -31.05.2019 r.

            31 maja 2019 r. na sportowo obchodziliśmy dwie ważne  dla społeczności szkolnej uroczystości: Dzień Patrona  i Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy Biegiem Patrona, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Następnie wszystkie klasy uczestniczyły w konkurencjach sportowych na wesoło, których było co niemiara. Słodki poczęstunek i napoje ufundowała Rada Rodziców.

Rekolekcje -27-29.05.2019 r.

W dniach od 27 – 29.05.2019 r. odbyły się w kaplicy rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły. Nauki, zabawy i śpiewy prowadził Ojciec Paweł – oblat z Poznania. Dzieci nauczyły się kilku nowych piosenek, poznały znaczenie modlitwy w życiu chrześcijanina, którą Ojciec Paweł porównał do gitary i jej strun, które źle nastrojone po prostu fałszują. Każda z tych strun oznacza np: modlitwę, sakrament spowiedzi, Biblię, pełne uczestnictw w Mszy św., uczynki i miłość. Wszystkie one muszą ze sobą współgrać i dobrze brzmieć, ponieważ uzupełniają nasze życie chrześcijańskie. Ostatni dzień został uwieńczony Mszą świętą, powtórzeniem piosenek religijnych i quizem pytań z religii od I – VIII klasy. Konkurs wygrał uczeń klasy VIII Piotr Gbiorczyk, ale pozostali uczniowie też wykazali się dobrą wiedzą.Na zakończenie dzieci podziękowały ks. Mirosławowi Nowakowi za opiekę nad rekolekcjami, a Ojcu Pawłowi za ciekawe, pouczające i radosne rekolekcje

Dzień Matki i Ojca -28.05.2019 r.

28 maja 2019 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca w świetlicy w Goli.
Rodzice mogli podziwiać artystyczne zdolności swoich pociech w postaci  piosenek, tańców i wierszy. W podziękowaniu za trud i wysiłek
w codziennym wychowaniu, dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne kwiaty a rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Relacja z wyprawy rowerowej - 8.05.2019 r.

8 maja 2019 r. zainteresowane osoby z  naszej szkoły, mogły obejrzeć zdjęcia i filmiki oraz wysłuchać relacji  z wyprawy rowerowej, której początek był w Goli, a finał w Fatimie (w Portugalii). Było to już drugie spotkanie tego rodzaju (poprzednie, 13 grudnia dotyczyło relacji z wyprawy na Nordkapp za kołem podbiegunowym).  

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. - 10.05.2019 r.

10 maja 2019 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii drużynowej uczniów powyżej 12 lat II miejsce zdobyli przedstawiciele naszej szkoły: Julia Pietrowiak, Dawid Ruta i Kacper Wojciechowski.

W klasyfikacji indywidualnej na II miejscu znalazł się Kacper Wojciechowski.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja - 30.04.2019 r.

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. podczas dużej przerwy, odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja.
Krótki, lecz bardzo wymowny montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pana Jakuba Majchrzaka.

Wycieczka rowerowa do Pawłowic - 27.04.2019 r.

W sobotę, 27 kwietnia chętni uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej do Pawłowic. Niesprzyjająca aura nie powstrzymała czterech śmiałków z klasy piątej i ósmej, którzy po przejechaniu ponad 40 km i zapoznaniu się ciekawostkami na trasie wycieczki wrócili zahartowani i zadowoleni do domu.

Zajączek w klasie I - 24.04.2019 r.

Wielkanoc już za nami, jednak w naszej szkole jeszcze po Świętach na pierwszoklasistów czekały podarunki. Niczego niespodziewające się dzieci, wyszły pobawić się na plac zabaw i ku ich zdziwieniu znajdowało się tam mnóstwo smakołyków…dzieci od razu domyśliły się, że to sprawka Zajączka.

Wielkanocny Konkurs z Jajem - 16.04.2019 r.

16 kwietnia 2019 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem ” Wielkanocny Konkurs z Jajem”. Spośród wielu prac nadesłanych przez uczestników, prace naszych uczennic: Roksany Fechner z kl.V, Wiktorii Grześkowiak z kl,IV i Wiktorii Borowskiej z kl.III,   zostały wyróżnione.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zdjęcia: p. Fechner i Gostyń24

Wycieczka rowerowa do Rokosowa - 6.04.2019 r.

W sobotę, 6 kwietnia 2019 r. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce rowerowej do Rokosowa. Celem było m.in. poznanie ciekawostek w najbliższej okolicy, doskonalenie umiejętności poruszania się w ruchu drogowym, wdrażanie do aktywnego wypoczynku.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod patronatem Burmistrza Gostynia. - 5.04.2019 r.

5 kwietnia 2019 r. odbył się w Gostyniu Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod patronatem Burmistrza Gostynia. Z naszej szkoły do konkursu przygotowywały się dwie uczennice : Kinga Burdajewicz i Maria Jańczak. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia.
Gratulujemy sukcesów:
II miejsce – Maria Jańczak
III miejsce – Kinga Burdajewicz
Uczennice otrzymały gratulacje, ilustrowane słowniki ortograficzne, dyplomy raz inne gadżety.

Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. - 5.04.2019 r.

5 kwietnia 2019 r. w Żerkowie zorganizowano Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Prawo startu w tej imprezie można było sobie wywalczyć zajmując czołowe miejsca w Mistrzostwach Powiatu. Naszą szkołę godnie reprezentował Szymon Kaźmierczak z klasy V.

Gra "GOSTYNIANKA - premiera gry na urodziny Gostynia" - 1.04.2019 r.

1 kwietnia 2019 r. reprezentacja klasy czwartej wzięła udział w grze „GOSTYNIANKA – premiera gry na urodziny Gostynia”. W imprezie oprócz czwórki naszych uczniów, wzięło udział 13 reprezentacji klas czwartych z Gostynia. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji i uplasowaniu się gdzieś po środku stawki, wróciliśmy z upominkami do domu.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - 28.03.2019 r.

28 marca 2019 r. na stadionie OSIR w Gostyniu zostały zorganizowane MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Fechner, Szymon Kaźmierczak , Weronika Kaźmierczak i Szymon Roszak. Największym sukcesem zakończył swój start Szymon Kaźmierczak z klasy V, który zajął trzecie miejsce i tym samym wywalczył prawo do udziału w finale wojewódzkim.

Doradztwo zawodowe w naszej szkole - 27.03.2019 r.

Dnia 27.03.2019 r. uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do Ardagh Glass w Gostyniu. Najpierw poznali historię zakładu oraz możliwości, jakie daje praca w hucie, a także obejrzeli cały asortyment wyrobów produkowanych w zakładzie. Następnie mogli na własne oczy przyjrzeć się procesowi produkcji opakowań szklanych począwszy od magazynów, w których przechowywane są składniki potrzebne do produkcji szkła, aż po spakowanie gotowego produktu.

Powitanie wiosny - 21.03.2019 r.

21 marca 2019 r., jak tradycja nakazuje, uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali zimę i radośnie powitali wiosnę. Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej. W pierwszej części imprezy obejrzeli krótką inscenizację pt.: „Kto ma olej w głowie” wykonaniu klasy I, która zachęcała do zachowań ekologicznych. Następnie zaprezentowano i oceniono stroje biorące udział w konkursie na „Najciekawszy strój ekologiczny na powitanie wiosny”. Jury w składzie: p. dyrektor Jolanta Gerowska, nauczyciel techniki p. Beata Kasprzak oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Julia Pietrowiak oceniły stroje i wyłoniły zwycięskie klasy. W kategorii młodszej wygrała klasa I, a w starszej klasa VI. Wśród przedszkolaków, laureatami zostali: Wiktoria Seiler, Aleksandra Pasieracka, Sylwester Wróblewski, Cezary Piotrowski, wyróżniono również Franciszka Kubiaka oraz Dominika Busza.
W drugiej części spotkania odbył się międzyklasowy turniej wiosenny, którego zwycięzcą została klasa V. Aby wygrać należało wymyślić skojarzenia z wiosną, dobrze znać wiosenne kwiaty oraz odgłosy ptaków, a także wykazać się szybkością.

Owoce w szkole - 10.03.2019 r.

Uczniowie klasy III w ramach realizacji programu ” Owoce w szkole” przygotowali na zajęciach zdrową oraz pyszną sałatę owocową i warzywną . Każdy uczeń wykonywał własną sałatkę z ulubionych produktów. Różnorodność składników była ogromna. Następnie dzieci ochoczo przystąpiły do degustacji pamiętając o właściwościach odżywczych owoców i warzyw.

Dzień Kobiet -8.03.2019 r.

 Dnia 8 marca tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Wszystkie panie, zarówno te duże jak i małe otrzymały od chłopaków moc serdecznych życzeń oraz całe mnóstwo specjalnie przygotowanych z tej okazji niespodzianek w postaci kwiatów, czekoladek, laurek, a także wspólnych zabaw.

Drzwi otwarte w klasie I -1.03.2019 r.

Rok szkolny w pełni, ale my myślimy już o przyszłorocznych pierwszoklasistach. W związku z tym,  dnia 01.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte.
Kandydatów do klasy I i ich rodziców, powitała pani dyrektor Jolanta Gerowska.

Przybyłe dzieci mogły poznać salę lekcyjną, w której będą się uczyły od września. Miały też okazję przyjrzeć się, jak wygląda lekcja w edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy kandydaci aktywnie uczestniczyli w zajęciach, często zgłaszając się do odpowiedzi. Sprawdzili też, jak ciężkie są tornistry, które od nowego roku szkolnego będą codziennie nosić na swoich plecach – na szczęście okazało się, że mimo sporych rozmiarów, są dość lekkie.

W drugiej części spotkania dzieci zamieniły się w małych naukowców i wspólnie z nauczycielem wykonały kilka ciekawych eksperymentów, które wzbudziły mnóstwo emocji.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki przekonały się, że szkoła nie musi być ani nudna, ani trudna i z chęcią przestąpią jej progi we wrześniu.

Zapraszamy!

Muzeum Czekolady - 19.02.2019 r.

19 lutego uczniowie klasy I i klasy III oraz dzieci z  oddziału przedszkolnego, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Tym razem gościli w Muzeum Czekolady oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Obejrzeli i wysłuchali prezentację procesu powstawania czekolady ” Od plantacji do tabliczki „. Dzieci cieszyły się z degustacji ziaren czekolady: gorzkiej, mlecznej i białej. Następnie przystąpili to tego, na co czekali najbardziej – do własnoręcznego stworzenia  tabliczki czekolady. Po założeniu stroju deseranta ochoczo zabrali się do pracy. Czekolady zostały pięknie zapakowane i zabrane do domu. Każda klasa otrzymała dyplom. Uczniowie klasy trzeciej mieli możliwość uzupełnienia i utrwalenia swoich w wiadomości o Afryce, kontynencie o którym były ostatnie lekcje  w szkole, dlatego z zaciekawieniem oglądali mapę krajów afrykańskich w których zaznaczono skąd pochodzi kakao. Humory dzieciom bardzo dopisywały, były grzeczne, uważne i zaciekawione.

Lekcja biologii w Instytucie Genetyki Człowieka w Poznaniu - 15.02.2019 r.

15 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani dyrektor Jolanty Gerowskiej,  uczestniczyli w  lekcji biologii w Instytucie Genetyki człowieka w Poznaniu. Tam zwiedzili laboratorium, dowiedzieli się jak powstają komórki rakowe, przeprowadzali doświadczenia z ciekłym azotem, izolowali własne DNA, które  zabrali ze sobą do domu. Zmieniając odczyn pH substancji tworzyli artystyczne obrazy, oraz zagrali w grę dydaktyczną o tworzeniu komórek krwi. 

Turniej tenisa stołowego - 12.02.2019 r.

W lutym 2019 r. zakończyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM.
Dnia 12 lutego 2019 r. ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy najlepszym „pingpongistom” w trzech kategoriach.

W kategorii chłopców z klas 7-8 pierwsza trójka to:

1. Kamil Bolewicz kl. VIII
2.Filip Praczyk kl. VIII
3.
Kacper Wojciechowski kl. VII

W kategorii chłopców z klas 5-6 kolejność wyglądała następująco:
1.Marcel Tomczak kl. V
2.Jakub Nowicki kl. VI
3. Jan Jańczak kl. VI

Wśród zgłoszonych do gry dziewcząt z klas 5-6 najwyższe miejsca zajęły:
1.
Milena Bartkowiak kl. V
2.Klaudia Filipiak kl. V
3.Roksana Fechner kl. V

Przedstawienie dla rodziców - 5.02.2019 r.

 Podczas  spotkania 05.02.2019 r. program artystyczny  „Kochaj świat, kochaj życie, carpe diem”   przygotowany dla Seniorów z okazji ich święta,  mogli tym razem podziwiać rodzice. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzień Seniora - 11.01.2019 r.

11 stycznia nasi uczniowie przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Seniora. „Kochaj świat, kochaj życie, carpe diem” – to temat przewodni montażu słowno-muzycznego, który mówił o przemijaniu, dobroci i wierze w człowieka. Uczniowie starali się przekazać widzom, że życie jest cudem i powinniśmy więcej dawać od siebie innym. Wyrecytowali, że szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni. Wszystko to było przeplatane lirycznymi piosenkami z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Spotkanie zakończyło się tańcem aniołów i świąteczną piosenką w wykonaniu uczennicy Nikoli Zielińskiej z klasy VII.

 

Gramy dla WOŚP-10.01.2019 r.

10 stycznia odbyła się w naszej szkole licytacja gadżetów WOŚP. Społeczność szkolna wykazała się dużą ofiarnością – zebraliśmy 530,20 zł.

Orszak Trzech Króli i Jasełka dla rodziców- 6-8.01.2019 r.

 Dnia 06.01.2019 r. w naszej parafii w Starym Gostyniu odbył się po raz drugi Orszak Trzech Króli. Zaangażowali się rodzice i dzieci. W uroczystym korowodzie prowadzonym przez Trzech Króli i proboszcza ks. Mirosława Nowaka ruszyliśmy wokół kościoła . Każdy uczestnik otrzymał koronę, naklejkę i kolorowy balonik. W kościele ksiądz powitał wszystkich uczestników. Były też 3 sztandary przedstawiające Trzech Króli. Każdy otrzymał dary Trzech Króli kadzidło, mirrę i kredę. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką krówkę z sentencją w środku.

Dnia 08.01.2019 r. w naszej szkole przed spotkaniem rodziców z nauczycielami (1 wtorki miesiąca) dzieci wystąpiły w jasełkach bożonarodzeniowych. Nie było rodziców na jasełkach przed świętami więc teraz mieli okazję, aby zobaczyć przedstawienie swoich dzieci.

Kolędnicy misyjni - 30.12.2018 r.

  Dnia 30.12.2018r. nasze dzieci z Szkoły Podstawowej im. G.E.Potworowskiego w Goli otrzymały w kościele od ks. proboszcza Mirosława Nowaka rozesłanie misyjne. Po mszy św. i wspólnym kolędowaniu przy żłóbku poszły grupami do domów z Radosną Nowiną o narodzeniu Pana Jezusa. Wyruszyły trzy grupy z przedzielonymi domami , które mają odwiedzić. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na misje dla biednych dzieci w Rwandzie i Burundi.

Jasełka bożonarodzeniowe - 17.12.2018 r.

    Tradycyjnie każdego roku, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole wystawiane są Jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku odbyły się one 17 grudnia 2018 r..  Uczniowie klas IV-VIII, pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Sowińskiej, przedstawili historię narodzenia Jezusa.
    Na tą ważną uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy złożyli całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia i wspólnie zaśpiewali kolędy.

Gostyński patrol bezpieczeństwa - 13.12.2018 r.

     Dnia 13 grudnia 2018 r.   uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z panem Leszkiem Roszczenko, w ramach ” Gostyńskiego patrolu bezpieczeństwa”.

" 100 książek na 100 -lecie Niepodległej" - 12.12.2018 r.

Dnia 12 grudnia 2018 r.  odbył się „Kiermasz Bożonarodzeniowy”, zorganizowany przez Radę Rodziców. W miłej atmosferze można było zakupić świąteczne ozdoby, kartki. Rodzice upiekli ciasto, które można było zjeść na miejscu przy kawie lub herbacie. Celem  całego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup książek do biblioteki szkolnej -” 100 książek na 100-lecie Niepodległej”.

Akcja "Mikołaj 2018" - 6.12.2018 r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zorganizowanej przez PCPR w Gostyniu -Mikołaj 2018.
Od początku listopada wolontariuszki w porozumieniu z dyrekcją szkoły rozpoczęły akcję. Wszyscy uczniowie, nawet nasze maluchy z oddziału przedszkolnego, wzięli udział w zbiórce upominków.
Przez cały miesiąc udało się zebrać duże ilości prezentów. Są to: czekolady, ciastka, cukierki, kawa, herbata, soki oraz mydło w płynie.
   Wszystkim darczyńcom, malutkim i dużym serdecznie dziękujemy za wrażliwość, wielkie serce i chęć niesienia pomocy innym.  6 grudnia 2018 r. upominki zostały przekazane pracownicom PCPR w Gostyniu.

Turniej tenisa stołowego - 4.12.2018 r.

4 grudnia2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez SP Sikorzyn z okazji 100-nej rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi chłopcy po grach pojedynczych i podwójnych zajęli ostatecznie trzecie miejsce. 

Skład reprezentacji:  Szymon Roszak, Jan Jańczak i Kamil Bolewicz.

Gminny przegląd spektakli profilaktycznych „Życie to nie bajka” - 27.11.2018 r.

Dnia 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy siódmej wzięli udział w przeglądzie spektakli profilaktycznych. Pod kierunkiem pani pedagog Bożeny Walczak-Woźniak i wychowawcy Lidii Leśnej przygotowali inscenizację pt. „Żółte koperty”. Konkurs miał na celu promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
6 grudnia br. uczniowie wystąpili również przed rodzicami naszej szkoły.

Party piżamowe w oddziale przedszkolnym 6-latków - 30.11.2018 r.

30.11.2018 roku u przedszkolaków odbyła się dyskoteka piżamowa z okazji przypadających w tym dniu Andrzejek. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce nowoczesnej. Dzieci poznawały również swoją przyszłość podczas różnorodnych wróżb. Dowiedziały się, jak będzie miała na imię pierwsza sympatia; jaki zawód zdobędą w przyszłości, itp. 

Andrzejki w szkole - 29.11.2018 r.

W czwartek 29.11.2018 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Uczestnicy mieli okazję m.in. odczytać swoją przyszłość z lejącego się wosku, zerwać wróżbę z drzewka pomyślności, poznać imię swojego przyszłego przyjaciela oraz rzucić na szczęście monetą przez prawe ramię. Następnie odbyła się zabawa taneczna, która trwała aż do godziny 18.00. 

Andrzejki w przedszkolu - 29.11.2018 r.

Przedszkolaki w naszej szkole kultywują wiele tradycji i zwyczajów, jednym z nich są Andrzejki. „Misie” obchodziły je 29.11.2018 r.. Jak zwykle, w programie pojawiły się ciekawe wróżby, m. in.: kręcenie butelką, przepowiadanie przyszłości, poznanie imienia męża i żony oraz oczywiście poznaliśmy dziewczynę i chłopaka, którzy jako pierwsi staną na ślubnym kobiercu.
Nie zabrakło też wspólnego poczęstunku oraz wesołych tańców.

Światowy Dzień Pluszowego Misia- 26.11.2018 r.

             Dnia 26.11.2018 r. dzieci z młodszej grupy przedszkolnej obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który był dla nich szczególnie ważny, ze względu na to, że również ich grupa nazywa się „Misie”. Świętowały więc, nie tylko pluszaki, ale i dzieciaki.
Przedszkolaki przyniosły tego dnia z domów swoje misie, najpierw na powitanie opowiedziały o nich, następnie razem się gimnastykowały, a później już tylko świetnie się razem bawiły. Ale nic bardziej mylnego, jeśli ktoś myśli, że pluszowe maskotki przyszły do przedszkola tylko bawić się. Pilne Misie uczestniczyły również w zajęciach.
Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, za aktywne uczestnictwo w Światowym Dniu Pluszowego Misia.

"Z Szymonem po świecie"- spotkanie z podróżnikiem Szymonem Przebindą - 27.11.2018 r.

      27.11.2018 r. do naszej szkoły zawitał Szymon Przebinda, pochodzący z Kunowa podróżnik. Tematem przewodnim spotkania była wyprawa podjęta przez p. Przebindę wokół rosyjskiego jeziora Bajkał. Uczniowie dowiedzieli się wiele o warunkach przyrodniczych panujących wokół tego akwenu, życiu mieszkańców Syberii oraz dokonaniach Polaków w regionie. Oczywiście nie zabrakło również ciekawych anegdot i przygód przeżytych przez podróżnika, zilustrowanych serią malowniczych zdjęć. Pod koniec spotkania co bardziej dociekliwi mieli możliwość zadawania pytań p. Szymonowi, na które ten chętnie udzielał odpowiedzi. 

Wycieczka do Rogalina - 06.11.2018 r.

6 listopada 2018 roku uczniowie klas VI-VIII wybrali się na wycieczkę w przeszłość, do byłych siedzib szlacheckich. Pierwszą z nich był należący niegdyś do rodu Działyńskich zamek w Kórniku. Obfitował on w wiele ciekawych antyków, takich jak obrazy, stare zdjęcia, egzotyczną i polską broń, czy pamiątki z dalekich wypraw członków rodziny Działyńskich. Nie zabrakło także dreszczyku emocji, jakim było podanie o białej damie nawiedzającej zamek. 

Drugim celem wycieczki był pałac w Rogalinie, wzniesiony przez słynną rodzinę Raczyńskich. Uczniowie mogli się w nim zapoznać z warunkami życia panującymi w XIX wieku oraz zwiedzili przypałacową galerię sztuki. Na koniec wszyscy mogli podziwiać otaczający rezydencję olbrzymi park. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20.11.2018 r.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

20 listopada 2018 roku został podsumowany w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas pt.:„Moje prawa”. Organizatorkami konkursu wraz z pedagogiem szkolnym były Młodzieżowe Liderki Profilaktyki (Zuzanna Ziółkowska i Oliwia Banaszak).
Konkurs poprzedzony był działaniami wychowawców i uczniów, a efektem działań są wspaniale plakaty ukazujące prawa dziecka.

Wyniki konkursu sa następujące: 

I miejsce kl. VIII 

II miejsce kl. VII 

III miejsce klasa I 

Wyróżnienia: kl. III, kl. IV, kl. V, kl. VI, przedszkole – grupa „Misie”

Gratulujemy!

 Przypominamy, że w Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

Słoneczniki życia - 20.11.2018 r.

Dnia 20 listopada 2018 roku Rada Rodziców naszej szkoły podsumowała konkursy profilaktyczne:

– w  kategorii wiekowej klas I-IV i ich rodziców odbył się konkurs pt. „Dlaczego warto żyć zdrowo, bez używek?” Zadaniem konkursowym było wykonanie słonecznika z hasłem promującym życie bez nałogów.  Umieszczenie słoneczników (format A-5)  na ozdobnych klamerkach.

 

– w  kategorii wiekowej klas V-VIII i ich rodziców odbył się konkurs plastyczno  – literacki, podczas którego autorzy odpowiadali na pytanie: „Dlaczego nie warto zażywać używek (narkotyki, alkohol)? Uczniowie zapisywali swoje odpowiedzi na kartkach A- 4 w ozdobnej formie.

 

Prace uczniów znajdują się w holu szkoły. Zachęcamy do zwiedzania wystawy i czytania.

Konkurs latawcowy- 08.11.2018 r.

8 XI 2018r w SP Gola zorganizowano konkurs latawcowy. Każdy uczeń mógł w domu wykonać z pomocą rodziców lub innych osób, latawiec i zgłosić go do konkursu. Przy ocenie latawca brano pod uwagę estetykę wykonania oraz próbę lotu. 
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – ex aequo Roksana Fechner i Zuzanna Tomczak
2 miejsce – Mikołaj Joachimiak

Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - 09.11.2018 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, oddziały przedszkolne, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się 9 listopada 2018 r. na uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie kl. III przybliżyli historię „Mazurka Dąbrowskiego”, a o godz. 11.11 nastąpiło wspólne i  uroczyste odśpiewanie 4 zwrotek hymnu państwowego, wyrażającego miłość do ojczyzny. Uczniowie kl. VII i VIII nawiązując do sztuki „Dziady” Adama Mickiewicza  przedstawili losy trzech pokoleń Polaków, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości.

Wycieczka rowerowa do Belęcina - 07.11.2018 r.

7 listopada 2018 r. sześć osób z klas V i VI naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę rowerową, której celem było „miasteczko rowerowe” w Belęcinie. Trasa wycieczki przebiegająca spokojnymi, bezpiecznymi drogami oraz zabawy w „miasteczku rowerowym” powinny przyczynić się do lepszego opanowania zasad ruchu drogowego. Po drodze, uczestnicy zatrzymali się przy pomniku pomordowanych w grudniu 1939 roku. Po przejechaniu ok. 20 km wycieczkę zakończono w Goli.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - 05.11.2018 r.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie najpopularniejsze bajkowe i baśniowe postacie oraz poczytać wspólnie w kąciku czytelniczym. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z grupy „Misie”, którzy uczcili ten dzień przebierając się za ulubioną bajkową postać i biorąc udział w zabawach związanych z obchodami święta. Były zagadki, ciekawe zadania i wielki bal z poczęstunkiem.

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim - 27.10.2018 r.

W sobotę 27 października 2018 w gostyńskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim – jedynym Polakiem, który w 1978 roku odbył lot w kosmos na pokładzie statku Sojuz 30. W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie naszej szkoły. Dowiedzieli się wiele o karierze pana Hermaszewskiego, historii lotów w kosmos oraz warunkach panujących na orbicie okołoziemskiej. Pod koniec wydarzenia udało im się zadać panu Mirosławowi kilka pytań oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dzień z dynią w przedszkolu - 31.10.2018 r.

Jesienna aura sprzyja pojawianiu się w przedszkolu ciekawych pomysłów. Tak było 31.10.2018 r. w grupie „Misie”, kiedy to zajęcia odbywały się w towarzystwie przepięknych pomarańczowych dyń. Niektóre z nich zamieniły się nawet w dyniowe stworki i zainspirowały nas do wspólnych zabaw, i ulepienia własnej dyni z plasteliny.
Wszyscy uczestnicy zabaw na koniec dnia otrzymali dyniowy medal. A kiedy za oknem zapadł zmierzch nasze pomarańczowe warzywa zaświeciły …

„Przyrzekamy być od dziś przedszkolakami” - 26.10.2018 r.

    Dnia 26.10.2018 r. do grona przedszkolaków zostały przyjęte 3-latki, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Na uroczystość zaprosiły p. Dyrektor oraz swoich rodziców, by przedstawić im przygotowany program artystyczny oraz zaprezentować się podczas aktu pasowania dokonanego przez p. Jolantę Gerowską.

Były to dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, chwile pełne emocji i doskonałej zabawy.

Klasa III wie, jak ważne jest czytanie książek! - 25.10.2018 r.

Uczniowie klasy III wiedząc, jak ważne jest czytanie książek i pragnąc doskonalić tę umiejętność, przystąpili do propagowania czytelnictwa.
Codziennie w domu przez 10 minut głośno czytają książki. Na lekcjach systematycznie i na głos, czytają teksty czytanek, książkę pt.” Gang  Słodziaków” oraz książki z  biblioteki  szkolnej.
Samodzielnie ułożyli i zapisali dalsze przygody głównych bohaterów „Gangu Słodziaków”, wykonali ilustracje do opowiadań i stworzyli  klasową książeczkę.

 

Odwiedzili również uczniów z klasy I oraz dzieci z młodszej  i  starszej grupy przedszkolnej, którym czytali ciekawe opowiadania. W nagrodę za uważne słuchanie czytanych tekstów wręczali młodszym kolegom samodzielnie wykonane zakładki do książek.

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Nie truj swoich bliskich" - 25.10.2018 r.

25.10.2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Nie truj swoich bliskich”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Julia Pietrowiak, Zuzanna Ziółkowska, Zofia Nowicka, Piotr Gbiorczyk, Stanisław Gbiorczyk i Kacper Wojciechowski.
Stanisław Gbiorczyk z klasy VI zajął III miejsce.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcy gratulujemy sukcesu!.

Pełna miska dla psa ze schroniska -19.10.2018 r.

Od kilku tygodni trwała w naszej szkole akcja „Pełna miska dla psa ze schroniska” zainicjowana przez grupę wolontariuszek oraz przedszkolaków. Jej celem było zbieranie karmy dla kotów i psów. Do akcji włączyły się wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne, które na kilka dni przez końcem zbiórki wręczyły uczniom starszych klas „przypominajki”, czyli małe wizytówki przypominające o prowadzonej akcji, aby każdy mógł do niej dołączyć. Udało się zebrać sporo karmy, którą przedszkolaki wraz z wolontariuszkami dnia 19.10.2018 r. zawieźli do schroniska.

Pracownicy schroniska kierują do wszystkich osób, które przyniosły karmę, wielkie podziękowania.

Konkurs wiedzy o filmach -18.10.2018 r.

18 października 2018 roku z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się konkurs z wiedzy o filmach. Prowadzący Julia Pietrowiak oraz Piotr Gbiorczyk zadawali poszczególnym uczestnikom pytania dotyczące najróżniejszych tworów współczesnej kinematografii. Po zaciętej rundzie pierwszej do finału dostali się Kuba Nowicki, Weronika Kaźmierczak oraz Jasiu Jańczak. Ostatecznie w konkursie zwyciężył Jasiu, który w nagrodę otrzymał bilet na dowolnie wybrany film w gostyńskim kinie. 

Klasa IV na Klonach -15.10.2018 r.

15 października uczniowie klasy czwartej wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu w okolicach Klonów. Zabawy w terenie i pokonywanie przeszkód miały na celu integrację zespołu klasowego, wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, hartowanie ducha i ciała.

Towarzyski turniej piłki nożnej w Kunowie - 01.10.2018 r.

1 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kunowie z okazji otwarcia przyszkolnego boiska sportowego zorganizowano towarzyski turniej piłki nożnej. Z naszej szkoły w imprezie wzięły udział dwie reprezentacje. Chłopcy starsi rozegrali jeden mecz, a młodsi dwa ze swoimi rówieśnikami z innych szkół naszej gminy.

Dzień Chłopaka -28.09.2018 r.

Dnia 28 września 2018 r.  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Wszystkim dużym i mniejszym  kolegom dziewczyny składały  serdeczne życzenia. Z życzeniami składały również samodzielnie przygotowane laurki, drobne upominki. Przez cały dzień trwała wesoła atmosfera.

Witaminy ukryte w owocach i warzywach -27.09.2018 r.

W ramach projektu „Owoce w szkole” uczniowie kl. III we wrześniu poznali wartości odżywcze owoców i warzyw występujących w kolorze czerwonym. Chcąc podkreślić ważność zajęć uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono, a w domu przygotowali notatki  o przetworach oraz witaminach i  mikroelementach w nich zawartych.  Informacje zaczerpnęli z  Internetu, a na zajęciach podzielili się swoją wiedzą z innymi uczniami. Dzieci po omówieniu pomidorów, czerwonej papryki, jabłek i malin zajadali je ze smakiem. Teraz co miesiąc będą opracowywane pozostałe owoce i warzywa występujące w danym kolorze, np.: fioletowym, czerwonym, zielonym, brązowym, żółtym i pomarańczowym.

Powitanie jesieni -21.09.2018 r.

Dnia 21.09.2018 r. najmłodsze przedszkolaki odwiedził znakomity gość – Pani Jesień. Dzieci przygotowane na jej przyjście przyniosły tego dnia do przedszkola mnóstwo kolorowych darów jesieni, z których stworzyły „Jesienny kącik” w swojej sali. Powitanie nowej pory roku było też okazją do wspaniałych zabaw oraz wykonania jesiennych drzew.

Festyn Archeologiczny w Biskupinie -19.09.2018 r.

19 września 2018r. uczniowie z opiekunami wybrali się na Festyn Archeologiczny do  Biskupina. Tematem przewodnim był „ArcheoMarket czyli od wymiany po stragany”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stragany, bitwa wojów wczesnośredniowiecznych oraz targ niewolników a także walki gladiatorów którymi nadzorował Neron, w którego postać wcielił się jeden z opiekunów naszej szkoły. Po upalnym i pełnym wrażeń pobycie w prasłowiańskiej osadzie wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

Klasa III w "Krainie Orła Białego" -19.09.2018 r.

 Dnia, 19 września uczniowie klasy III wybrali się do Starego Gostynia. Tutaj w” Krainie Orła Białego” w pięknej scenerii malarsko rzeźbiarskiej wysłuchali legend związanych z historią państwa  polskiego oraz utrwalali symbole narodowe. Następnie po sporej dawce wiedzy  bardzo wesoło spędzili czas  podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz karmiąc zwierzęta gospodarskie. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

XXV Bieg Olimpijski w Racocie

   W XXV Biegu Olimpijskim w Racocie, który odbył się 15 IX 2018 r., wraz z obecnymi olimpijczykami wzięło udział około 2,5 tys. uczestników, a wśród nich 13 uczniów naszej szkoły. Jak co roku, trasa liczyła ok. 5 km. Po dotarciu do mety każdy otrzymywał upominek oraz dyplom, który brał udział w losowaniu cennych nagród (rowery, skuter itp.). Osoby chętne mogły dodatkowo zakupić losy (każdy wygrywał) i jedzenie. Dziewczynki i chłopcy z naszej szkoły po aktywnym spędzeniu sobotniego przedpołudnia, bogatsi o nowe doświadczenia i upominki (a nawet rower) wrócili do domu.

Wolontariuszki na festynie „BEZ BARIER”.

           Dnia 14.09.2018 roku wolontariuszki z naszej szkoły brały udział w przygotowaniu festynu dla osób niepełnosprawnych, który nosi nazwę „Bez barier”. Odbywa się on w ogrodzie klasztornym na Głogówku.
            Nasze uczennice przygotowywały stanowiska pracy dla uczestników, którzy malowali prace konkursowe, ustawiały stoły i krzesła. Pomagały przy rozdawaniu kawy, herbaty i ciasta. Bawiły się z osobami niepełnosprawnymi podczas zabaw towarzyskich.Po uroczystym zakończeniu wolontariuszki posprzątały cały teren, na którym wszyscy się bawili.
Dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Dziękuję!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r.

            3 września 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem pani Lidii Leśnej, uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.
Podczas akademii uczniowie piosenką i wierszami uczcili pamięć poległych podczas II wojny światowej. Nie  zabrakło również wesołych scenek z życia szkoły oraz skocznych piosenek i tańców.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Gerowska, która witając wszystkich po wakacjach szczególne słowa skierowała do najmłodszych, którzy pierwszy raz goszczą w murach naszej szkoły.Następnie przedstawiła grono pedagogiczne i przydział wychowawców do klas. Życzyła wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego, zwłaszcza ósmoklasistom, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpią do egzaminu.
Głos zabrał również ks.proboszcz Mirosław Nowak, który życzył dzieciom i rodzicom dobrego roku i zaprosił dzieci na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone z poświęceniem tornistrów w kościele.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali plan lekcji i wspominali zakończone właśnie wakacje.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - 22 .06.2018 r.

             22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.  Pani dyrektor Jolanta Gerowska podsumowała rok szkolny i wręczyła wyróżniającym się uczniom  świadectwa z biało-czerwonym paskiem, a także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. 
           Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas młodszych wystąpili z wesołym programem artystycznym pod kierunkiem pani Violetty Andrzejewskiej.Po uroczystości jeszcze chwila z wychowawcami, kwiaty, upragnione świadectwa i….. WAKACJE.  

Gostyński Mundial - 15.06.2018 r.

15 czerwca reprezentacja naszej szkoły skorzystała z zaproszenia MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ GOSTYNIA i zagrała w zorganizowanym przez nią „GOSTYŃSKIM MUNDIALU”. Losowanie rozstrzygnęło, że występowaliśmy jako POLSKA. Po ładnej, emocjonującej grze nasi chłopcy jeden mecz wygrali i dwa przegrali. Ostatecznie, zajmując trzecie miejsce w grupie uplasowaliśmy na piątym miejscu w całej imprezie.

Wycieczka rowerowa do Leszna - 14.06.2018 r.

14 czerwca chętni uczniowie z SP Gola mogli przyglądać się ciekawostkom naszej okolicy z wysokości siodełka rowerowego. Tym razem czterej odważni chłopcy z klasy siódmej i piątej przyglądali się światu na trasie Gola – Witoldowo – Łęka Wielka – Oporowo – Pawłowice – Nowa Wieś – Leszno i z powrotem. Po przejechaniu 60 kilometrów zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu planując następne rowerowe wypady.

Wycieczka do Moraczewa - 12.06.2018 r.

Dnia 12.06.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę autokarową do „Ranczo Marlena”           w Moraczewie. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duży ogród, a w nim wiele, wiele różnych zabawek i atrakcji. Była piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnie, domki, rowery i inne pojazdy oraz trampolina. Wszystko w otoczeniu roślin i zwierząt, wśród których dzieci spotkały kozy, lamy, kucyki, a nawet pawia, który dumnie pokazywał swój ogon. Wśród atrakcji znalazła się również przejażdżka bryczką, kucykiem oraz wesołymi świnkami.    A kiedy dzieci zgłodniały na stołach czekała na nich pyszna kiełbaska z grilla.

Był to wspaniały wyjazd, pogoda doskonała, dzieci z pewnością na długo zapamiętają wycieczkę. 

Warsztaty edukacyjne w Katarzynowie -12.06.2018 r.

Dnia  12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2 i 3 bardzo miło spędzili czas, ucząc się i bawiąc podczas warsztatów edukacyjnych w Katarzynowie. Dzieci w tym dniu odwiedzili Zagrodę Pszczółki Przyjaciółki. Poznali historię bartnictwa, rolę pszczół w środowisku,  sposób powstawania miodu.  Obejrzeli i omówili budowę ula  oraz pszczoły.  Z radością przymierzyli strój bartnika. Uczestniczyli w wirowaniu miodu i smakowali zdrowy, świeżutki miodzik na wafelku. Szukali również królowej w ulu obserwacyjnym. Wielką radość sprawiły dzieciom warsztaty edukacyjne podczas których samodzielnie wykonali świeczkę z plastra wosku, którą zabrali do domu razem z malutkim słoiczkiem miodu lipowego. Uczniowie mieli możliwość integracji podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu i wspólnym posiłku- kiełbaski z ogniska.

Piknik świetlicowy -6.06.2018 r.

Dnia 06.06.2018 r. urządziliśmy na świeżym powietrzu piknik świetlicowy. Dzieci przyniosły słodkości, owoce i picie, bo w tym dniu upał był duży. Każdy dzielił się z innymi. Tego dnia wiatr zdmuchiwał nasze ozdobne serwetki oraz puste kubki. Śmiechu i radości było dużo, bo przecież o to chodzi, aby dzieci były radosne i szczęśliwe.

Wycieczka rowerowa do Rokosowa -5.06.2018 r.

5 czerwca br. „czterech dzielnych, młodych mężczyzn z klasy piątej na swych wspaniałych, aluminiowych rumakach” wyruszyło ze szkoły w Goli na podbój świata. Po brawurowym zdobyciu zamku w Rokosowie i zajęciu ławeczki w okalającym go parku oraz uzupełnieniu kalorii w pobliskim sklepiku uznali, że pora wracać.
Trasa liczyła około 30 km. Opiekunem był Stanisław Leśny.

Konkurs z cyklu " Poznaj swoje środowisko" -5.06.2018 r.

5 czerwca 2018 r. odbył się kolejny konkurs z cyklu „Poznaj swoje środowisko” organizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Przyrodnicze „Borek”. W tym roku hasłem przewodnim była „Flora i fauna wielopolskich łąk i pastwisk”. W konkursie wzięli udział Maria Gbiorczyk kl.II, Stanisław Gbiorczyk kl.V i Piotr Gbiorczyk kl. VII. Wszyscy troje uzyskali bardzo wysoką punktację, a Piotr Gbiorczyk zdobył II lokatę.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie uczestniczyli w konkursie pod opieką pani Dyrektor Jolanty Gerowskiej.

Gratulujemy sukcesów!

Bezpieczne wakacje - spotkanie - 4.06.2018 r.

    Dnia 4 czerwca 2018 r. funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Gostyniu spotkała się z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. 
     Przypomniała wszystkim zasady m.in. poruszania się po drogach, zachowania wobec osób obcych, korzystania z kąpielisk, zakazu przyjmowania środków odurzających.  Dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych.

Dzień Dziecka i Sportu -1.06.2018r.

1 czerwca 2018 r. z samego rana pani dyrektor Jolanta Gerowska złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta i dokonała otwarcia zawodów sportowych. Przez cały dzień wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych rywalizowali w sportowych zmaganiach. Nie zabrakło też zabawy i humoru, a na zakończenie pysznych lodów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" rozstrzygnięty-30.05.2018r.

30 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Kamińska z gostyńskiego oddziału KRUS, aby wręczyć nagrody laureatom tegorocznego konkursu plastycznego na etapie powiatowym pt.”Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy”. Do konkursu zakwalifikowało się  121 uczestników z 10 szkół powiatu gostyńskiego. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice klasy IV zajmując: Zuzanna Tomczak miejsce II w kategorii klas IV-VIII i Roksana Fechner III miejsce w kategorii klas IV-VIII.
Serdecznie gratulujemy !!!

 

Apel antytytoniowy -24.05.2018 r.

24 maja 2018 r. uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w  apelu antytytoniowym zorganizowanym przez panią pedagog Bożenę Walczak-Woźniak.  W trakcie apelu wysłuchali krótkiej pogadanki na temat „Dnia bez papierosa” oraz wysłuchali piosenki o niepaleniu wykonanej przez uczennice klasy VI, które zdobyły wyróżnienie na Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu w Kunowie. Natomiast uczniowie klasy IV  oraz przedszkolaki zaprezentowali piosenki o właściwym sposobie odżywiania się i sposobie  spędzania wolnego czasu na powietrzu.
W czasie apelu zostały ogłoszone wyniki konkursów :

– Palić, nie palić? – oto jest pytanie” dla uczniów kl. V: 
I miejsce: Zofia Nowicka, Wyróżnienia: Julia Pietrowiak, Jan Jańczak, Weronika Kaźmierczak

– Komiks antytytoniowy dla uczniów kl. IV
Wyróżnienia: Klaudia Filipiak, Julia Tomczak, Julia Kasztelan, Zuzanna Tomczak

Dzień Matki i Ojca -22.05.2018 r.

22 maja 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki i Ojca.  W tym dniu rodzice, którzy licznie przybyli do  świetlicy w Goli dostali wspaniały prezent w postaci artystycznych popisów swoich dzieci. Były liczne piosenki, tańce , skecze
 i wiersze skierowane do rodziców i o rodzicach. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara.
Rodzice natomiast przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki - 17-18.05.2018 r.

17 maja 2018 r. uczniowie  klas IV-VII  wyruszyli na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.
Pierwszego dnia pomimo długiej podróży i ulewnego  deszczu, spacerowali nad brzegiem Wisły i zwiedzili Wawel. Drugiego dnia uczniowie odkrywali Rynek wraz z Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Zobaczyli również Bramę Floriańską i Barbakan. 
Następnie wszyscy udali się do Wieliczki, gdzie poznawali  historię kopalni soli oraz podziwiali jej piękno.
Dwudniowy wyjazd był bardzo udany.

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków w naszym przedszkolu - 17.05.2018 r.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Na początku imprezy dzieci obejrzały film pt.:  „Ruch to zdrowie” poznając różne sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego. Następnie nauczyły się piosenki zagrzewającej do biegu pt.: „Sprintem do maratonu”. Wszystkim uczestnikom wyjaśniono zasady, a następnie rozdano numery startowe. Przed biegiem obowiązkowa rozgrzewka, a potem każdy uczestnik usłyszał: „Start!”. 

Wszystkie dzieci ukończyły bieg, za co zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami. Łączny przebiegnięty dystans to: 3750 metrów.

Zabawa była wspaniała, nie zepsuła jej nawet pogoda, która tego dnia niestety nie dopisała.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych- 15.05.2018 r.

15 maja 2018 roku na stadionie OSIR w Gostyniu zorganizowano Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Dziewczynki i chłopcy reprezentujący szkoły naszego powiatu mieli do pokonania dystans około jednego kilometra. Awans do finału wojewódzkiego uzyskiwały trzy najlepsze osoby indywidualnie oraz najlepsza reprezentacja. Nasi uczniowie zajmując miejsca w środku stawki zakończyli rywalizację na tym etapie rywalizacji.

Wizyta u Biskupian w Krobi- 14.05.2018 r.

    Dnia 14 maja 2018 roku uczniowie klasy II i III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Ponad 15 dzieci pod czujnym okiem pani Magdy przygotowywały ciastka. Wyrabiały ciasto oraz wałkowały je i wykrawały kształtne ciasteczka. W czasie zajęć uczestnicy słuchali też opowieści o biskupiańskich zwyczajach i tradycji. Bardzo dobrze poznali strój biskupiański, jego poszczególne elementy. Poza pieczeniem ciastek dzieci malowały na płótnie wzory biskupiańskie oraz zwiedzały zabytkowy warsztat stolarski. Na zakończenie wizyty wszyscy z apetytem zjedli „swoje” ciasteczka.

Wizyta przedszkolaków w remizie strażackiej- 14.05.2018 r.

Dnia 14.05.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak każdego roku w maju,  udały się do remizy strażackiej w Goli. Przedszkolacy zostali zaznajomieni z wyposażeniem wozu strażackiego, uzyskali wiece cennych informacji na temat ratowania ludzi podczas pożaru czy wypadku samochodowego. Mogli też na chwilę wcielić się w rolę strażaka zakładając kask oraz pryskając wodą z węża strażackiego.

Konkurs "Wiem więcej o ziemi gostyńskiej" - 05.05.2018 r.

5 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń odbył się konkurs pt. „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej.” Uczestniczy stanęli przed wyzwaniem odpowiedzenia na serię siedmiu pytań dotyczących wiedzy o regionie. Naszą szkołę reprezentowali Weronika Kaźmierczak, Jakub Nowicki, Zofia Nowicka, oraz Piotr Gbiorczyk. Po zaciętej rywalizacji jedna z reprezentantek – Weronika Kaźmierczak – zdołała zakwalifikować się do finału, zajmując ostatecznie 6 miejsce. Gratulujemy!

Gminny Konkurs Plastyczny pt." Zaprojektuj widokówkę z Gostynia" - 4.05.2018 r.

Dnia 4 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod tytułem ” Zaprojektuj widokówkę z Gostynia”. Celem organizatora konkursu było zachęcenie dzieci do przedstawienia w formie plastycznej ciekawych miejsc związanych z Gostyniem i najbliższą okolicą.

Uczennica klasy IV Roksana Fechner zdobyła nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Zofia Nowicka z klasy V i Zuzanna Ziółkowska z klasy VI otrzymały wyróżnienia.

Uczennicom gratulujemy sukcesów!

 

MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM -17.04.2018 r.

26 kwietnia 2018 roku reprezentacje dziewczynek i chłopców z naszej szkoły uczestniczyły w MISTRZOSTWACH POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM w Żytowiecku. Dzieci miały możliwość startować na nawierzchni tartanowej, co wyraźnie przyczyniło się do poprawienia swoich rekordów życiowych. Po podliczeniu punktów za cztery konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi (600m/1000m) wyłoniono drużyny, które uzyskały tytuł MISTRZA POWIATU w kategorii dziewczynek i chłopców. Niestety ten tytuł nie przypadł nam

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego -17.04.2018 r.

17 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W skład drużyny weszli: Julia Pietrowiak, Zofia Nowicka, Kacper Wojciechowski i Szymon Roszak.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak

Lekcja pokazowa z języka angielskiego - 30.04.2018 r.

30 kwietnia 2018 r. w ramach programu „Aktywna Tablica” odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego, którą przeprowadziła pani Anna Fortuniak.

Apel z okazji Święta Konstytucji 3-Maja - 30.04.2018 r.

30 kwietnia 2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-Maja. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pana Jakuba Majchrzaka w krótkich scenkach przypomnieli nam historię uchwalenia tego ważnego dla wszystkich Polaków dokumentu.

„Gostyniacy mają talent" -26.04.2018 r.

26 kwietnia 2018 r.  w sali Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” odbył się konkurs pt. „Gostyniacy mają talent”, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miejska.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II oraz Julia Babiarz i Sergiusz Grzemski. Uczestnikom gratulujemy talentów i życzymy wielu sukcesów.

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Światowy Dzień Książki -23.04.2018 r.

23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem pani Lidii Leśnej przygotowali i przedstawili krótki program artystyczny. W programie tym w zabawny sposób uczniowie przedstawili zachowania czytelników w bibliotece szkolnej, piętnując  jednocześnie  niewłaściwe postawy wobec czytelnictwa i dbałości o książki. W drugiej części spektaklu odbył się „Sąd” nad książką, w dobie powszechnej cyfryzacji zdawałoby się zupełnie niepotrzebnej. Całość przedstawienia dopełniła oprawa wokalno-muzyczna. Plakaty i instalację przygotowali uczniowie klasy VI i VII.

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Myślenie w cenie" -10.04.2018 r.

10.04.2018 r. po raz ósmy uczniowie klas VI-VII z terenu powiatu gostyńskiego rywalizowali w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie”. W konkursie brało udział 30 uczniów, w tym trzech reprezentantów naszej szkoły: Piotr Gbiorczyk, Dawid Ruta oraz Bartosz Wojtkowiak.

Wycieczka przedszkolaków do Centrum Ogrodnictwa - 06.04.2018 r.

Dnia 06 kwietnia obie grupy przedszkolne odwiedziły CENTRUM  OGRODNICTWA NOWACCY w  celu poszukiwania pierwszych śladów wiosny, oraz zapoznania się z pracą ogrodnika. Właścicielka obiektu oprowadziła grupę po całym terenie centrum.Na początku podziwialiśmy drzewa i krzewy ozdobne, następnie obejrzeliśmy sklep z artykułami ogrodniczymi.
Ogromną radość sprawiło dzieciom przebywanie nad oczkiem wodnym z kaskadą. Kolejnym etapem było zwiedzanie szklarni w której pokazano nam na czym polega praca ogrodnika. Na koniec pobytu każdy uczestnik otrzymał  wybranego przez siebie bratka, którego samodzielnie posadził w swojej doniczce i zabrał go do domu.
Opiekunowie wycieczki wysiewali nasiona rzeżuchy, kopru i tymianku do doniczek, które zabrali do przedszkolnej sali w Goli.
    Dzięki uprzejmości i profesjonalnie przekazanej wiedzy przez właścicielkę obiektu, dzieci  poszerzyły swoją wiedzę z dziedziny ogrodniczej. Wycieczka przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.

Otwarta lekcja historii -09.04.2018 r.

Dnia 9 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole otwarta lekcja historii przeprowadzona w ramach projektu „Aktywna tablica”. Lekcję w której mogli uczestniczyć nauczyciele Gminy Gostyń przeprowadził pan Jakub Majchrzak.

 

Zajączek - 28.03.2018 r.

Jak każdego roku przed Wielkanocą, również i tym razem odwiedził dzieci w naszym przedszkolu Zajączek. Kiedy ”Starszaki” przyszły do przedszkola zauważyły, że nie ma ich koszyczków, które zostawiły na parapecie. U „Misiów” koszyczki zniknęły, gdy poszły umyć ręce. Przedszkolaki nie mogły doczekać chwili, kiedy znajdą swoje koszyki z nadzieją, że znajdą w nich smakołyki. Najpierw widziały zajączka przez okno, aż w końcu pojawiły się również koszyczki pełne wspaniałych słodkości i nie tylko. „Starszakom” zostawił je na placu zabaw, a „Misiom”, chyba ze względu na padający deszcz, wolał ukryć w różnych kątach sali.

Mali naukowcy - 27.03.2018

Co było pierwsze, jajko czy kura?
Dla przedszkolaków było to zupełnie nieistotne – do wspaniałej zabawy i eksperymentów wystarczyło im … jajko.

Dzieci z grupy „Misie” postanowiły zamienić się w naukowców i zbadać zachowanie jajka w wodzie. Okazało się, że opada ono na dno naczynia. Następnie każde dziecko dosypało do naczynia łyżkę soli i już po chwili jajko zaczęło się unosić, aż w końcu wypłynęło na powierzchnię. Nauczycielka wyjaśniła dzieciom dlaczego tak się dzieje, a następnie rozbiła jajko, by  wspólnie z dziećmi omówić jego budowę. Była to wspaniała zabawa pobudzająca zmysły i doskonała okazja do wyprawy w świat nauki.

Witamy Wiosnę -21.03.2018 r.

21 marca nadeszła wreszcie Kalendarzowa Wiosna. Cała społeczność szkolna z wielkim utęsknieniem czekała na ten dzień. Właśnie dzisiaj cała szkoła stała się wiosenna i kolorowa, a to za sprawą barwnych strojów jakie dzisiaj włożyli wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Mimo zimna za oknem pojawiły się bociany i żabki, kolorowe kwiaty i wiele innych wiosennych oznak. 
W tym dniu przedszkolacy przygotowali wiosenne stroiki i maszerowali z nimi przez całą Golę, by wszyscy wiedzieli, iż nadeszła Wiosna.

Natomiast uczniowie podczas dużej przerwy z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  urządzili wiosenne zabawy. Były zagadki o tematyce wiosennej, konkurs na najładniejszy strój, zabawy zręcznościowe. Na zakończenie wyłoniona została Królowa i Król Wiosny. Ta para zdecydowanie rozprawiła się z Marzanną i wysłała ją za „Siódme Morze” do królestwa Zimy.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej -20.03.2018 r.

     Dnia 16 i 20 marca 2018 r. odbyły się pogadanki w kl. II-VII i w oddziałach  przedszkolnych na temat tego, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Pogadanki połączone były z instruktażem prawidłowego szczotkowania zębów. Swoje umiejętności w tym zakresie przećwiczyły przedszkolaki.
Pamiętajcie- profilaktyka zdrowia jamy ustnej sprawia, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi!

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Recytatorski -20.03.2018 r.

W marcu uczniowie kl. II wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Recytatorskim: „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja”. Komisja szkolna wyłoniła prace 6 uczniów, które zostały wysłane na konkurs. Były to prace: Nikodema Banaszaka ,Wiktorii Borowskiej , Marii Jańczak, Marii Nowak , Leny Urbaniak i Bartosza Uzarskiego. Podsumowanie konkursu odbyło się 20 marca 2018 r. w Bibliotece Miejskiej w Gostyniu. Komisja konkursowa wyróżniła prace 2 dzieci. Wyróżnienie otrzymała praca: Leny Urbaniak i Wiktorii Borowskiej. Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali upominki i gratulacje.

"Ferie Zimowe 2018" 15.02.2018 r.

   15 lutego uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wycieczce szkolnej do Poznania, w ramach programu gminy Gostyń „Ferie Zimowe 2018”. Pierwszą atrakcją był seans filmu z cyklu „Gwiezdnych Wojen”. Po zakończeniu projekcji uczniowie udali się do Muzeum Etnograficznego. Tutaj czekały na nich przyciemnione sale z interesującymi skarbami z całego świata, takimi jak laska runiczna ze Szwecji, rytualna urna Majów czy strój szamana z Mali. Po pełnym wrażeń popołudniu wszyscy wrócili zadowoleni do domu.

Mistrzostwa Powiatu w Grze w Warcaby -05.03.2018 r.

 5 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starej Krobi rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU W GRZE W WARCABY. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy okazali się najlepsi w mistrzostwach szkoły: Jan Jańczak, Milena Bartkowiak i Zofia Nowicka. Po rozegraniu serii pojedynków wyłoniono najlepszych warcabistów wśród dziewcząt i chłopców szkół podstawowych powiatu gostyńskiego. Z naszej reprezentacji najlepiej uplasowała się Zosia Nowicka zajmując szóste, punktowane miejsce.

Dzień Kobiet -08.03.2018 r.

8 marca był wyjątkowym dniem dla dziewczynek z najmłodszej grupy przedszkolaków. Podczas, gdy one poświęcały się wesołej zabawie, chłopcy w sekrecie przygotowywali dla nich upominki – papierowe bukieciki kwiatków. Wszyscy bardzo się starali, aby sprawić przyjemność swoim koleżankom. Po wykonaniu prezencików odśpiewali dziewczynkom „Sto lat”, wręczyli im także upominki przygotowane przez rodziców. Pomimo tego, że dzień był świętem dziewczynek, chłopcy również nie odeszli do domów z pustymi rękami – wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

W całej szkole ten dzień był wyjątkowy. Dziewczynki i Panie obdarowane zostały kwiatami, drobnymi upominkami a przede wszystkim gorącymi życzeniami od męskiej części szkolnej społeczności.

III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu -28.02.2018 r.

Dnia 28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. E. Bojanowskiego w Kunowie odbył się III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę  reprezentowały dwa zespoły:
” Kabaretki” w składzie : Julia Babiarz, Oliwia Banaszak, Wiktoria Bartkowiak, Nikola Zielińska, Zuzanna Ziółkowska, uczennice kl. VI
” I Zdrowie” w składzie: Milena Bartkowiak, Roksana Fechner, Klaudia Filipiak, Marcel Tomczak, Zuzanna Tomczak, uczennice i uczeń klasy IV.

W konkursie wzięli udział  przedstawiciele 9 szkół, którzy zaśpiewali łącznie 15 utworów. Wszystkie utwory przekazywały treści prozdrowotne, zachęcały dzieci i dorosłych do odpowiedniego odżywiania, rzucenia nałogów, wprowadzania zdrowych nawyków na co dzień.
Zespół „Kabaretki” otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

Gratulujemy!!!

Rekolekcje Wielkopostne -26-28.02.2018 r.

     W dniach od 26-28.02.2018r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.
Prowadził je ks. Grzegorz Robaczyk proboszcz z kościoła pw. św. Kazimierza w Lesznie. Mówił przede wszystkim o Wielkim Poście ( Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale), Wielkanocy, Eucharystii i Pokucie. Nauczył dzieci kilku piosenek z gestami. Dzieci w drugim dniu rekolekcji przedstawiły przygotowane przypowieści biblijne o ,,Synu marnotrawnym, Zagubionej drachmie i Królestwie niebieskim”. W trzecim dniu szliśmy Drogą Krzyżową. Dzieci wraz z kapłanem odczytały stacje i rozważały każdą z nich. Szczególnie jedna ze stacji utkwiła ks. Grzegorzowi w pamięci, która mówiła o ptakach lecących przez morze, które w swoich dzióbkach mają niewielkie gałązki. Zastanawiano się dlaczego? Wtedy zauważono, że te Boże stworzenia znużone wielogodzinnym lotem , rzucają gałązkę na powierzchnię wody i na niej siadają i odpoczywają, a potem dalej kontynuują swoją wędrówkę. Na zakończenie ks. Grzegorz przygotował dla dzieci niespodziankę w formie podróży przez kontynenty. Każde przebrane dziecko utożsamiało dany kontynent. Było dużo zabawy i śmiechu. W formie podziękowania za ciekawe rekolekcje dzieci wręczyły kapłanom piękne kwiaty i życzyły owocnej pracy duszpasterskiej.

HALOWE MISTRZOSTWA GMINY GOSTYŃ W PIŁCE NOŻNEJ -02.2018r.

W czasie ferii zimowych, tradycyjnie już zorganizowano HALOWE MISTRZOSTWA GMINY GOSTYŃ W PIŁCE NOŻNEJ. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-5 szkół podstawowych, klasy 6-7 szkół podstawowych oraz klasy 2-3 gimnazjów. Nasza młodsza reprezentacja (po szczęśliwym losowaniu grup) wywalczyła pierwsze miejsce w grupie i przegrała mecz finałowy. Zaowocowało to zajęciem ostatecznie drugiego miejsca i uzyskaniem tytułu WICEMISTRZA GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Starsza reprezentacja w wyniku losowania trafiła do grupy z dużymi szkołami z Gostynia. Po przegraniu trzech meczów w grupie zajęła siódme miejsce.

" Jaś i Małgosia na tropie, czyli program domowych detektywów" - 08.02.2018 r.

Uczniowie klasy 5 realizują program antyalkoholowy  „Jaś i Małgosia na tropie, czyli program domowych detektywów”. Pierwsze zajęcia były integracyjne. Rozpoczęły się od zabawy i wspólnego tkania „pajęczej sieci”.

Bal przebierańców- 09.02.2018 r.

Dnia, 9 lutego uczniowie kl II i III spotkali się na balu przebierańców. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne i bardzo pomysłowe stroje. Następnie z radością przestroiły salę lekcyjną oraz zadbały o poczęstunek i wspaniałą zabawę . Przy dźwiękach największych polskich i zagranicznych przebojów oraz licznych konkursów, dzieci miło spędziły czas poznając siebie wzajemnie oraz zacieśniając przyjaźnie. W tym dniu emocji, radości i śmiechu nie brakowało.

Wycieczka do Wrocławia -08.02.2018 r.

  Dnia 8 lutego uczniowie klasy 2, 3 i 4 udali się  na wycieczkę do Wrocławia. Tam podziwiali panoramę miasta z najwyżej położonego punktu widokowego w Polsce. Zlokalizowany jest on na 49 piętrze na wysokości ponad 200 metrów w Sky Tower. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na stadion, by tam odkrywać niesamowite budowle z klocków lego. Dzieci miały również możliwość wykazania się umiejętnościami  i samodzielnie układały wspaniałe konstrukcje.

Konkurs Mam Talent -07.02.2018 r.

7 lutego w szkole odbył się konkurs Mam Talent. Przygotowania, pod okiem p. Lidii Leśnej, trwały dwa miesiące. Zgłosiło się dwudziestu uczestników prezentujących swoje zdolności i umiejętności w różnych dyscyplinach:
Taniec: Julia Pietrowiak, Mateusz Kaźmierczak, Weronika Kaźmierczak,Weronika Walczak,
Piosenka: Julia Babiarz, Magdalena Kubiaczyk, Kamila Kaźmierczak, Milena Bartkowiak, Nikola Zielińska, Wiktoria Bartkowiak
Sport: Kacper Wojciechowski, Dawid Roszak, Oliwia Banaszak
Inscenizacje: Piotr Gbiorczyk, Roksana Fechner, Zuzanna Tomczak, Szymon Kaźmierczak, Dawid Uzarski
Tabliczka mnożenia: Kinga Poznańska
Po długich obradach jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Gerowska, Pani Jolanta Sowińska, Pani Bożena Walczak – Woźniak przyznało:
I miejsce – Julia Babiarz, Julia Pietrowiak, Kacper Wojciechowski, Dawid Roszak
Wyróżnienia: Oliwia Banaszak, Mateusz Kaźmierczak, Kinga Poznańska, Magdalena Kubiaczyk, Kamila Kaźmierczak

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze od sponsora i upominki.

Mistrzostwa Szkoły w Grze w Warcaby oraz Mistrzostwa Szkoły w Grze w Tenisa Stołowego-01.2018r.

W grudniu 2017 roku zgłosiło się ponad 20 osób, aby zagrać w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W GRZE W WARCABY. Mistrzostwa przeprowadzono w ten sposób, że każdy uczestnik musiał zagrać z każdym. Po rozegraniu wszystkich pojedynków ustalona została końcowa klasyfikacja:

Chłopcy:
1. Stanisław Gbiorczyk
2. Jan Jańczak
3. Jakub Nowicki
DZIEWCZĘTA
1. Zofia Nowicka
2. Milena Bartkowiak
3. Julia Pietrowiak
W styczniu br. chętne osoby mogły zagrać w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM. Spośród wszystkich zgłoszonych osób wyłoniono najlepszych
CHŁOPCY
1. Jan Jańczak

2. Szymon Roszak
3. Filip Praczyk
DZIEWCZĘTA:

1.Patrycja Bolewicz
2.Małgorzata Zimowska

Gratulujemy!!

"Bezpieczne ferie" -spotkanie z funkcjonariuszką Straży Miejskiej w Gostyniu -31.01.2018 r.

Dnia 31 stycznia 2018 r. funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Gostyniu spotkała się z uczniami 
klas I-VII oraz z przedszkolakami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Dla Babci i Dziadka -25.01.2018 r.

 Dnia 25 stycznia 2018 r. przedszkolacy oraz uczniowie klasy II i III gościli w naszej szkole swoje babcie i dziadków.
Z tej okazji przygotowali dla swoich najbliższych ciekawe, wesołe przedstawienie oraz własnoręcznie wykonane upominki. W tym niecodziennym przedsięwzięciu pomagali im uczniowie klasy IV.

Babcie i Dziadkowie z wielką uwagą oglądali popisy swoich wnuczek i wnuków, nagradzając wszystkich głośnymi brawami. 

Dzień Seniora -23.01.2018 r.

Coroczne spotkanie Seniorów z Goli i Czajkowa odbyło się 23 stycznia 2018 r. w świetlicy w Goli.
Gospodarze spotkania sołtys Goli pan Paweł Stachowiak i sołtys Czajkowa pan Mieczysław Gbiorczyk wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goli panią Jolantą Gerowską serdecznie powitali najstarszych mieszkańców oraz zaproszonych gości.
  Serdeczne życzenia drogim seniorom, jako pierwszy złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu pan Mirosław Żywicki. Ciepłe słowa w kierunku najstarszych mieszkańców skierowali również przedstawiciele lokalnych władz:  Burmistrz Gostynia pan Jerzy Kulak, Starosta Gostynia pan Robert Marcinkowski, Prezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego pan Marek Banaszak, Ksiądz Proboszcz Mirosław Nowak oraz Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów pan Stanisław Czajka.
  Do życzeń dla najstarszych mieszkańców Goli i Czajkowa dołączyli najmłodsi  mieszkańcy, czyli przedszkolaki i uczniowie klasy II, III i IV, którzy przedstawili wspaniały program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń. Przedszkolaki recytując wiersze i śpiewając piosenki dla Babci i Dziadka składali w nich najczulsze słowa uznania i podziękowań. Natomiast uczniowie klasy II, III i IV „zabrali” dziadków na przedstawienie w cyrku  ” Magik”.

Na świetlicy jest wesoło -18.01.2018 r.

Dnia 18 stycznia 2018 r. na dworze zrobiło się biało. Już od poprzedniego dnia padał upragniony przez wszystkich śnieg. Dzieci  od samego rana wykorzystały nadarzającą się okazję do zabaw na śniegu. W czasie zajęć świetlicowych, a także wszystkich przerw lepiły bałwany, rzucały się śnieżkami, jeździły na sankach. 
Pomimo tego, że śnieg sypał gęsto i wiał zimny wiatr, dzieci bawiły się wyśmienicie.

WOŚP zagrała w naszej szkole -11.01.2018 r.

Dnia 11 stycznia 2018 r. kolejny już raz zagrała WOŚP. Podczas przerw wszyscy mieli okazję brać udział w zabawie oraz licytacji gadżetów z których dochód zostanie przekazany do Sztabu WOŚP w Gostyniu.
Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem, bo każdy z nas chce pomagać. 
Do akcji włączyły się też najmłodsze dzieci. W środę odwiedziły je wolontariuszki z naszej szkoły, opowiedziały o tym, jak wygląda zbiórka pieniędzy, a następnie pomogły dzieciom wykonać wielkie czerwone serce, którym udekorowano salę podczas licytacji. W czwartek, każdy przedszkolak, włączając się w akcję, wrzucił monetę do skarbonki.

Uzbieraliśmy: 553 zł

Orszak Trzech Króli -06.01.2018 r.

Dnia 06.01.2018r. w Starym Gostyniu odbył się uroczysty Orszak Trzech Króli. W wydarzenie zaangażowała się cała parafia. Najważniejsi w orszaku byli Trzej Królowie, ubrani w szaty królewskie, korony oraz każdy król miał dar. Zaraz za nimi szli panowie niosący sztandary symbolizujące Trzech Króli. Każdy uczestnik orszaku dostał koronę, śpiewnik i naklejkę. Wyruszyliśmy spod figurki św. Rocha a poprowadził nas ks. prob. Mirosław Nowak. Uroczyście w procesji wprowadził nas do kościoła. Podczas Mszy św. udzielił błogosławieństwa kolędnikom z Goli i Daleszyna.